Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 30

Θέμα: Πρωτοπόρος X [Protoporos X]

  1. #1

    Προεπιλογή Πρωτοπόρος X [Protoporos X]

    Nομιζω οτι ξεκινησε κ το ...10 το καλο που λενε...στο ναυπηγειο κουρη στην αμαλιαπολη..ξερει κανείς κατι;;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 23-02-2016 στις 15:10

  2. #2

    Προεπιλογή

    Φίλε μου γλυφα δεν γνωρίζω κάτι για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X (δέκα), μέχρι σήμερα είχαμε μείνει στο ότι μετά το ΑΝΑΣΣΑ Μ θα ξεκίναγε στην Αμαλιάπολη το ΩΚΥΑΛΟΣ του κ. Ιωαννίδη. Σαν σχόλιο όμως, μπορώ να πω ότι αν πράγματι ξεκινήσει η κατασκευή του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X αυτό θα σημαίνει (προσωπική μου άποψη) ότι κατά πάσαν πιθανότητα έχει ήδη πουληθεί κάποιο εκ των (υπό κατασκευή) VIII (οκτώ) και IX (εννέα).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 23-02-2016 στις 15:10

  3. #3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου γλυφα δεν γνωρίζω κάτι για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X (δέκα), μέχρι σήμερα είχαμε μείνει στο ότι μετά το ΑΝΑΣΣΑ Μ θα ξεκίναγε στην Αμαλιάπολη το ΩΚΥΑΛΟΣ του κ. Ιωαννίδη. Σαν σχόλιο όμως, μπορώ να πω ότι αν πράγματι ξεκινήσει η κατασκευή του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X αυτό θα σημαίνει (προσωπική μου άποψη) ότι κατά πάσαν πιθανότητα έχει ήδη πουληθεί κάποιο εκ των (υπό κατασκευή) VIII (οκτώ) και IX (εννέα).
    εγω φιλε μου το ακουσα σημερα.αν ειναι αληθεια σ/κ μπωρει να εχουμε κ φωτογραφια.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω φιλε μου το ακουσα σημερα.αν ειναι αληθεια σ/κ μπωρει να εχουμε κ φωτογραφια.
    το πρωτοπορος χ ξεκινησε στη θεση που εγινε κ το ΑΝΑΣΣΑ Μ.μολις ανοιξουμε το θεμα υπαρχουν κ φωτο.

  5. #5

    Προεπιλογή

    Φίλε γλυφα ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Τώρα θα πρέπει να βρούμε κάποιον διαχειριστή του φόρουμ, για να μας φτιάξει νέο θέμα για το νέο πλοίο με τα 4-5 αυτά τελευταία ποστ. Όταν μας το φτιάξουν θα μας ανεβάσεις και τις φωτό σου.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε γλυφα ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Τώρα θα πρέπει να βρούμε κάποιον διαχειριστή του φόρουμ, για να μας φτιάξει νέο θέμα για το νέο πλοίο με τα 4-5 αυτά τελευταία ποστ. Όταν μας το φτιάξουν θα μας ανεβάσεις και τις φωτό σου.
    φιλε μου αν δεις της φωτογραφιες για τον ποσειδωνα φαινεται πολυ λιγο διπλα του.φυσικα θα δουμε αλλες φωτογραφιες.

  7. #7

    Προεπιλογή

    Ναι φίλε γλυφα, το είχα παρατηρήσει στην φωτογραφία του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, διακρινόταν κάποια κατασκευή αριστερά. Περιμένουμε τώρα ...κανονικές φωτό, όπως είδες το πλοίο έχει πιά το δικό του θέμα.

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φίλε γλυφα, το είχα παρατηρήσει στην φωτογραφία του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, διακρινόταν κάποια κατασκευή αριστερά. Περιμένουμε τώρα ...κανονικές φωτό, όπως είδες το πλοίο έχει πιά το δικό του θέμα.
    οπως σου εταξα φιλε μου και οι ......κανονικες φωτο.προτω v [1.jpgπροτω v.jpgπροτω v[2.jpg

  9. #9

    Προεπιλογή

    Πάμε να δούμε φωτογραφίες από την πρόοδο κατασκευής του νέου ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X (10), στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη.

    IMG_0446.jpg__IMG_0468.jpg__IMG_0453.jpg__IMG_0469.jpg
    Αμαλιάπολη - 12/08/2016

  10. #10

    Προεπιλογή

    Δεν είμαι απόλυτα βέβαιος αν ποστάρω στο σωστό θέμα (πλοίο), αλλά κατά πάσα πιθανότητα για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X (10) πρόκειται.

    Σε ship-μπροκεράδικο site λοιπόν, συμπεριλαμβάνεται προς πώληση (μαζί βέβαια και με ....όλα τα υπόλοιπα ελληνικά αμφίπλωρα !!!), πλοίο ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ που βρίσκεται υπό κατασκευή και υπολογίζεται (πάντα σύμφωνα με την "αγγελία") να καθελκυστεί γύρω στον επόμενο Απρίλη. Δεν είναι βέβαια είδηση η μελλοντική του καθέλκυση, αλλά το ότι ως μήκος του πλοίου αναφέρονται τα 109,5 μέτρα (359.27 ft).

    Να θυμίσουμε εδώ ότι όλα τα προηγούμενα ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ (μέχρι και το 9) είχαν μήκος ελάχιστα κάτω από τα 100 μέτρα. Αν λοιπόν πρόκειται πράγματι για το 10 που κατασκευάζεται στην Αμαλιάπολη (το 11 δεν έχει ακόμα ξεκινήσει ενώ το 12 μόλις ξεκίνησε και άρα δεν θα είναι καν έτοιμο τον Απρίλη), το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X θα είναι όχι μόνο το μεγαλύτερο της σειράς του, αλλά και όλων γενικά των ελληνικών αμφίπλωρων.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας