Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 40

Θέμα: Αριστόβουλος Β [Aristovoulos V]

  1. #31

    Προεπιλογή

    Κανένα πρόβλημα φίλε Κώστα. Από την στιγμή που η πολύ όμορφη φωτό σου δείχνει το πλοίο στο ναυπηγείο στις αρχές του 1996, και όπως λες "λίγο μετά έπεσε στο νερό", προφανώς το ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ Β είναι κατασκευής του 1996. Δεν θα χαλάσουμε δα και τις καρδιές μας !!!

    Εγω απλά (όπως προανέφερα) παράθεσα το 1998 ως έτος κατασκευής του επειδή αυτό αναφέρεται και στις βάσεις δεδομένων αλλά και στα στοιχεία που μου έδωσαν δύο καλοί φίλοι, προερχόμενα από εγγραφές στα ελληνικά νηολόγια.

  2. #32
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απίθανη όντως η φωτογραφία του φίλου Κώστα τραβηγμένη 20 πλέον χρόνια...πριν, που μας θυμίζουν ....άλλες, ευχάριστες εποχές. Συνέχισε να μας ξαφνιάζεις......ευχάριστα.

  3. #33

    Προεπιλογή

    Ή αργεί να ξεκινήσει για την Κρήτη, ή δεν θα κατέβει καθόλου φέτος το ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ Β που συνεχίζει να παραμένει δεμένο στα Παλούκια της Σαλαμίνας. Να θυμίσουμε ότι τις τέσσερις προηγούμενες καλοκαιρινές σεζόν είχε δουλέψει ως τουριστικό στην Κρήτη, ανάμεσα Ιεράπετρας και Χρυσής.

  4. #34

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή αργεί να ξεκινήσει για την Κρήτη, ή δεν θα κατέβει καθόλου φέτος το ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ Β που συνεχίζει να παραμένει δεμένο στα Παλούκια της Σαλαμίνας. Να θυμίσουμε ότι τις τέσσερις προηγούμενες καλοκαιρινές σεζόν είχε δουλέψει ως τουριστικό στην Κρήτη, ανάμεσα Ιεράπετρας και Χρυσής.
    Τελικά, πράγματι καθυστέρησε λίγο αλλά κατέβηκε και φέτος στην Κρήτη, για να δουλέψει σε ημερήσιες κρουαζιέρες από την Ιεράπετρα προς το νησί Χρυσή.
    ΕΔΩ σε χθεσινή μόλις φωτό από την Ιεράπετρα.

  5. #35

    Προεπιλογή

    Αν και επέστρεψε από την Κρήτη στις αρχές του Οκτωβρίου και βγήκε και για εργασίες συντήρησης στο ναυπηγείο ΑΤΛΑΣ, στην χθεσινή βόλτα μου δεν το είδα πουθενά στα "πέριξ". Να επέστρεψε για ξεχειμώνιασμα άραγε στην Κρήτη, ή να ......κρύφτηκε σε καμιά μικρή μαρίνα ???

  6. #36

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και επέστρεψε από την Κρήτη στις αρχές του Οκτωβρίου και βγήκε και για εργασίες συντήρησης στο ναυπηγείο ΑΤΛΑΣ, στην χθεσινή βόλτα μου δεν το είδα πουθενά στα "πέριξ". Να επέστρεψε για ξεχειμώνιασμα άραγε στην Κρήτη, ή να ......κρύφτηκε σε καμιά μικρή μαρίνα ???
    Από ότι έμαθα χθες σε επικοινωνία με τον καλό φίλο npapad, το καραβάκι πράγματι ξεχειμώνιασε στην Κρήτη, και πιό συγκεκριμμένα στο λιμάνι του Κισσάμου όπου και βρίσκεται μέχρι σήμερα.

  7. #37
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ Β

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι έμαθα χθες σε επικοινωνία με τον καλό φίλο npapad, το καραβάκι πράγματι ξεχειμώνιασε στην Κρήτη, και πιό συγκεκριμμένα στο λιμάνι του Κισσάμου όπου και βρίσκεται μέχρι σήμερα.
    Και η φωτογραφίες του στις 19-4-2017 στο Καβονήσι Κισσάμου (με εργασίες προετοιμασίας για την καινούρια σεζόν).
    DSC_1655.jpgDSC_1662.jpgDSC_1645.jpg

    Δυστυχώς λόγω της θέσης που βρίσκεται δεν έβγαιναν καλύτερες φωτογραφίες.

  8. #38

    Προεπιλογή

    Εκτός από το (για πρώτη φορά) ξεχειμώνιασμα του στην Κρήτη, και το βάψιμο του στα χρώματα της CRETAN DAILY CRUISES (άσπρο - μπλε) που είδαμε στις φωτό του Νεκτάριου, το καραβάκι περιλαμβάνεται κανονικά και στον στόλο της εταιρείας. Να πρόκειται για μια απλή συνεργασία, ναύλωση, ή αγορά από την CRETAN DAILY CRUISES ??? Το γεγονός ότι παρέμεινε το κάπως "ιδιαίτερο" όνομα του, πιθανότατα συνηγορεί στις μία εκ των δύο πρώτων εκδοχών.

  9. #39
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ Β

    Φωτογραφίες του στη Χρυσή στις 26-8-2017. Καλοκαίρι του 2017 δουλεύει από Ιεράπετρα για Χρυσή.
    DSC_4270.jpgDSC_4344.jpg

  10. #40

    Προεπιλογή

    Το καραβάκι όπως μου είπε σήμερα φίλος μου στην καθέλκυση του ΘΕΟΛΟΓΟΣ Β ΙΙ, αριβάρισε στα μέρη μας χθες ή προχθές, και από ότι είδα -απο μακριά είναι η αλήθεια- έχει βγει ήδη έξω στο ναυπηγείο Παπίλα στο Πέραμα.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας