Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 121

Θέμα: Άναξ [Anax - Μινιόν]

  1. #11

    Smile

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από bosses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστα παιδιά μαντεψατε το Μινιόν άλλαξε όνομα και έγινε Αναξ τα λογια περίτα είστε πολύ μπροστά στην ενημερωση συγχαρητήρια.οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½
    Φίλε μου σε ευχαριστούμε και για την επιβεβαίωση και για τα καλά σου λόγια. Όσο για το "πολύ μπροστά στην ενημερωση", αυτό φαίνεται ξεκάθαρα και από τις άμεσες αντιγραφές των γραφόμενων μας από άλλα φόρουμς, χωρίς καν να κρατήσουν τουλάχιστον τα "προσχήματα" κάποιου εύλογου ενδιάμεσου χρόνου (ελέησον Παναγία μου !!!) .

  2. #12
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως τα λες είναι Γιώργο. Αφού δεν το άνοιξαν σαν Μινιόν το άνοιξαν απ' ευθείας ¶ναξ.

  3. #13
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Espresso Venezia;592556]Ευχάριστη όπως πάντα η είδηση κατασκευής ενός νέου πλοίου. Με το καλό να ολοκληρωθεί και να καθελκυστεί το ΑΝΑΞ, αλλά........ με το συμπάθειο κιόλας........ υπάρχουν κάποια ερωτηματικά.


    3ον. Θα είναι έτοιμο (κατά το δημοσίευμα) στο τέλος του χρόνου ??? Εδώ έχω απάντηση : Αστείο !!!

    Οι φωτο που έχω και οι πληροφορίες μου λένε ότι.......
    > Ούτε ένα μέτρο καλώδιο ούτε Σωληνα υπάρχει στο υπό κατασκευή πλοίο . Χρειάζονται πάνω απο έξι μήνες μέχρι να μπορέσει να κάνει δρομολόγια εφόσον μόνο για τα χαρτιά έτοιμου πλοίου απαιτούνται τουλάχιστον 1-2 μήνες.
    Μένει λοιπόν να δούμε ποιος θα έχει .....δίκιο και πότε θα είναι έτοιμο το πλοίο. Πάντως εύχομαι καλή συνέχεια και καλά τελειώματα.

    ΑΝΑΞ-001-13-09-2017.jpg ΑΝΑΞ-01-13-09-2017.jpg ΑΝΑΞ-02-13-09-2017.jpg

  4. #14
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    179

    Προεπιλογή

    Απο την αρχη φαινεται οτι θα ειναι επιβλητικο το νεο πλοιο

  5. #15
    Εγγραφή
    Sep 2017
    Μηνύματα
    179

    Προεπιλογή

    Στην φωτογραφια διακρινεται καλα και μια καινουργια κατασκευη αριστρρα απο το αναξ το ωκυαλος ειναι φανταζομαι

  6. #16
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως βλέπουμε ελικοπηδάλια και μηχανές έχουν έρθει, άρα η εταιρεία του θέλει να το έχει όσο το δυνατών ταχύτερα έτοιμο. Μένει να περιμένουμε να δούμε το ...πόσο γρήγορα θα ετοιμαστεί και ποιο θα είναι το αποτέλεσμα.

    ΑΝΑΞ-06-13-09-2017.jpg ΑΝΑΞ-08-13-09-2017.jpg

  7. #17

    Προεπιλογή

    Πάντως Παντελή από τις φωτό που έχεις παραθέσει στα δύο πρόσφατα ποστ σου, είναι ξεκάθαρο ότι σχεδιαστικά το ΑΝΑΞ θα διαφέρει πολύ από το ΑΝΑΣΣΑ Μ. Ήδη διακρίνουμε διαφορετικές επιλογές, τόσο στα πλαινά ανοίγματα του γκαράζ όσο και στο ντεκ του σαλονιού όπου δεν θα υπάρχει πλαινή περατζάδα.

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι θα είναι πιό "άσχημο" ή λιγότερο εντυπωσιακό το ΑΝΑΞ, μιας και θα πρέπει να περιμένουμε να το δούμε ολοκληρωμένο, ωστόσο μου προκαλεί κάποια εντύπωση το ότι δεν επιλέχθηκαν παρόμοιες γραμμές με του ΑΝΑΣΣΑ που θεωρείται (και δικαίως) ως ένα από τα ομορφότερα ελληνικά αμφίπλωρα.

  8. #18

    Προεπιλογή

    εχουμε κανενα νεο για την εξελιξη των εργασιων? καμια φωτο?

  9. #19
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μπορεί να βιάζονται και να έχουν απλωθεί σε όλο το ναυπηγείο......αλλά ο χρόνος δεν είναι μαζί τους, ώστε να τελειώσει στο χρόνο που θέλουν. Πάντως μέσα σε ένα μήνα από τις προηγούμενες φωτο μου ....έχει προχωρήσει αρκετά. Θα ακολουθήσουν και άλλες. Καλή συνέχεια σε όλους.

    ΑΝΑΞ-14-20-10-2017.jpg

  10. #20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να βιάζονται και να έχουν απλωθεί σε όλο το ναυπηγείο......αλλά ο χρόνος δεν είναι μαζί τους, ώστε να τελειώσει στο χρόνο που θέλουν. Πάντως μέσα σε ένα μήνα από τις προηγούμενες φωτο μου ....έχει προχωρήσει αρκετά. Θα ακολουθήσουν και άλλες. Καλή συνέχεια σε όλους.

    ΑΝΑΞ-14-20-10-2017.jpg

    Αντιμετωπισαν προβληματα ή απλα εχει δουλεια;;;οντως αρχησε να περνει μορφη παντως...

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας