Σελίδα 8 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 121

Θέμα: Άναξ [Anax - Μινιόν]

  1. #71

    Προεπιλογή

    Φίλε μου _evoikos, οι εικόνες αυτές είναι δικές σου, τις έχεις τραβήξει εσύ ??? Αν ναι, σε ευχαριστούμε για την συνεισφορά, αν όχι, σε παρακαλώ πολύ να αναφέρεις από που προέρχονται.

  2. #72

    Προεπιλογή

    Καταρχην θα πρεπει να σου πω ενα ευχαρiστω γιατι μου εδωσες την αφορμη να κανω post(ESPRESSO VENEZIA).Οι φωτογράφιες ειναι απο screenchot .Bρηκα ενα βιντεο στο youtube με την καθελκυση του Αναξ απλα επειδη δεν ξερω πως να ανεβαζω link αποφασισα να το κανω μεσα απο screenshot με τις εκανα επεξεργασια και τις ανεβασα .Oταν λοιπον τις ανεβασα ηθελα να προσθεσω οτι οι φωτογραφιες δεν ειναι δικες μου αλλα δυστυχως το ξεχασα .Οταν το θυμηθηκα ηταν πλεον αργα

  3. #73
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το ¶ναξ αναχώρησε από την Αμαλιάπολη και πηγαίνει για Θάσο. Αυτή την ώρα ΝΑ από το μεσαίο πόδι της Χαλκιδικής με 9,6 μίλια. Καλή συνέχεια.

  4. #74

    Προεπιλογή

    Να βάλουμε και μία παραπομπή στην όμορφη σημερινή φωτογραφία του νέου αμφίπλωρου, η πρώτη του στον Λιμένα της Θάσου.

  5. #75
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Είναι υπέροχο λίγη δουλεία έμεινε ακόμα και θα ξεκινήσει

  6. #76
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το ¶ΝΑΞ φωτογραφημένο στις 16:30 στον λιμένα Θάσου.
    Καλός το δεχτήκατε και καλές δουλείες.

    ΑΝΑΞ-06.jpg

  7. #77

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με πληροφορίες του Παντελή από την Θάσο, αύριο Πέμπτη το νέο αμφίπλωρο θα ξεκινήσει δρομολόγια στην γραμμή Λιμένα - Κεραμωτής.

  8. #78

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νέο αμφίπλωρο έχει προγραμματιστεί να δρομολογηθεί στην Θάσο από το επόμενο καλοκαίρι, και από ότι μαθαίνω θα έχει καμπούνι στη μία από τις δύο πλώρες του.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πληροφορίες που μου ήρθαν λένε ότι θα κατασκευαστεί σε κατηγορία Γ και θα έχει καμπούνι και από τις δύο πλευρές.
    Δεν ξέρω, ναυπηγός δεν είμαι, αλλά μου φαίνεται τελικά ότι το πλοίο έχει καμπούνι μόνο στην μία του πλευρά, όπως δηλαδή και το ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΙΛΙΑΓΚΟΣ. Αν κοιτάξουμε αυτήν την φωτό από την Θάσο, βλέπουμε ότι καμπούνι κανονικό με μηχανισμό κλεισίματος εσωτερικής πόρτας, υπάρχει μόνο στην πλευρά στα αριστερά της φωτό. Δεξιά, προς την μεριά της θάλασσας, υπάρχει κάτι (να το πω απλοικά) σαν φαρδύ χαμηλό Π που σκεπάζει την πλώρη. Τώρα αν λέγεται και αυτό καμπούνι, δεν το γνωρίζω, σίγουρα πάντως είναι εντελώς διαφορετικό και σε λειτουργικότητα και σαν μέγεθος από το άλλο.

  9. #79

  10. #80
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε σε πρώτη πανελλαδικά φωτογράφιση από το υπέροχο σαλόνι του πλοίου ¶ΝΑΞ της Thassos Ferries. Γιατί το Nautilia.gr έχει παντού μόνο φίλους. Καλορίζικο και καλοτάξιδοοοοοοοο.


    ΑΝΑΞ-37-25-03-2018.jpg ΑΝΑΞ-38-25-03-2018.jpg ΑΝΑΞ-39-25-03-2018.jpg
    Θα ακολουθήσουν και άλλες......

Σελίδα 8 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας