Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 51

Θέμα: Aegean Seal [Άγιος Νικόλαος]

  1. #41
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το SUPER SERVANT 4 αυτη την ωρα ξαναμπαινει παλι στο λιμανι FT. LAUDERDALE εχοντας φορτωμενο το AEGEAN SEAL. Παρακολουθηστε το Λιμανι μεσω PTZ WEBCAM
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dionisos : 12-02-2018 στις 14:20

  2. #42
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Τελικα απ'οτι φαινεται το AEGEAN SEAL θα γυρισει μερικα λιμανια της Αμερικης μιας και το SUPER SERVANT 4 τωρα πλησιαζει το CHARLESTON προτου προσεγγισει στο ST.THOMAS V.I. για να το ξεφορτωσει. Καλη υπολοιπη κρουαζιερα.

  3. #43
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το SUPER SERVANT 4 μετα απο το PT. EVERGLADES πηγε στο CHARLESTON και βρισκεται στην Δεξαμενη. Δεν γνωριζω αν ακομη εχει επανω του το ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ μιας και ακομη δεν εχει δειξει πορεια προς VIRGIN ISLANDS συμφωνα με το ΑΙΣ.

  4. #44

    Προεπιλογή

    Θεωρώ λίγο δύσκολο το μικρό φέρρυ να είναι ακόμα φορτωμένο στο SUPER SERVANT 4. Πάει μήνας σχεδόν που φτάσανε στην Καραιβική και τα "πέριξ" της, και όσο κι αν υποθέσουμε ότι μπορεί να μην επείγετο η παράδωση του, δεν μπορώ να φανταστώ ότι το πηγαινοφέρνει εδώ κι εκεί. Πιθανόν κάπου να το άφησε και να μην το πήραμε χαμπάρι, ίσως και στο Port Everglades και από εκεί να πήγε το φέρρυ με άλλον τρόπο στα νησιά της Καραιβικής όπου θα δουλέψει.

    Υποθέσεις κάνουμε βέβαια.....

  5. #45

    Προεπιλογή

    Μιας και δύσκολα πιά θα μάθουμε νέα του (στην χώρα μας τουλάχιστον δεν έφερε συσκευή AIS) ή θα το δούμε σε κάποια φωτό από την Καραιβική (εδώ και ενάμισι χρόνο δεν έχουμε δει ούτε μία του KAYMON SEAL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Δ), ας δούμε τουλάχιστον το AEGEAN SEAL - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ στο λιμάνι της Μάλτας, όταν ήταν φορτωμένο στο SUPER SERVANT 4, σε πολύ ενδιαφέρουσες και κοντινές λήψεις.

  6. #46
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το SUPER SERVANT 4 τελειωσε με τον Δεξαμενισμο του στο CHARLESTON και συμφωνα με το ΑΙΣ προκειται να αποπλευσει για το ST.THOMAS V.I. Αυτη την ωρα βρισκεται στο Αγκυροβολιο του CHARLESTON ετοιμο να φυγει με αφιξη στις 10/3. Τελικα ουδεις γνωριζει αν το AEGEAN SEAL ειναι ακομη φορτωμενο πανω του που νομιζω οτι ειναι και το ποιο πιθανον.

  7. #47

    Προεπιλογή

    Όπως έγραψα πιό πάνω, "υποθέσεις κάνουμε", και όπως είπες κι εσύ φίλε μου dionisos "Τελικα ουδεις γνωριζει...". Διαφωνούμε μόνο στις υποθέσεις μας ως προς το αν το φέρρυ είναι ακόμα φορτωμένο πάνω στο SUPER SERVANT 4.

    Για να έχουμε λοιπόν μία σαφέστερη εικόνα της μέχρι τώρα πορείας του SUPER SERVANT 4, ας .....αναστρέψουμε κατά φαντασίαν το ταξίδι του !!! Είναι λοιπόν σαν να λέμε, ότι το πλοίο αναχώρησε από την Καραιβική φορτωμένο με ένα φέρρυ που έπρεπε να παραδώσει στην Σικελία, μπήκε στην Μεσόγειο, πέρασε πριν ένα μήνα ανοιχτά της Σικελίας χωρίς να αφήσει το φέρρυ, συνέχισε το ταξίδι του και κατέπλευσε στην Ρόδο, από εκεί έφυγε και πήγε για .....δεξαμενισμό (!!!) στην Θεσσαλονίκη (φορτωμένο συνεχώς με το φέρρυ) και τώρα θα αναχωρήσει από εκεί για να πάει να το παραδώσει στην Σικελία !!!!!

    Δεν ξέρω, και χέρι στην φωτιά εννοείται πως δεν βάζω, αλλά μου φαίνεται εξωπραγματικό έως και απίστευτο ένα τέτοιο ......delivery !!!!!

    Σημ. Οι αποστάσεις μεταξύ Σικελίας, Ρόδου και Θεσσαλονίκης, είναι σχεδόν ολόιδιες με αυτές μεταξύ St. Thomas, Pt. Everglades και Charleston.

  8. #48
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Φιλε ΕV σωστα κανεις τετοιες σκεψεις αλλα παραμενει το γεγονος οτι το Πλοιο εφυγε απο την ΓΕΝΟΒΑ κατ'ευθειαν για PT. EVERGLADES. Δεν επιασε σε κανενα λιμανι για ανεφοδιασμο και η πορεια του τουλαχιστον ηταν γυρω στα 200 μιλλια βορεια απο τα VIRGIN ISLANDS. Εγω πιστευω οτι ακομα η Παντοφλα ειναι φορτωμενη πανω του χωρις να μπορω να το αποδειξω.Προς τι ο λογος να πηγαινει τωρα προς το ST.THOMAS. Μηπως επειδη εχω ιδιαν πειρα απο το Αμερικανικο COAST GUARD του βρηκαν καμμια παρατηρηση και το υποχρεωσαν να κανει δεξαμενισμο. Μηπως κανει κυκλικα ταξειδια σαν τα πλοια CONTAINER με σταθερα Λιμανια προσεγγισης. Βεβαια μπορεις να μου πεις οτι παω πολυ μακρια αλλα ολα αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα. Ας περιμενουμε λιγο ακομα μιας και εγω τουλαχιστον το παρακολουθω ανελλιπως γιατι οπως αναφερεις μου εχει κινησει την περιεργεια του τι ακριβως συμβαινει. Επισης καποιος απο την Καραιβικη μπορει να βρεθει να λυσει το Μυστηριο.
    Τελικα μολις προ ολιγου εξηλθε απο το CHARLESTON με προορισμο το ST.THOMAS και αφιξη στις 10/3. Καλο ταξειδι και καλη αφιξη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dionisos : 06-03-2018 στις 09:58

  9. #49
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με το ΑΙΣ τελικα το SUPER SERVANT 4 εφθασε στο ST. THOMAS χθες το απογευμα και αφου Ξεφορτωσε μαλλον το AEGEAN SEAL αναχωρησε με προορισμο την Μαρτινικα.

  10. #50
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή SUPER SERVANT 4

    Τελικα αφου εφυγε απο το CHARLESTON πηγε στο ST. THOMAS και εβγαλε το AEGEAN SEAL ξαναγυρισε στο PT. EVERGLADES και πριν λιγο ξεκινησε παλι ερχομενο προς GENOA με αφιξη στις 7/4. Καλο ταξειδι σε Πλοιο και Πληρωμα

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας