Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 51

Θέμα: Πρωτοπόρος XIII [Protoporos XIII]

  1. #21

    Προεπιλογή

    Εύστοχη παρατήρηση φίλε Orpheas. Ομολογώ ότι (αν και δική μου η φωτό) δεν είχα προσέξει πως είχε "φύγει" το Τ.

  2. #22
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ/ΙΟΣ
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    Καλοτάξιδο το νέο πλοίο, που έκανε το πρώτο του μπάνιο σήμερα!

  3. #23
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Το πλοίο σήμερα έκανα το πρώτο του δοκιμαστικό και έφτασε μέχρι 10.4 knots. Όπου το ΑΙΣ του ήταν με γαλάζιο χρώμα δηλαδή Ρ/Κ .

  4. #24

    Προεπιλογή

    Το πλοίο εκπέμπει πλέον στο AIS με σήμα επιβατηγού (Passenger Vessels), ως προορισμός του αναγράφεται το "Ερέτρια - Ωρωπός" ενώ βλέπουμε και τον αριθμό του ΙΜΟ 9825972.

  5. #25

    Προεπιλογή

    Στο ναυπηγείο Ατσαλάκη του Περάματος βρίσκεται χθες και σήμερα το πλοίο για κάποιες απαραίτητες μικροεργασίες.

  6. #26
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ/ΙΟΣ
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    Το Προτοπόρος 13 εθεάθη στον Σαρωνικό πριν από μια ώρα και, σύμφωνα με το AIS, τώρα βρίσκεται στο Σούνιο(με αναγραφόμενο προορισμό την Ερέτρια).

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    και ξεκίνησε κατά τις 5μιση για Ερέτρια-Ωρωπό όπως αναγράφει εδώ και μέρες στο ΑΙΣ του ...Καλή συνέχεια!!!

  8. #28

    Προεπιλογή

    Ναι, πάνε σχεδόν δύο εβδομάδες που η συσκευή του εκπέμπει αυτόν τον προορισμό. Μόνο που θα πρέπει κάποιος να κάνει μια .....διορθωσούλα αφού δεν γράφει ακριβώς "OROPOS" αλλά "OROPOPOS" !!!

    Μικρό το "κακό" θα μου πείτε, γι αυτό κι εγώ δεν το είχα αναφέρει όταν το είχα πρωτοδεί (27 Ιουνίου). Αλλά καλό θα είναι να το διορθώσουν.

  9. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, πάνε σχεδόν δύο εβδομάδες που η συσκευή του εκπέμπει αυτόν τον προορισμό. Μόνο που θα πρέπει κάποιος να κάνει μια .....διορθωσούλα αφού δεν γράφει ακριβώς "OROPOS" αλλά "OROPOPOS" !!!

    Μικρό το "κακό" θα μου πείτε, γι αυτό κι εγώ δεν το είχα αναφέρει όταν το είχα πρωτοδεί (27 Ιουνίου). Αλλά καλό θα είναι να το διορθώσουν.
    Πιθανότατα θα είδε κάποιας θυληκής υπαρξης την οπισθια περιοχή , οποτε Ω ρε ενας..

    Καλα ταξιδια και ο Αη Νικολας στις 2 πλώρες του και ευτυχως δε θα φυγει οπως πιστεψα βλεποντας οτι εβγαλαν το Τ.

  10. #30

    Προεπιλογή

    Νύχτα κατέπλευσε στην Ερέτρια, και άμεσα νωρίς σήμερα το πρωί ξεκίνησε δρομολόγια. Καλοτάξιδο να είναι.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας