Σελίδα 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 117

Θέμα: Νικητής [Nikitis]

  1. #81

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα ηθελα να παρεμβω στην συζητηση αλλα υπαρχει μια αγγλικη παροιμια που λεει <ομορφο πλοιο καλο πλοιο> νομιζω οτι με το <Νικητης> κατι δεν μου κολαει στο ματι, παρα πολυ λιγα βρεχαμενα μεγαλη υπερκατασκευη , εστω και απο αλουμινιο.
    Η παρατήρηση οτι χωράει μόνο 6 αυτοκίνητα προέκυψε τυχαιά.... στις 14 Αυγούστου στις 23:30 !!!!!! ( αέναο ελληνικό δημόσιο ) από δημόσια υπηρεσία ( Κεντρικό Λιμεναρχείο Καβάλας ) μετά από καταγγελία της κοινοπραξίας Μητσόπουλου ( Κουμπάρου ..... Πρωήν υπουργού!!! ) χωρις καμία επιθεώρηση κανενός επιθεωρητή όπως επικαλούνται τα διαφορά παπαγαλάκια . Αν υπάρχει επιθεωρητής ας μας πούνε το όνομά του !!!!! Η καταγγελία κατέρρευσε μετά από εκθέσεις δυο αναγνωρισμένων νηογνωμόνων , μόλις το υπουργείο ναυτιλίας λειτούργησε κανονικά μετά τις άδειες του Αυγούστου και μετά την ομαλοποίηση της κατάστασης από το ναυάγιο του ΑΓΙΑ ΖΩΝΗ ΙΙ. Πρόκειται για μία ακόμη αποτυχημένη προσπάθεια των ανταγωνιστών του να τον βγάλουν από το παιχνίδι . Τα συμπεράσματα δικά σας .

  2. #82

    Προεπιλογή

    εμενα καθαρα η γνωμη μου ειναι οτι το πλοιο αποτελει μια πολυ εξυπνη ναυπηγηση για τους λογους που επιλεχθηκε.Επισης το πλοιο ηταν ποιο ομορφο πριν ανοιξουν τα πολυ χαμηλα ανοιγματα στο γκαραζ. εγω νομιζω οτι με την τωρινη οικονομικη κατασταση αποτελει ενα εξυπνο πλοιο και θα μπορουσαμε να δουμε αντιστοιχα πλοια σε γραμμες οπως Πειραια-Σουβαλα, Πειραια-Αγκιστρι και αλλες τοπικες γραμμες που κακα τα ψεματα τον χειμωνα δεν μπορουν να σταθουν μεγαλες παντοφλες!

  3. #83
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νικητής εχθές δεμένο στο Λιμένα.

    ΝΙΚΗΤΗΣ-109-20-10-2017.jpg

  4. #84

    Προεπιλογή

    Στο marinetraffic φαίνεται το πλοίο να αναχώρησε το μεσημέρι από τον Λιμένα της Θάσου, με άγνωστο όμως προορισμό μιας και λίγο έξω από το λιμάνι έπαψε να εμφανίζεται στο σύστημα AIS. Εκτός και αν επρόκειτο για κάποιο δοκιμαστικό.

  5. #85

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο marinetraffic φαίνεται το πλοίο να αναχώρησε το μεσημέρι από τον Λιμένα της Θάσου, με άγνωστο όμως προορισμό μιας και λίγο έξω από το λιμάνι έπαψε να εμφανίζεται στο σύστημα AIS. Εκτός και αν επρόκειτο για κάποιο δοκιμαστικό.
    Η πληροφορία μου ήρθε αργά χθες το βράδυ, όταν πλέον ήμουν αραχτός και ...μοισοκοιμισμένος στον καναπέ και ο υπολογιστής κλειστός. Τελικά επρόκειτο για δοκιμαστικό του πλοίου χθες το μεσημέρι και (από ότι μου ειπώθηκε) σήμερα το ΝΙΚΗΤΗΣ θα ξεκινήσει δρομολόγια, όχι όμως στην γραμμή του Πρίνου, αλλά στην γραμμή της Κεραμωτής.

  6. #86

    Προεπιλογή

    Και όπως από το πρωί έχουμε αναφέρει,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά επρόκειτο για δοκιμαστικό του πλοίου χθες το μεσημέρι και (από ότι μου ειπώθηκε) σήμερα το ΝΙΚΗΤΗΣ θα ξεκινήσει δρομολόγια, όχι όμως στην γραμμή του Πρίνου, αλλά στην γραμμή της Κεραμωτής.
    το πλοίο πριν λίγα λεπτά απέπλευσε από τον Λιμένα Θάσου για το πρώτο του δρομολόγιο προς την Κεραμωτή.

  7. #87
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νικητής σήμερα στο Λιμένα. Δυστυχώς η γωνία λήψης δεν μπορούσε να είναι καλύτερη.

    ΝΙΚΗΤΗΣ-110-23-12-2017.jpg

  8. #88
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νικητής είναι δεμένο στην Κεραμωτή από τις 15/05 κάνοντας την ακινησία του. Τα δρομολόγια του γίνονται από το Στέλιος Φιλιάγκος που είναι της ίδιας εταιρείας. Καλή συνέχεια.

    ΝΙΚΗΤΗΣ-84-20-02-2017.jpg
    Εδώ όταν φορτωνόταν στο ναυπηγείο Μπεκρή, από Cimolai MBH 820 στο Syncrolift της εταιρείας Σπανόπουλου για την καθέλκυση του.

  9. #89
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νικητής από εχθές το απόγευμα έχει επιστρέψει στα δρομολόγια του στην γραμμή Κεραμωτή-Λιμένας μετά από 3 εβδομάδες ακινησία.

  10. #90
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    O .......Δαβίδ (Νικητής) και ο Γολιάθ(Στέλιος Φιλιάγκος) στην Κεραμωτή.

    ΝΙΚΗΤΗΣ-112-15-07-2018.jpg

Σελίδα 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας