Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 18 από 18

Θέμα: Μαργαρίτα [Margarita]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Πραγματικα το Μαργαριτα ηταν το πιο ομορφο και πολυτελες και βεβαια το τελευταιο λιμπερτυ της γραμμης .Κατι για σκιαθο ακουσα οτι πουληθηκε

  2. #12

    Προεπιλογή

    Μαργαριτα με τον κλασικο ναυτη της τον βαιο, ετσι νομιζω.Ανθρωπος ο οποιος αν και σε πρωτη δοση φαινοταν λιγο <δυσκολος> ειχε καρδια μικρου παιδιου απο τα καλυτερα και πιο φιλοτιμα παιδια.Που να βρισκεται σημερα?

    saron (30).jpg

  3. #13
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Μαργαρίτα το 2007 πηγαίνοντας για Πειραιά με τον Cpt. Μαυράκη στο τιμόνι. Για τον Κώστα που του αρέσει.

    ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 06.jpg

  4. #14
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το όμορφο ξύλινο Μαργαρίτα το 2007 πηγαίνοντας για Παλούκια. Για τους φίλους BEN BRUCE & Espresso Venezia.

    ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 03.jpg

  5. #15

    Προεπιλογή

    To Μαργαριτα σ'εναν αποπλου απο το λιμανι του Πειραια το καλοκαιρι του 2001

    Margarita Piraeus 2001.jpg

  6. #16
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Εκτος απο το πανέμορφο καραβάκι που έχει η φωτογραφία σου φίλε TSS Apollon, εχεις πετύχει και την κατάλληλη στιγμή να μπαίνει 1 πλοίο στο λιμάνι και ενα κρουαζιερόπλοιο δεμένο. Είναι ωραιότατη !

  7. #17

    Προεπιλογή

    Μιας και δεν το έχουμε σε φωτό από την Σκιάθο, να παραθέσω μία δικιά μου στο παλιό λιμανάκι της από τον Αύγουστο του 2009.

    IMG_0206.jpg
    Σκιάθος - Αύγουστος 2009

    Ακόμα μία, δύο σχεδόν χρόνια νωρίτερα, τον Ιανουάριο του 2008, με την όμορφη μικρή γέφυρα του.

    MARGARITA_06__.jpg
    Πειραιάς - Ιανουάριος 2008

    Το καραβάκι φέρει αριθμό νηολογίου Πειραιά 2149, ΔΔΣ SV4050, ΜΜSI 237299900, ενώ με τα στοιχεία που διαθέτω φαίνεται να έχει κατασκευαστεί το 1976 (???) και να έφερε εξ αρχής το όνομα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (δεν το βρίσκω δηλαδή με το όνομα ΔΑΦΝΗ το οποίο έχουμε συμπεριλάβει στον τίτλο του θέματος, ούτε και υπάρχει κάποια αναφορά σχετική μέσα στο θέμα).

    Θα μπορούσε άραγε ο καλός μου φίλος Νεκτάριος (npapad) μέσω των αρχείων/πηγών του να μας διαφωτίσει σχετικά με το όνομα/ονόματα του και αν όντως έχει κατασκευαστεί το 1976 ??? (ή και όποιος άλλος φίλος γνωρίζει σχετικά)

  8. #18
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και δεν το έχουμε σε φωτό από την Σκιάθο, να παραθέσω μία δικιά μου στο παλιό λιμανάκι της από τον Αύγουστο του 2009.

    IMG_0206.jpg
    Σκιάθος - Αύγουστος 2009

    Ακόμα μία, δύο σχεδόν χρόνια νωρίτερα, τον Ιανουάριο του 2008, με την όμορφη μικρή γέφυρα του.

    MARGARITA_06__.jpg
    Πειραιάς - Ιανουάριος 2008

    Το καραβάκι φέρει αριθμό νηολογίου Πειραιά 2149, ΔΔΣ SV4050, ΜΜSI 237299900, ενώ με τα στοιχεία που διαθέτω φαίνεται να έχει κατασκευαστεί το 1976 (???) και να έφερε εξ αρχής το όνομα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (δεν το βρίσκω δηλαδή με το όνομα ΔΑΦΝΗ το οποίο έχουμε συμπεριλάβει στον τίτλο του θέματος, ούτε και υπάρχει κάποια αναφορά σχετική μέσα στο θέμα).

    Θα μπορούσε άραγε ο καλός μου φίλος Νεκτάριος (npapad) μέσω των αρχείων/πηγών του να μας διαφωτίσει σχετικά με το όνομα/ονόματα του και αν όντως έχει κατασκευαστεί το 1976 ??? (ή και όποιος άλλος φίλος γνωρίζει σχετικά)
    Το καραβάκι είναι όντως κατασκευής του 1976, 48,87 gt και νηολογήθηκε στις 12-2-1976 σαν ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ. Δεν έχω πληροφορίες ότι προϋπήρξε σαν ΔΑΦΝΗ, και δεν το νομίζω κιόλας μια και νηολογήθηκε στις αρχές του 1976. Ο HRS αναφέρει διαστάσεις 22,25 Χ 6,90 μέτρα ενώ φέρει 2 σουηδικές μηχανές SCANIA, 686 BHP. Πανέμορφη γέφυρα !!! Άμα είναι μερακλήδες οι άνθρωποι.....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας