Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 95 από 95

Θέμα: Ν.Ε.Κ. S.A. (Γεώργιος Μαμιδάκης)

  1. #91
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Σε μια καταπληκτική φωτογραφία από τον Ιούλιο του 1965 που μας έστειλε ο Peter Fitzpatrick βλέπουμε σε πρώτο πλάνο το σλέπι ΦΙΣΚΑΡΔΟ με τα σινιάλα του Μαμιδάκη (μεταξύ άλλων !)
    piraeus july 1965.jpg

  2. #92
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια καταπληκτική φωτογραφία από τον Ιούλιο του 1965 που μας έστειλε ο Peter Fitzpatrick βλέπουμε σε πρώτο πλάνο το σλέπι ΦΙΣΚΑΡΔΟ με τα σινιάλα του Μαμιδάκη (μεταξύ άλλων !)
    piraeus july 1965.jpg
    Ένα άγνωστο επιβατηγό κ 2 φορτηγά από τα οποία αυτό με το μπλε φουγάρο πολύ όμορφο.

  3. #93
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα άγνωστο επιβατηγό κ 2 φορτηγά από τα οποία αυτό με το μπλε φουγάρο πολύ όμορφο.
    Αυτό με το μπλε φουγάρο υποψιάζομαι ότι είναι το μεγάλο αλιευτικό ΩΚΕΑΝΙΣ (φαίνεται λίγο το ...ΑΝΙΣ στην πλώρη) με IMO 5261518 και νηολόγιο Πειραιά 2103. Είχε αυτό το όνομα από το 1962 έως το 1976 που διαλύθηκε. Ταιριάζει και το σουλούπι του (κατασκευής του 1947) και το "Α" στο φουγάρο καθώς ανήκε στην "Argonaftiki Maritime & Fishing Co SA". Δεν έχω δει καμία φωτογραφία του έχω τώρα όμως για να επιβεβαιώσω ότι είναι πράγματι αυτό. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς ?

  4. #94
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Ε... όχι και άγνωστο φίλε Β.Χ., το ΆΡΗΣ είναι - το πρώην ΠΙΝΔΟΣ ΙΙ του Σαρωνικού.
    Το ...ΝΙΣ και εγώ το θεωρώ σίγουρο οτι είναι το ΩΚΕΑΝΙΣ. Για το φορτηγό ανάμεσα σε αυτό και την μπάριζα δεν έχω κάτι να συνεισφέρω.

  5. #95
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Το φουγάρο από το ενδιάμεσο φορτηγό κάτι μου θυμίζει έντονα (αυτό το "G - A"). Θα το θυμηθώ που θα μου πάει...

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας