Σελίδα 7 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 245

Θέμα: Sporades Star [Aqua Star, Azores Express, Aeolos, Moby Love, King Orry, Saint Eloi]

  1. #61
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι φάβα... Μάλλον κατι σε μπρονζέ...

    Πάντως από σχέδια που έχω κάπου πετύχει φαίνεται ότι εμφανισιακά θα γίνει κούκλα!!!
    Και γενικά μάλλον γίνεται πολύ γερή επισκευή.
    Κάτι σε χρυσό μου φαινόταν από τα ίδια σχέδια που είδες αλλά τώρα το βλέπω πιό σκούρο.
    Μακάρι να γίνεται καλή επισκευή γιατί το βαπόρι μου φαίνεται...Άσε να μην το πω.

  2. #62
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Πάντως οι γραμμές του εμένα μου αρέσουν. Τελικά για που προορίζεται?

  3. #63
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως οι γραμμές του εμένα μου αρέσουν. Τελικά για που προορίζεται?
    Εντάξει δεν λέω, κλασικό βαπόρι μιάς αλλης εποχής,ξαδελφάκι του ΜΗΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ.
    Που να προορίζεται; Aν δεν πάει Αζόρες μήπως καμιά άγονη έστω κ ναυλωμένο.Δυστυχώς στη χώρα μας,υπάρχει πλέρν χώρος κ γιά αυτά πλοία...

  4. #64

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δεν λέω, κλασικό βαπόρι μιάς αλλης εποχής,ξαδελφάκι του ΜΗΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ.
    Που να προορίζεται; Aν δεν πάει Αζόρες μήπως καμιά άγονη έστω κ ναυλωμένο.Δυστυχώς στη χώρα μας,υπάρχει πλέρν χώρος κ γιά αυτά πλοία...
    Μεχρι και το 2ο καταστρωμα επιβατων ειναι εντελως αδελφακια με το Μηλος Εξπρες, και τα βιβλια της ferry publications ετσι το λογιζουν.Ξαδελφακι θα ελεγα το Εξπρες Σαντορινη που εχει διαφορες και ως προς τη γαστρα( ξεκλαδισμα της πλωρης) και τις υπερκατασκευες

  5. #65
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Βγηκε απο την Δεξαμενη και παει στον ΝΜΔ συνοδεια των Ρ/Κ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΙΙΙ και ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΙV.

  6. #66
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το πλοίο με τη βοήθεια του ρυμουλκού Χρήστος ΧΧΙV πάει στη ΤΟΥΖΛΑ για την αποπεράτωση εργασιών.

  7. #67
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ήδη βγήκε στη θάλασσα του Μαρμαρά.

  8. #68
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δωρεάν προληπτικός ιατρικός έλεγχος για τα μέλη των συνεργείων που εργάστηκαν στο “ΑΕΟΛΟΣ”


    Δημοσιεύθηκε από mme την Παρ, 18/05/2018 - 13:06



    Δωρεάν προληπτικός ιατρικός έλεγχος για τα μέλη των συνεργείων που εργάστηκαν στο “ΑΕΟΛΟΣ”

    Στο πλαίσιο της προληπτικής δράσης για την προστασία της υγείας των εργαζομένων οι οποίοι είχαν εκτελέσει εργασίες στο πλοίο «ΑΕΟΛΟΣ», πρώην MOBY LOVE, παρέχεται η δυνατότητα ιατρικού προληπτικού ελέγχου και παρακολούθησης τους, λόγω της πιθανής έκθεσης τους σε βλαπτικούς παράγοντες. Οι εργαζόμενοι μπορούν να προσέρχονται στο Τμήμα Ιατρικής της Εργασίας και Προστασίας Περιβάλλοντος του Γενικού Νοσοκομείου Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ», χωρίς οικονομική επιβάρυνση.
    Έπειτα από ενέργειες του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής και του Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας, ζητήθηκαν και παρελήφθησαν από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Πειραιά, τα στοιχεία των συνεργείων που εκτέλεσαν εργασίες στο πλοίο. Οι υπεύθυνοι των συνεργείων κλήθηκαν να μεριμνήσουν για την ενημέρωση των εργαζομένων.
    Η πλήρης διασφάλιση της υγείας και της ασφάλειας των εργαζομένων είναι ζήτημα ύψιστης προτεραιότητας και απαραίτητη προϋπόθεση για την σύνδεση της ανάπτυξης της οικονομίας με την βελτίωση των συνθηκών εργασίας
    ΠΗΓΗ











  9. #69

    Προεπιλογή

    To βαποράκι πρέπει να είναι φουλ στον αμίαντο. Δυστυχώς την πλήρωσαν τα συνεργεία.....

  10. #70
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Εγώ αυτό που άκουσα στο λιμάνι ότι έδιωξαν το πλήρωμα στην Ελλάδα και ότι το καραβάκι πήγε στην Τουζλα με χωρίς εισιτήριο επιστροφής!

Σελίδα 7 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας