Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 15

Θέμα: Μανάρας Εξπρές [Διαμαντής Εξπρές, Διόνυσος, Manaras Express]

  1. #1
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αμβούργο
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή Μανάρας Εξπρές [Διαμαντής Εξπρές, Διόνυσος, Manaras Express]

    Το "ΜΑΝΑΡΑΣ ΕΞΠΡΕΣ" (ας αφήσουμε στην άκρη τη σχετικότητα του όρου εξπρές, έκανε νομίζω κοντά στις δύο ώρες για το Αγκίστρι) έκανε απευθείας Πειραιά-Αγκίστρι, όπως το θυμάμαι στα παιδικά μου χρόνια. Ξέρει κανείς τι απέγινε? Συνεχίζει αλλού την καριέρα του? Οι φωτογραφίες είναι κάτι παραπάνω από ευρόσδεκτες!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Σε χαιρετάει από την ωραία Κώ.

    DIONISOS.jpg

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Thumbs up

    Mister Esperos τελεια η φωτογραφια σου

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ας συμπληρώσω οτι είναι παρατημένο στομ εσωτερικό μοίσχο του λιμένα Κώ εδώ και χρόνια λόγω διαφορών μεταξύ των συμπληοκτητών

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Μανάρας Εξπρές

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από poseidon_express Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "ΜΑΝΑΡΑΣ ΕΞΠΡΕΣ" (ας αφήσουμε στην άκρη τη σχετικότητα του όρου εξπρές, έκανε νομίζω κοντά στις δύο ώρες για το Αγκίστρι) έκανε απευθείας Πειραιά-Αγκίστρι, όπως το θυμάμαι στα παιδικά μου χρόνια. Ξέρει κανείς τι απέγινε? Συνεχίζει αλλού την καριέρα του? Οι φωτογραφίες είναι κάτι παραπάνω από ευρόσδεκτες!!!!
    Οι φίλοι από το Αγκίστρι θα χαρούν με την φωτογραφία του Μανάρας Εξπρες. Φωτογραφημένο στα golden 80s :mrgreen:

    manaras_express.jpg


    Copyright
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  6. #6

    Προεπιλογή

    ΜΑΝΑRAS EXPRESS το 1995

    film (42).jpg

    Ειδικα αφιερωμενη στον TSS APOLLON

  7. #7

    Προεπιλογή

    MANARAS EXPRESS το 1995 στον πειραια

    σάρωση0013.jpg

  8. #8
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε να δούμε (και να θυμηθούμε) το ΜΑΝΑΡΑΣ ΕΞΠΡΕΣ του Αργοσαρωνικού, που τα τελευταία χρόνια βρίσκεται εγκαταλειμένο στην Σάμο.

    Τον Ιούνιο 2012 (1η φωτογραφία), και τον Αύγουστο 2013 (2η φωτογραφία) στον Μαραθόκαμπο.
    Τον Σεπτέμβριο 2014 (3η φωτογραφία), και τον Νοέμβριο 2014 (4η φωτογραφία) τραβηγμένο έξω σε καρνάγιο στο Καρλόβασι.

    Και μιας και στην τελευταία φωτό, κάτω δεξιά βλέπουμε την πλώρη από ένα παλιό χαρακτηριστικό "Κουλουριώτικο" πλοιάριο, ας απευθύνω ένα ερώτημα στον καλό φίλο BEN BRUCE. Παλαιότερα, σε αυτό το ποστ, ο φίλος despo είχε παραθέσει δύο φωτογραφίες του πλοιαρίου από το ίδιο μέρος στο Καρλόβασι, και ο BEN BRUCE είχε απαντήσει :



    Μήπως γνωρίζουμε το όνομα με το οποίο δούλευε στην Σαλαμίνα ??? Στις φωτό του despo διακρίνεται το όνομα ΚΟΙΜΗΣΙΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ, είχε όμως το ίδιο και στην Σαλαμίνα ??? Ακόμα, αντικατέστησε ή αντικαταστάθηκε από το ΓΕΡΟ ΣΑΡΡΗΣ ??? Ρωτάω διότι το ΓΕΡΟ ΣΑΡΡΗΣ υπάρχει ενεργό ακόμα, ενώ αυτό στην Σάμο φαίνεται να είναι κάποια χρόνια εγκαταλειμένο.
    Μου έλυσες μια απορία, διότι το πλοίο για το οποίο παραθέτεις τις φωτογραφίες ανεβασμένο στο καρνάγιο στο Καρλόβασι και που φωτογράφισα πριν λίγο καιρό, δεν ηξερα οτι είναι το πρωην Μανάρας Εξπρες. Εντος των επόμενων ημερών, θα ανεβάσω και τις φωτογραφίες.

  9. #9
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έλυσες μια απορία, διότι το πλοίο για το οποίο παραθέτεις τις φωτογραφίες ανεβασμένο στο καρνάγιο στο Καρλόβασι και που φωτογράφισα πριν λίγο καιρό, δεν ηξερα οτι είναι το πρωην Μανάρας Εξπρες. Εντος των επόμενων ημερών, θα ανεβάσω και τις φωτογραφίες.
    manaras 000000001despo.jpgmanaras 00001despo (3).jpgΑπο το Καρλόβασι τον Αυγουστο του 2014.

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Το πλοίο παραμένει στην ίδια ακριβώς θέση εγκαταλελειμμένο στο ναυπηγείο του Κου. Σπανογιάννη στο Καρλόβασι. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζι του, μου είπε οτι το είχε αγοράσει κάποιος Παπαγεωργίου, ομως στη συνέχεια αφέθηκε στην ... τύχη του.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας