Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 188

Θέμα: Παναγία Παραβουνιώτισσα [Panagia Paravouniotissa]

  1. #101

    Προεπιλογή

    To Παναγια Παραβουνιωτισσα μολις γυρισε στο ναυπηγειο Κανελλου αφου σημερα πραγματοποιησε για πρωτη του φορα το πρωτο του δοκιμαστικο .Μεχρι 14.3 knots επιασε

  2. #102
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Ένα βίντεο από το πρώτο δοκιμαστικό του πλοίου.
    Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.


  3. #103
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Και μια φωτογραφία από την γέφυρα τελειωμένη.

    ΠΑΝΑΓΙΑ-ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΗΣΣΑ.jpg

  4. #104

    Προεπιλογή

    Αύριο Τρίτη, ένα ακριβώς μήνα μετά την καθέλκυση του, είναι προγραμματισμένο να φύγει το νέο φέρρυ από το ναυπηγείο Κανέλλου. Θα δέσει στην προβλήτα του Καματερού στη Σαλαμίνα, όπου και θα περάσει το αυριανό βράδυ ολόφωτο και με αναμμένα τα πρωτοποριακά φώτα στα ύφαλα του (προς τέρψιν των ταξιδιωτών στα αμφίπλωρα !!!) και μεθαύριο Τετάρτη θα αναχωρήσει για το πρώτο του ταξίδι με προορισμό την Ερέτρια.

  5. #105

    Προεπιλογή

    Εδεσε Καματερο

  6. #106

    Προεπιλογή

    Το γνωρίζουμε φίλε μου, το έχουμε γράψει από χθες, δεν περιμέναμε να το δούμε σήμερα από το AIS. Επίσης, το "μεθαύριο Τετάρτη" το έγραψα χθες Δευτέρα για την ....Τετάρτη, δεν το έγραψα σήμερα για την ....Πέμπτη (το τελευταίο πάει για τους αντιγραφείς, και ο νοών νοείτω !!!).

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο Τρίτη, ένα ακριβώς μήνα μετά την καθέλκυση του, είναι προγραμματισμένο να φύγει το νέο φέρρυ από το ναυπηγείο Κανέλλου. Θα δέσει στην προβλήτα του Καματερού στη Σαλαμίνα, όπου και θα περάσει το αυριανό βράδυ ολόφωτο και με αναμμένα τα πρωτοποριακά φώτα στα ύφαλα του (προς τέρψιν των ταξιδιωτών στα αμφίπλωρα !!!) και μεθαύριο Τετάρτη θα αναχωρήσει για το πρώτο του ταξίδι με προορισμό την Ερέτρια.

  7. #107

    Προεπιλογή "Πρώτο ταξίδι"

    Όπως είχαμε πει, αναχώρησε σήμερα το πλοίο από το Καματερό για την Ερέτρια, αξημέρωτα, και ήδη βρίσκεται ανάμεσα Λαυρίου και Μακρονήσου. Άφιξη στην Ερέτρια γύρω στις δύο το μεσημέρι.

    Καλοτάξιδο να είναι το νέο πρωτοποριακό φέρρυ, καλότυχο για το πλήρωμα και τον πλοιοκτήτη του, τον καλό μας φίλο cpt Βασίλη Δεληγιάννη.

  8. #108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είχαμε πει, αναχώρησε σήμερα το πλοίο από το Καματερό για την Ερέτρια, αξημέρωτα, και ήδη βρίσκεται ανάμεσα Λαυρίου και Μακρονήσου. Άφιξη στην Ερέτρια γύρω στις δύο το μεσημέρι.
    Δύο παρά δέκα σήμερα το μεσημέρι το ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ πέρναγε μπροστά από το νησί των ονείρων, μπαίνοντας στον κόλπο της Ερέτριας. Δύο παρά πέντε, βρισκόταν μπροστά στην ανατολική παραλία (εκεί που στο παρελθόν είχαν δέσει σε ώρες ανάπαυσης δεκάδες παντόφλες,) και ο cpt Βασίλης απέτισε τιμές στον ομώνυμο με το πλοίο ναό που βρίσκεται λίγες δεκάδες μέτρα από την παραλία, με διαρκείς συριγμούς, ρίψη βεγγαλικών και καπνογόνα. Κατόπιν άκολούθησε κυκλική πορεία μέσα στον κόλπο της Ερέτριας, και στις δύο και δέκα έδεσε για πρώτη φορά στην προβλήτα του λιμανιού.

    Λίγες μόνο ώρες ανάπαυσης θα ακολουθήσουν, και αύριο το πρωί στις 07.00, το πλοίο θα αναχωρήσει για το πρώτο του δρομολόγιο ανάμεσα Ερέτριας - Ωρωπού σε αντικατάσταση του αμφίπλωρου ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ.

    Καλή αρχή, και καλά του ταξίδια.

  9. #109
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Η πανέμορφη παντόφλα σήμερα σε ένα πέρασμα μου Ερέτρια-Ωρωπό. Πρώτη μου επαφή με το καράβι και οφείλω να ομολογήσω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Καλοτάξιδο νά 'ναι!!!
    (συγχωρήστε μου την κακή ποιότητα σε κάποιες φωτογραφίες, αλλά δεν είχα μηχανή μαζί μου και είναι τραβηγμένες με το κινητό).



    Συνεχίζεται...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blitz-X : 11-03-2018 στις 01:12

  10. #110
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή



    συνεχίζεται...

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας