Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ελλάς [Hellas - Ταξιάρχης]

  1. #1

    Προεπιλογή Ελλάς [Hellas - Ταξιάρχης]

    TAΞΙΑΡΧΗΣ ομορφο λυμπερτι το καλοκαιρι που μας περασε στην κοιλαδα αργολιδος

    koula (1).jpg

  2. #2

    Προεπιλογή

    Το Ταξιαρχης στο λιμανι του Ναυπλιου 25-10-2014

    DSC02164.jpg

  3. #3

    Προεπιλογή

    Το ομορφο σκαρι Ταξιαρχης σε δυο ακομη φωτογραφιες στο λιμανι του Ναυπλιου στις 25-10-2014

    IMG_0787PhotoSpyros.jpgIMG_0792PhotoSpyros.jpg

  4. #4

    Προεπιλογή

    Το ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ το έχουμε δει σε φωτό (στα προηγούμενα ποστ) από την Αργολίδα, όπου βρίσκεται (ή τουλάχιστον βρισκόταν) τα τελευταία χρόνια (2012 - 13 - 14). Πιό πριν όμως δούλευε ως τουριστικό στην Κέρκυρα, και το έχω δει σε φωτογραφίες στο flickr τουλάχιστον από τις χρονιές 2008 - 09 - 10. Μάλιστα είναι και νηολογημένο στο νησί των Φαιάκων, με αριθμό νηολογίου Κέρκυρας 695.

    Εδώ σε μία φωτό από την Κασσιώπη, τον Σεπτέμβριο 2010.

  5. #5
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

    Και φωτογραφίες από την Κέρκυρα από τον αδελφό μου Εμμανουήλ Παπαδάκη (emmpapad) στις 12-10-2010
    P1060589.jpgP1060572.jpg

  6. #6

    Προεπιλογή Ελλάς [Hellas - Ταξιάρχης]

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από manoubras 33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΛΛΑΣ Ν.Ν 47 βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες στην Σύρο, και συγκεκριμένα στο αλιευτικό καταφύγιο. Γνωρίζουμε στοιχεία για το καΐκι;

    20170410_170039.jpg
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλτατοι manoubras 33 και Βίκτωρ, δεν έχω στοιχεία για την ταυτότητα του μικρού λίμπερτυ ΕΛΛΑΣ, αλλά αν δεν είναι το πρώην ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ της Κέρκυρας και της Αργολίδας για το οποίο έχουμε δικό του θέμα (με φωτό) εδώ, τότε σίγουρα πρόκειται για το δίδυμο και πανομοιότυπο αδελφάκι του !!!!!

    Προσωπικά πάντως πιστεύω πως είναι το ίδιο.
    Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα με τον εξαίρετο φίλο Νεκτάριο (npapad), μου έδωσε ένα πολύ καλό στοιχείο για το ΕΛΛΑΣ της Σύρου, λέγοντας μου ότι είναι πολύ πιθανό το δεύτερο Ν στον αριθμό νηολογίου του (Ν.Ν. 47) να υποδηλώνει το Ναύπλιο. Και είχε απόλυτο δίκιο, μιας και με αυτήν του την παρατήρηση με οδήγησε στο να ξανακοιτάξω σε μεγάλη μεγέθυνση την φωτογραφία του ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ από το Ναύπλιο στο δεύτερο ποστ του παρόντος θέματος και να διαπιστώσω πέραν πάσης αμφιβολίας ότι δίπλα στο όνομα του είναι το ίδιο νηολόγιο με αυτό του ΕΛΛΑΣ, δηλαδή Ν.Ν. 47.

    Όσον όμως αφορά σε μία "υπόθεση εργασίας" του καλού μου φίλου Νεκτάριου, ως προς το αν είναι πιθανό το ΕΛΛΑΣ - ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ να είναι το ίδιο πλοιάριο με το ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ της Κρήτης, για το οποίο είχαμε συζητήσει και δει φωτογραφίες του εδώ, θα μου επιτρέψει ελπίζω να υποστηρίξω (και μάλιστα με αρκετά μεγάλη βεβαιότητα) ότι είναι δύο διαφορετικά πλοιάρια. Ναι μεν "Σαλαμινιώτικα", ναι μεν "λιμπερτάκια" και τα δύο με πολύ μεγάλες ομοιότητες, αλλά όχι το ίδιο.

  7. #7
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Σύρος
    Μηνύματα
    1.653

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

  8. #8

    Προεπιλογή

    Να πρόκειται απλά για συνωνυμία, ή το ΕΛΛΑΣ του παρόντος θέματος είναι το καραβάκι για το οποίο υπήρξε αίτημα στο πρόσφατο ΣΑΣ και θετική γνωμοδότηση του για δρομολόγηση στην γραμμή Πάρου - Αντίπαρου ???

    ΕΤΗΣΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ Ε/Γ - Δ/Ρ «ΕΛΛΑΣ» ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΑΝΤΙΠΑΡΟΣ ΠΑΡΟΙΚΙΑ ΠΑΡΟΥ ΑΠΟ 01-06-2017 ΕΩΣ 31-05-2018 -- ΟΜΟΦΩΝΑ ΘΕΤΙΚΑ

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το Ελλάς σε ένα από τα δρομολόγια του Αντίπαρο-Πάρο.

    ΕΛΛΑΣ-25-08-2018-01-.jpg

    25-08-2018.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας