Σελίδα 103 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113153203 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.021 έως 1.030 από 2421

Θέμα: Πρέβελης [Prevelis, Preveli, Ferry Orange 2]

  1. #1021
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή

    το πρέβελης στη Σαντορίνη το βράδυ της Δευτέρας..
    P8110139.jpg

  2. #1022
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vinman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μόνο που το 08.50 έγινε 11.20...
    Τρίτη ξημερώματα στις 05.15 φτάνω στο λιμάνι του Ηρακλείου,παρκάρω το αυτοκίνητο σε ειδικά διαμορφωμένο parking για παραμονές μέχρι 36 ώρες (κόστος 3 ευρώ),και περιμένω το Πρέβελης για την ''μίνι κρουαζιέρα''όπως την είχα ονομάσει προς Σητεία,Κάσο,Κάρπαθο,Ρόδο,Κάρπαθο,Κάσο,Σητεία,Ηράκλ ειο!!!
    Το πλοίο μπήκε στο λιμάνι ερχόμενο απο Πειραιά,Μήλο,Σαντορίνη στις 05.30 και έδεσε στις 05.40.Αμέσως άρχισε η αποβίβαση επιβατών και οχημάτων που δεν ήταν και λίγοι....
    Λίγοι δεν ήμασταν βέβαια και αυτοί που περιμέναμε να επιβιβαστούμε στο πλοίο....
    Η ώρα αναχώρησης ήταν 05.50,όμως λογω μεγάλου όγκου οχημάτων φύγαμε στις 06.45.
    Ο καιρός υπέροχος μόνο για μένα και την γυναίκα μου....Ο υπόλοιπος κόσμος ξερνούσε στα καταστρώματα και στις τουαλέτες μιας και το πλοίο είχε να αντιμετωπίσει ένα γεμάτο 8άρι μέχρι και την Κάσο και απο Κάσο μέχρι Κάρπαθο πολλές φορές και 9....
    Χαρακτηριστική εικόνα ήταν στο εστιατοριο που υπήρχαν μόνο εγώ,η γυναίκα μου και ο σερβιτόρος σε ένα πλοίο που άγγιζε πρωτόκολο....
    Απο Κάρπαθο μέχρι και Ρόδο ο καιρός ήταν καλός και έτσι είδαμε κι άλλον κόσμο να κυκλοφορεί εντός του πλοίου αλλά και στα καταστρώματα!!!
    Απο την Ρόδο έδινε αναχώρηση 19.30,μα εμείς δέσαμε στις 20.45 και αναχωρήσαμε για την επιστροφή στις 21.40!!
    Έτσι μοιραία η άφιξη μας στο Ηράκλειο ήταν σήμερα στις 10.45 και όχι στις 08.30 που ήταν αρχικά προγραμματισμένο.
    Το πλοίο μου άρεσε αρκετά.Είχε πολύ φιλικό πλήρωμα,ανθρώπινο και χωρίς να είναι ''δήθεν''....
    Οι εσωτερικοί χώροι είναι όλοι περιποιημένοι και οι άνθρωποι του πλοίου έκαναν τα αδύνατα δυνατά για να το κρατούν καθαρό σε ένα ομολογουμένως αρκετά δύσκολο δρομολογιο....
    Φωτογραφίες απο το ταξίδι υπάρχουν πολλές και απο εβδομάδα που θα επιστρέψω στην βάση μου θα αρχίσουν να ανεβαίνουν!!
    Πάντως ήταν ένα 30ώρο περιπετειώδες και άκρως καραβολατρικό.Απολαυστικό απο την αρχή εως και το τέλος!!!!
    Φιλε Μανο σε χαιρομαι γιατι εισαι τρελος και το αποδεικνυεις πυκνα συχνα. Εξαιρετικη εμπνευση, την επομενη φορα κανε και μια σταση ειτε Κασσο ειτε Καρπαθο...

  3. #1023
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ,ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    NA ROTISO KATI ASXETO THA KSANAERTHEI POTE TO PERVELIS STO RETHYMNO??????

  4. #1024
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Anek lines-crete Εμφάνιση μηνυμάτων
    NA ROTISO KATI ASXETO THA KSANAERTHEI POTE TO PERVELIS STO RETHYMNO??????
    φιλε μου μην περιμενεις απαντηση... ουτε στην ανεκ δεν το ξερουν αυτο...
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

  5. #1025
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    1.057

    Προεπιλογή

    vinman, συνεχιζω εγω το ταξιδι την ιδια μερα με εσενα.. απο ηρακλειο με προορισμο την σαντορινη! οι φωτο για 'σενα! (συντομα θα ανεβασω κ ενα βιντεακι στην gallery του φορουμ απο την αναχωριση του πλοιου απο το ηρακλειο).

    *η πλωρη
    IMG_0088.jpg

    *σαλονι α' θεσης
    IMG_0089.jpg

    IMG_0090.jpg

    IMG_0092.jpg

  6. #1026
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιας,Κρητη
    Μηνύματα
    653

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστουμε πραγματικα για την ομορφη ξεναγηση!!!!!!
    [FONT=Comic Sans MS][B]Charlie Alfa Papa Tango Alfa India November !!!!!
    [/B][/FONT]

  7. #1027
    Εγγραφή
    Jul 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Απίθανες φωτογραφίες και ταξίδι, πραγματικά.
    Πολλά μπράβο.

  8. #1028
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Ξέρουμε ποιος είναι ο πλοίαρχος του πλοίου?

  9. #1029
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MILTIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαιχτοι και ο vinman και ο xidianakis,μπραβο σας!!το βαπορι εχει αποκτησει πολλους φαν απ οτι βλεπω τις τελευταιες μερες!και οχι αδικα βεβαια,ειναι πολυ ωραιο.αλλα αυτες οι καρναβαλιστικες γιρλαντες στο πλαι...ας τις σβησουν επιτελους!!!!!
    Πραγματικα αυτες οι γιρλαντες ειναι αισχρες.Πολυ πιο ωραιο οπως ηταν παλια.Ετσι,''στεγνο''...
    [I][B][FONT=Arial Black][SIZE=3]Βιρα τις αγκυρες για ξενους τοπους.... [/SIZE][/FONT][/B][/I]

    [B][I][FONT=Arial Black][SIZE=3][URL="http://www.kitrinomavra-nea.blogspot.com/"][/URL][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  10. #1030
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    1.057

    Προεπιλογή

    φιλε MILTIADIS, σ' ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια... αλλες 2 φωτο... δικες σου!

    IMG_0093.jpg

    IMG_0094.jpg

Σελίδα 103 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 35393101102103104105113153203 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας