Σελίδα 233 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 133183223231232233234235 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.321 έως 2.330 από 2421

Θέμα: Πρέβελης [Prevelis, Preveli, Ferry Orange 2]

  1. #2321
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fourtounakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σαιτ ειναι καραβολατρικο. Το θυμομαστε ετσι;
    Tι εννοείς φίλε μου; Eίπα εγώ το αντίθετο;
    Γιά κάθε πράγμα υπάρχουν διάφορες απόψεις.
    Εγώ έθιξα το θέμα της ομοιομορφίας που πρέπει να διακρίνει σοβαρές εταιρείες.

  2. #2322
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν με χάλαγε η ρίγα στο συγκεκριμένο σκαρί, αλλά έτσι ολόλευκο που το ξαναβλέπω είναι τόσο ρετρό η διάθεση που αποπνέει που θα έλεγα πως μου αρέσει περισσότερο

  3. #2323
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι εννοείς φίλε μου; Eίπα εγώ το αντίθετο;
    Γιά κάθε πράγμα υπάρχουν διάφορες απόψεις.
    Εγώ έθιξα το θέμα της ομοιομορφίας που πρέπει να διακρίνει σοβαρές εταιρείες.
    Μεγάλο το θέμα των σοβαρών εταιρειών, φίλε Βίκτωρα και το τι πρέπει να κάνουν αυτές, γενικά. Και, εννοείται, ότι συμφωνώ μαζί σου.

    ΥΓ. Ον τόπικ, το προτιμώ έτσι, με τη ρετρό αισθητική.

  4. #2324
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.093

    Προεπιλογή

    Το Πρέβελης κατά τη διάρκεια της παραμονής του στη δεξαμενή του Νεωρίου είχε μινιαριστεί στις μπάντες κυριολεκτικά "απ' την κορφή, έως τα νύχια" με αναπόφευκτο αποτέλεσμα να χαθεί η πολύχρωμη κορδέλα. Ύστερα, το έβαψαν όλο λευκό και λόγω πίεσης χρόνου δεν πέρασαν καθόλου σινιάλα, καθώς έπρεπε να έρθει άμεσα στο Πέραμα για την συντήρηση στις μηχανές. Τέλος, πιστεύω ότι στις τελευταίες πινελιές, δεν αποκλείεται να περαστεί ξανά η πολύχρωμη κορδέλα πάνω στο λευκό φόντο, η οποία κατά την γνώμη μου του πηγαίνει πολύ.

  5. #2325
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλο το θέμα των σοβαρών εταιρειών, φίλε Βίκτωρα και το τι πρέπει να κάνουν αυτές, γενικά. Και, εννοείται, ότι συμφωνώ μαζί σου.

    ΥΓ. Ον τόπικ, το προτιμώ έτσι, με τη ρετρό αισθητική.
    Να δεις που θα ξαναγράψουν αλλά χωρίς την κιτρινομπλε κορδέλα.Υποτίθεται την έβαλαν δοκιμαστικά όπως κ στον Μπένυ αλλά έμεινε γιά χρόνια.Λες κ δεν μπορούσαν να την δουν στον υπολογιστή.
    Επειδή είμαι καραβολάτρης εδώ κ 56 χρόνια,το λέω γιά τον φίλο fortounakis,έβλεπα από παλιά τα βαπόρια στην Ευρώπη να έχουν επιγραφές στις πάντες κ είχα...καημό που δεν είχαν τα δικά μας.Εδώ το ξεκίνησε ο Βεντούρης αλλά μερικά τα έχουν κάνει καραγκιόζη.

  6. #2326

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος, πιστεύω ότι στις τελευταίες πινελιές, δεν αποκλείεται να περαστεί ξανά η πολύχρωμη κορδέλα πάνω στο λευκό φόντο, η οποία κατά την γνώμη μου του πηγαίνει πολύ.
    Συντάσσομαι απόλυτα φίλε μου. Και εγώ πιστεύω ότι αυτό το μοτίβο χρωμάτων ομόρφαινε πολύ το ΠΡΕΒΕΛΗΣ, όπως βέβαια μου άρεσε πολύ και στο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δεις που θα ξαναγράψουν αλλά χωρίς την κιτρινομπλε κορδέλα.Υποτίθεται την έβαλαν δοκιμαστικά όπως κ στον Μπένυ αλλά έμεινε γιά χρόνια. Λες κ δεν μπορούσαν να την δουν στον υπολογιστή.
    Μα φυσικά και την είχαν δει πριν την υλοποίηση της, είτε σε υπολογιστή είτε σε σχέδια – μακέτα. Είναι ποτέ δυνατόν να ….πιάσουν οι μπογιατζήδες τα πινέλα κι όποιον πάρει ο χάρος ??? Και για να παραμείνει αυτό το (μπελαλίδικο στην συντήρηση του) μοτίβο επί τόσα χρόνια, πάει να πει ότι και τους άρεσε. Αν δεν τους άρεσε, τι το πιο εύκολο να είχε σβηστεί νωρίς – νωρίς.

    Απλά είναι τα πράγματα και …δημοκρατικά !!! Το να μην αρέσει κάτι σε κάποιον (απόλυτα σεβαστό) δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν πρέπει να αρέσει και σε κανέναν άλλον.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

  7. #2327
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Φίλε ΕV, εάν τους άρεσε θα την είχαν βάλει κ στα άλλα βαπόρια.Στο ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ σβήστηκε με την ναύλωση στους Γάλλους.Σε αυτό εδώ με αφορμή που το πέρασαν αυτό το χρώμα,primer αν δεν κάνω λάθος,νομίζω ότι δεν θα ξαναβαφτεί η κορδέλα.

  8. #2328

    Προεπιλογή

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα πήγαινε στα υπόλοιπα του στόλου της εταιρίας , όπως επίσης δεν υπάρχει και ομοιομορφία στα φουγάρα τους εκτός από το Έλυρος και τα φοσενάκια.

  9. #2329
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από 2ND OFF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα πήγαινε στα υπόλοιπα του στόλου της εταιρίας , όπως επίσης δεν υπάρχει και ομοιομορφία στα φουγάρα τους εκτός από το Έλυρος και τα φοσενάκια.
    Noμίζω αν ήθελαν θα το έβαζαν σε όλα.Όντως υπάρχει ομοιομορφία σινιάλων ανάμεσα ΕΛΥΡΟΣ κ φοσενάκια αλλά κ στα άλλα το "παλιό" σινιάλο έχει διαφορές μεταξύ τους ανάλογα τα φουγάρα.

  10. #2330

    Προεπιλογή

    To Πρέβελης στον Πειραιά στις 9 Απριλίου.

    1.jpg 2.jpg 3.jpg

Σελίδα 233 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 133183223231232233234235 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας