Σελίδα 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 121

Θέμα: Άναξ [Anax - Μινιόν]

  1. #61
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Τελικά θα ξεκινήσει πολύ πιο νωρίς απ'ότι υπολογιζόταν τα δρομολόγια στην Θάσο.

  2. #62
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Τελικά το πλοίο ξεκίνησε σήμερα για την Θάσο?

  3. #63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από john85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά το πλοίο ξεκίνησε σήμερα για την Θάσο?
    Από το AIS δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής. Εκτός κι αν έχει ξεκινήσει με κλειστή την συσκευή του, μιας και όπως μας έχεις αναφέρει φίλε μου Γιάννη, αύριο όχι μόνο θα είναι στην Θάσο αλλά θα ξεκινήσει και δρομολόγια. Για να δούμε.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από john85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Δευτέρα καλώς εχόντων των πραγμάτων και το Αναξ στην γραμμή.

  4. #64

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το AIS δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής. Εκτός κι αν έχει ξεκινήσει με κλειστή την συσκευή του, μιας και όπως μας έχεις αναφέρει φίλε μου Γιάννη, αύριο όχι μόνο θα είναι στην Θάσο αλλά θα ξεκινήσει και δρομολόγια. Για να δούμε.
    Τελικα ξεκινησε δρομολογια το Αναξ ???

  5. #65
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Μάλλον δεν ανέβηκε στην Θάσο

  6. #66
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

  7. #67
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

  8. #68

  9. #69

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mixalis362 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, αν .....μεταφράζω σωστά το άρθρο,

    Το ΑΝΑΞ θα έχει δύο διπλά decks για οχήματα και δύο διπλά decks για το επιβατικό κοινό.
    το νέο αμφίπλωρο θα έχει τέσσερα deck (!!!) για οχήματα, και άλλα τέσσερα deck (!!!) για τους επιβάτες. Ήμαρτον..... σαν να λέμε δηλαδή οκταόροφη πολυκατοικία..... Και για να μην υπάρξει καμία παρεξήγηση (δεν σατιρίζω ούτε το πλοίο ούτε την εταιρεία του, αλλά το άρθρο), να υπενθυμίσω ότι εγώ ήμουν που σε προηγούμενο ποστ (No 56) είχα πρωτοαναφέρει την εντυπωσιακά μεγάλη ολική χωρητικότητα του (Gross tonnage : 2600tons), σχεδόν διπλάσια από όλα τα άλλα υπάρχοντα αμφίπλωρα.

    Υποθέτω λοιπόν, ότι το πλοίο θα έχει δύο deck οχημάτων, κυρίως γκαράζ και κατάμπαρο, και δύο deck επιβατών, του σαλονιού και τον ανοιχτό χώρο στο ντεκ ενδιαίτησης πληρώματος, όπως όλα τα αμφίπλωρα. Εκτός και αν στο ντεκ ενδιαίτησης θα υπάρχει και κλειστός χώρος (δεύτερο σαλόνι) για τους επιβάτες.

    Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα (και όχι υποθέτει) ας μας ενημερώσει ή (και) διορθώσει.
    .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 23-02-2018 στις 20:29

  10. #70

    Προεπιλογή

    IMG_20180224_134735.JPGIMG_20180224_134800.JPGIMG_20180224_134843.JPGIMG_20180224_135334.JPGΤο ενα και μοναδικο ΑΝΑΞ κατα την διαρκεια της καθελκυσης του .Πραγματικα το "Αναξ" & και το "Ανασσα Μ" θα μεινουν στην ιστορια

Σελίδα 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας