Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 14

Θέμα: ΠΡΟΣΚΟΠΙΣΜΟΣ

  1. #1

    Προεπιλογή ΠΡΟΣΚΟΠΙΣΜΟΣ

    ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΝΑΥΤΟΠΡΟΣΚΟΠΟΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ TOPIC ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΝΑΥΤΟΠΡΟΣΚΟΠΟΥΣ.
    ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΑΛΙΟΣ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1990 ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΩΡΑ.
    COSTANTINE ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΡΜ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.

    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ

    ΣΙΜΟΣ

  2. Προεπιλογή

    Καλημέρα / Καλησπέρα!!!! (ανάλογα πότε θα το διαβάσεις).......
    Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής μου, επέτρεψε μου να σε αποκαλέσω, Φίλε, Σίμο, αλλά λόγοι επαγγελματικοί και Προσκοπικοί δεν μου επέτρεψαν να το κάνω νωρίτερα.
    Λοιπόν ναι είμαι Ναυτοπροσκόπος, αλλά αρκετά χρόνια δεν βρίσκομαι σαν Βαθμοφόρος στο Σύστημα μου, αλλά σε πιο πάνω ιεραρχικά θέσεις. Τα τελευταία δύο χρόνια έχω την ευθύνη της Εφορείας Ναυτοπροσκόπων της Γενικής Εφορείας. Το σύστημα που ξεκίνησα σαν λυκόπουλο είναι το 1ο Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Παλαιού Φαλήρου.
    Πες μου τι ακριβώς θέλεις να μάθεις για να σου απαντήσω σε κάτι συγκεκριμένο.
    Να σου πω και ένα νέο πρόσφατο, ότι αυτές τις μέρες στην Θεσσαλονίκη, στο Νεώσοικο των Ναυτοπροσκόπων, γίνεται η Σχολή Κυβερνήτου Ναυτοπροσκοπικού Σκάφους.
    Ότι άλλο θέλεις, εσύ ή όποιος άλλος φίλος του naytilia.gr στη διάθεσή του.
    Να περνάς όμορφα!!!!
    Κωνσταντίνος Λυγερός

  3. #3

    Προεπιλογή

    Καταρχήν χάρηκα πολύ για την απάντηση σου. Πρέπει να σου πω ότι αρκετές γνωριμίες που είχα και εγώ σαν ανιχνευτής στον κύκλο τις εφορείας ναυτοπροσκοπων δυστυχώς με τον χρόνο έχουν παρέλθει.
    Πρέπει να σου πω πως ξεκίνησα από λυκόπουλο στο 1ο σύστημα ναυτοπροσκοπων Αθηνών. Ήταν ένα σύστημα που το ξεκινήσαμε με μεγάλο μεράκι και μπορώ να πω πως στα πέντε χρόνια που λειτούργησε οι εμπειρίες που εξοικονόμησα είναι απεριόριστες. Περισσότερες λεπτομέρειες για δραστηριότητες σε επόμενο topic.
    Θα χαρώ πολύ να ανταλλάξουμε εμπειρίες.
    Αυτά για τώρα συγνώμη για τα λίγα λόγια αλλά ήταν μια κουραστική μέρα .
    Θα τα ξαναπούμε σύντομα

    Σιμος


    ΥΓ Κωνσταντίνε το πρατήριο άραγε λειτουργεί ακόμα?

  4. Προεπιλογή

    Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα!!!!!!
    Περιμένω σύντομα "άλλες απορίες σου" και ότι άλλο θες να μάθεις.
    Όσο για το πρατήριο, βεβαίως και λειτουργεί στην γνωστή διεύθυνση Πτολεμαίων 1 Παγκράτι, εκεί όπου βρίσκετια και η Γενική Εφορεία. Λειτουργεί ώρες καταστημάτων εκτός από την Δευτέρα που είναι κλειστό και επιπλέον είναι ανοικτό και την Τετάρτη το απόγευμα.
    Να περνάς όμορφα!!!
    Καλό Πάσχα!!!!
    Κωνσταντίνος Λυγερός

  5. #5

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους
    απο το πρωι που μου στείλανε email ειχα την απορία απο που προέρχονται τόσες πολλές φωτογραφιές με λατίνια
    ήταν μια πολύ μια ευχάριστη έκπληξη
    όχι τίποτα άλλο να φαίνεται και λίγο η παραδοσιακή ιστιοπλοία με τα λατίνια μας

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Καλως ήρθες κ Θανάση μας στο naytilia.gr!!

    Οι φωτογραφίες είναι από τους 4ους & 5ους Πανελλήνιους Ναυτοποροσκοπικούς αγώνες. Κάτι πρέπει να θυμάσαι απο εκεί έτσι δεν είναι;;;

    Η ιστιοφορία των σκαφών μας είναι κάτι το μοναδικό και ως είδος και ως θέαμα, συνεπώς δεν υπήρχε περίπτωση να έλειπαν από το naytilia.gr!!!!

    Καλως ήλθες και πάλι! Καλή πλοήγηση!
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  7. #7
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    ΚΗΦΙΣΙΑ
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και απο μένα .

    Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στο site για την μέχρι τώρα
    πολύ καλή δουλειά .
    Επίσης είναι πολύ συμαντικό για μας τους ενεργούς Έλληνες
    Ναυτοπροσκόπους να μπορούμε να ανταλάζουμε απόψεις και
    ιδέες με ανθρώπους πού δεν είναι ενεργοί Ναυτοπρόσκοποι, ή που
    δεν ήταν ποτέ τους προόσκποι αλλά έχουν γνώσεις εμπειρίες και ιδέες
    σε ότι αφορά την θάλασσα, τα σκάφη, την ιστιοπλοϊα κτλπ.

    Τα σκάφη μας και η κλασική ιστιοφορία τους είναι κάτι μοναδικό και
    σπάνιο στις μέρες μας, ( θα τολμούσα να πώ ειδος προς εξαφάνιση).
    Εμείς προσπαθούμε να κάνουμε όσες περισσότερες δραστηριότητες μπορούμε και να κάνουμε τους νέους της χώρας μας να αγαπήσουν
    τα λατίνια, την παράδoση, την ιστιοπλοϊα, τη θάλασσα , γι΄αυτό είναι πολύ σημαντικό να μπορούμε αυτά να τα δείχνουμε και να ανταλλάζουμε τις εμπειρίες μας με άλλους .


    Ευχαριστούμε :wink:

    Nautilia.gr

  8. #8

    Προεπιλογή

    :lol: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Σ'ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΑΦΗΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ.

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί φίλοι,

    ευχαριστούμε πολύ για τα λόγια τα οποία γράφονται στο Naytilia.gr για τους Ναυτοπροσκόπους.

    Σίγουρα έχουμε πολλά να πούμε στους ανθρώπους, του χώρου της Ελληνικής Ναυτιλίας.

    Η δουλεία και το έργο το οποίο επιτελούμε είναι κάτι το μοναδικό στην Ελλάδα. (χωρίς να θέλω να θίξω άλλους αξιόλογους οργανισμούς-ομίλους-συλλόγους κ.ο.κ.) Όλοι έχουμε ένα κοινό, την αγάπη για τη θάλασσα και ο καθένας το χρεισημοποιεί με το τρόπο που νομίζει ή τον τρόπο που έμαθε!

    Καλως ήλθατε στο Naytilia.gr.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  10. #10
    lamainmusain Guest

    Προεπιλογή

    Αγαπητοι Φιλοι Χαιρεται θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει οριο ηλικιας για να γινει καποιος ναυτοπρώσκοπος :?:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας