Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 41

Θέμα: Τζώρτζια [Georgia, Evpatoriya 42]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Όπως μας τα είχε πει εδώ και τρεις ημέρες ο φίλος despo,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πληροφορίες μου λένε οτι το καραβάκι δεν ήρθε για επισκευή, αλλά ναυλωμένο για εκδρομή στην Υδρα.
    το πλοίο σήμερα αφού πέρασε πρώτα από τον Φλοίσβο, αναχώρησε με προορισμό το νησί της Ύδρας.

  2. #12

    Προεπιλογή

    Και σήμερα η ίδια μονοήμερη κρουαζιέρα για το καραβάκι "της Κέρκυρας". Από Φλοίσβο για Ύδρα, Πόρο, Αίγινα όπου και βρίσκεται αυτήν την ώρα. Για να δούμε τι θα δούμε.

  3. #13
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μετά από δύο μέρες που έκανε τις κρουαζιέρες, επέστρεψε στα Παλούκια στο μόλο με τις κατευθείαν.

  4. #14

    Προεπιλογή

    Και μόλις πριν λίγα λεπτά Παντελή μου αναχώρησε από τα Παλούκια επιστρέφοντας στην Κέρκυρα. Μπορούμε λοιπόν πλέον να είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι δεν είχε κατέβει για εργασίες συντήρησης αλλά για δύο έκτακτες - μεμονωμένες κρουαζιέρες στον Αργοσαρωνικό όπως μας είχε πει ο φίλος despo.

  5. #15
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόλις πριν λίγα λεπτά Παντελή μου αναχώρησε από τα Παλούκια επιστρέφοντας στην Κέρκυρα. Μπορούμε λοιπόν πλέον να είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι δεν είχε κατέβει για εργασίες συντήρησης αλλά για δύο έκτακτες - μεμονωμένες κρουαζιέρες στον Αργοσαρωνικό όπως μας είχε πει ο φίλος despo.
    Τότε δεν μένει παρα να ευχαριστήσω τον ... πληροφοριοδότη μου, αφου μου είπε οτι την Κυριακή θα πάρει το δρόμο της επιστροφής για την Κέρκυρα. Δεν το έγραψα βέβαια, γιατί κανείς δεν ξέρει καμμιά φορά οτι τα σχέδια ανατρέπονται ανα πάσα στιγμή.

  6. #16
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Να προσθέσουμε οτι υπάρχει ιστοσελίδα της εταιρείας στα Αλβανικά, αφου γίνονται οργανωμένες εκδρομές, αλλά και δρομολόγια μεταξύ Κέρκυρας και Αγίων Σαράντα.
    http://www.sarris.al/

  7. #17
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Τζώρτζια αφού έκανε σήμερα το δρομολόγιο στους ¶γιους Σαράντα έφυγε από Κέρκυρα με προορισμό όπως γράφει στο AIS του τον Πειραιά. Αυτή την ώρα πλησιάζει στην Πάργα με 12,4 μίλια. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

  8. #18

    Προεπιλογή

    Και από ότι είδα στο AIS και μου έκανε εντύπωση, πέρασε μέσα από τα "στενά" της Λευκάδας.

  9. #19
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και την άλλη φορά που κατέβηκε για τις κρουαζιέρες, από κει πέρασε. Λογικά πρέπει να είναι στο ναυπηγείο Χαλκίτη.

  10. #20

    Προεπιλογή

    Ναι στου Χαλκίτη είναι, πέρασα από εκεί το πρωί αλλά από ότι βλέπω στο AIS, στο τσακ δεν είχε φτάσει ακόμα. Όσο για το ξανα-πέρασμα του από τα "στενά της Λευκάδας", για να το λες έτσι θα είναι, προσωπικά πάντως δεν το είχα ξαναδεί.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας