Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 96 από 96

Θέμα: Επικίνδυνη κλίση έχει πάρει το Ε/Γ-Ο/Γ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝΟΥ στο λιμάνι του Πειραιά

  1. #91
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Cpt Victor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί ακόμη κι αυτό, αλλά, λέω τώρα εγώ (απλή συζήτηση κάνουμε - μην παρεξηγηθώ) από την στιγμή που το πλοίο έχει κατασχεθεί, δεν πρέπει να κάνει τα "δέοντα" ο οργανισμός η φυσικός δικαιούχος (αυτός που το κατάσχεσε) ώστε να το απομακρύνει από εκεί;
    Στο ΝΑΤ χρωστάει τα περισσότερα.Όπως κ να'ναι γιά να το σηκώσουν...δει δη χρημάτων!

  2. #92
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    ...Από το blue galaxy στις 5/8 κρίμα το πλοίο και καθόλου όμορφη εικόνα για το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας...!!!
    DSC01526.jpgDSC01524.jpg


  3. Προεπιλογή

    Αρχές Ιουλίου ενώ πήγαινα Μήλο με τον Κοραή,ήταν αρκετοι τουρίστες που έβλεπαν το ναυάγιο του ιστορικού "Γιώργη" σχολίαζαν και φωτογράφιζαν ενθουσιασμένοι.......εγω συγκινηθηκα περισσότερο γιατί ήταν και κατι ντόπια παιδιά απο την Σίφνο τα οποία όταν είδαν το πλοίο βουλιαγμένο συγκινήθηκαν και αναπολούσαν το παρελθόν και τα αμέτρητα ταξίδια που είχαν κάνει πάνω του............κρίμα......τοσα ταξίδια τόσα γεγονότα πάνω σε αυτο το καράβι θα μείνουν μόνο μνήμες σε εμένα και σε άλλους ομοίους μου που έχουμε "μεγαλώσει" σε αυτό το πλοίο

  4. #94

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από George_345 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχές Ιουλίου ενώ πήγαινα Μήλο με τον Κοραή,ήταν αρκετοι τουρίστες που έβλεπαν το ναυάγιο του ιστορικού "Γιώργη" σχολίαζαν και φωτογράφιζαν ενθουσιασμένοι.......εγω συγκινηθηκα περισσότερο γιατί ήταν και κατι ντόπια παιδιά απο την Σίφνο τα οποία όταν είδαν το πλοίο βουλιαγμένο συγκινήθηκαν και αναπολούσαν το παρελθόν και τα αμέτρητα ταξίδια που είχαν κάνει πάνω του............κρίμα......τοσα ταξίδια τόσα γεγονότα πάνω σε αυτο το καράβι θα μείνουν μόνο μνήμες σε εμένα και σε άλλους ομοίους μου που έχουμε "μεγαλώσει" σε αυτό το πλοίο
    Για να τα θυμόμαστε όλα.

    http://www.androsportal.gr/%CE%BA%CE...D%CE%B5%CF%80/

    Το πλοίο πρώτα εξεδιώχθη κακήν κακώς από τη γραμμή των δυτικών Κυκλάδων ύστερα δοκίμασε τη γραμμή των Κυθήρων (γι αυτό βρέθηκε στη θύρα 4) ύστερα το πλήρωμα έκανε επίσχεση εργασίας διεκδικώντας τα δεδουλευμένα ύστερα το πλοίο δηλώθηκε για ετήσια τακτική δρομολόγηση στη Ραφήνα-Άνδρο-Τήνο-Μύκονο και ύστερα βυθίστηκε μέσα στο λιμάνι του Πειραιά.

    Το κόστος της ανέλκυσής του και της ρυμούλκησής του όχι στην Αλιάγα αλλά στην Ελευσίνα ξεπερνάει την αξία του ως scrap.

    To κουφάρι του κάποτε θα ανελκυστεί με έξοδα του ΟΛΠ και θα εναποτεθεί στην τελευταία του κατοικία λίγα μίλια πιο έξω για να στοιχειώνει την Ελληνική γραφειοκρατία, συνδικαλιστοκρατία στην ακτοπλοΐα και δυσκινησία της Δικαιοσύνης

  5. #95
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Μία βραδυνή λήψη της περασμένης εβδομάδας..θλίψη..


    PANAGIA_TINOU_540[1].jpg

  6. #96

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία βραδυνή λήψη της περασμένης εβδομάδας..θλίψη..


    PANAGIA_TINOU_540[1].jpg
    Πως ήσουν και πως έγινες...............

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας