Σελίδα 8 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 324

Θέμα: Θαλασσινές εικόνες και Τοπία 2017 (Seaview 2017)

  1. #71
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Ηλιοβασίλεμα στην Πεντέλη..

    10.jpg
    ΕΡΕΤΗΝ ΧΡΗΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΣΘΑΙ, ΠΡΙΝ ΠΗΔΑΛΙΟΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ

  2. #72

    Προεπιλογή

    Καλο μεσημερι nautilia.gr!

    DSCN9795ΛΕΑΝΔΡΟΣ.jpg
    Τηνος

  3. #73
    Εγγραφή
    Feb 2015
    Περιοχή
    Ελλάς
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή Η Τήνος και πάλι

    Και επειδή, στην ναυτική μας παρέα, η Τήνος εξακολουθεί να είναι στην επικαιρότητα, επιτρέψτε μου, ως Κυβερνήτης, να παραθέσω μια φωτογραφία, κατά την προσέγγιση του σκάφους μου στα Κιόνια της Τήνου, στα πλαίσια της ιστιοπλοϊκής προπόνησης της καινούργιας ομάδος μου (σημείωση: ένα μήνα μετά, αποκλειστήκαμε ήδη από τα προκριματικά του επίσημου αγώνα...).

    Κιόνια.JPG

  4. #74
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    DSCN6971.jpg

    Γλυκές καλημέρες στον Απόλλωνα της Νάξου και ιδιαιτέρως στα μέλη του συλλόγου ΑΠΕΛΟΣ !

  5. #75
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γερόλυκος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επειδή, στην ναυτική μας παρέα, η Τήνος εξακολουθεί να είναι στην επικαιρότητα, επιτρέψτε μου, ως Κυβερνήτης, να παραθέσω μια φωτογραφία, κατά την προσέγγιση του σκάφους μου στα Κιόνια της Τήνου, στα πλαίσια της ιστιοπλοϊκής προπόνησης της καινούργιας ομάδος μου (σημείωση: ένα μήνα μετά, αποκλειστήκαμε ήδη από τα προκριματικά του επίσημου αγώνα...).

    Κιόνια.JPG
    Αυτα ειναι ομορφιές,καταφερα με πολυ κοπο (λογω δουλειάς) να πάρω το δίπλωμα ιστιοπλοιας.

  6. #76

    Προεπιλογή

    Καλημερα στην μεγαλη θαλασσινη παρεα του nautilia.gr!

    DSCN9822 Λεανδρος .jpg

  7. #77
    Εγγραφή
    Feb 2015
    Περιοχή
    Ελλάς
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή Περίπλους της Άνδρου

    Ώστε λοιπόν, περάσαμε (μετά την Τήνο) στην Άνδρο. Διαισθάνομαι ότι η παρέα "ζεσταίνεται" (το ενδιαφέρον μεγαλώνει). Έχουμε αρκετές φωτογραφίες από την Άνδρο του φετινού καλοκαιριού. Ας ξεκινήσουμε από την διαδρομή Πάνορμος Τήνου-Όρμος Κορθίου Άνδρου. Θα ακολουθήσει η διαδρομή Κόρθι-Άνδρος (Χώρα)-Κόρθι-Μπατσί (διανυκτέρευση)-Γαύριο (με την σχετική κουμπάνια)-Φελλός-Γαύριο.

    Πάνορμος.JPG

  8. #78
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους!!! Καλό Σαββατοκύριακο! Νάξος, Αγιασσός και στο Βάθος η Νιος.

    IMG_1296.jpg

  9. #79
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή Καλό βράδυ σε όλο το nautilia.gr!!!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tolaras : 16-09-2017 στις 18:01

  10. #80
    Εγγραφή
    Feb 2015
    Περιοχή
    Ελλάς
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή Η Νιός, λοιπόν!

    Μου άρεσε η αναφορά της Μαρίας στο νησί αυτό της Κυκλαδικής θάλασσας. Με την ευκαιρία, κάνω ένα τεστ στην μνήμη μου και προσπαθώ να θυμηθώ τι ξέρω ή τι έχω έχω διαβάσει ή τι μου έρχεται άμεσα στο μυαλό, στο άκουσμα του ονόματος του νησιού: (για να δούμε...) Θαυμάσιο λιμάνι - ορμητήριο και καταφύγιο πειρατών τον καιρό της Τουρκοκρατίας (είναι οι αγαπημένες μου περιπέτειες) - εικόνες επιδρομών και ερήμωσης - νησί ορεινό, ξηρό και άγονο - περιορισμένη καλλιεργήσιμη γη - δύο μόνο κατοικήσιμες περιοχές, νομίζω. Όμως σίγουρα θυμάμαι (και λόγω επαγγέλματος) ότι η Νιός διέθετε αποδεδειγμένα ασύγκριτους (κατά μαρτυρίες ναυτικών κειμένων) μαστοράδες της ναυπηγικής τέχνης, που δούλευαν στα αξιόλογα ναυπηγεία της Ελλάδος του 19ου αιώνα. (Ενδιαφέρουσα η μελέτη της ναυτικής μας παράδοσης! Συμφωνείτε; )

Σελίδα 8 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας