Σελίδα 229 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 129179219227228229230231239 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.281 έως 2.290 από 2421

Θέμα: Πρέβελης [Prevelis, Preveli, Ferry Orange 2]

  1. #2281
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...........δεν θελω κόσμο για παρα πολλούς λόγους................

    Αερίζεσαι πιο εύκολα και δε σε ακούει κανένας...... Greek φασολάδα....

  2. #2282
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αερίζεσαι πιο εύκολα και δε σε ακούει κανένας...... Greek φασολάδα....
    Ετσι φίλε καλα τα λες

  3. #2283

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ολοι έπεσαν για υπνο.
    Πρύμη Πρεβελης.Παμε για την Ανάφη.
    Φίλε andria salamis, είναι καταπληκτική φωτογραφία. Δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί εδώ φωτογραφία που να έχω ζηλέψει, και να μετανιώνω τόσο που δε σκέφτηκα να την τραβήξω εγώ ενώ έχω μπορέσει...

    Παραθέτω κι εγώ μια στο ίδιο κλίμα από το κατάστρωμα του πλοίου, με την αυγή να ροδίζει επάνω από τη Σαντορίνη, ενώ τα φορτηγά το ένα πίσω από το άλλο μοιάζουν με πολύβουο μηχανικό φίδι που σέρνεται ανηφορίζοντας στις φουρκέτες ακόμα μέσα στο σκοτάδι.

    DX 065.jpgIMG_1104.jpgIMG_1105.jpgIMG_1109.jpg

  4. #2284
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ferdinard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε andria salamis, είναι καταπληκτική φωτογραφία. Δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί εδώ φωτογραφία που να έχω ζηλέψει, και να μετανιώνω τόσο που δε σκέφτηκα να την τραβήξω εγώ ενώ έχω μπορέσει...

    Παραθέτω κι εγώ μια στο ίδιο κλίμα από το κατάστρωμα του πλοίου, με την αυγή να ροδίζει επάνω από τη Σαντορίνη, ενώ τα φορτηγά το ένα πίσω από το άλλο μοιάζουν με πολύβουο μηχανικό φίδι που σέρνεται ανηφορίζοντας στις φουρκέτες ακόμα μέσα στο σκοτάδι.

    DX 065.jpgIMG_1104.jpgIMG_1105.jpgIMG_1109.jpg
    Εχεις βγαλει όμορφες φωτογραφίες και εσυ φιλε μου. Εβγαλα αρκετες απλα αυτήν εβαλα.

  5. Προεπιλογή

    Ο γλάρος στον ιστό, όλα τα λεφτά βέβαια....

  6. #2286
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Κάρπαθος
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο τωρινός πλοίαρχος του Πρέβελης; Το παρακολουθώ στα Πηγάδια τις τελευταίες εβδομάδες και ενώ όσο το πήγαινε ο Cpt Βαγγέλης κυριολεκτικά ζωγράφιζε και έδενε μέσα σε λίγα λεπτά , πλέον χρειάζεται από 15 μέχρι 20 λεπτά για να δέσει ακόμα και χωρίς καιρό. Σε όλα τα λιμάνια επειδή το ταξίδεψα και πριν κάποιες μέρες , αρχικά στρίβει με πολύ δρόμο , ύστερα αφού βάλει το προπελάκι του ξεφεύγει ο δρόμος στο ανάποδα , και στο τέλος καταλήγει να βρίσκεται ευθυγραμμισμένο με τον ντόκο αλλά 20-30 πιο δεξιά ή πιο αριστερά. Είναι φανερό όταν το ταξιδεύει κάποιος που το ξέρει ή όταν το βλέπει από το λιμάνι ότι έχει κάποιον καινούργιο ''πάνω'' ο οποίος λογικά δεν έχει εξοικειωθεί ακόμα με τα πολλά και ιδιαίτερα ''χούγια'' του συγκεκριμένου καραβιού ( εξωστρέφεια , ένα τιμόνι , ασθενικό προπελάκι κλπ...) και προφανώς κάνει ότι καλύτερο μπορεί ώστε να τα συνηθίσει. Δεν τον κατηγορώ τον άνθρωπο , προς θεού! Απλά με έχει παραξενέψει ο ανορθόδοξος τρόπος με τον οποίο δένει σε όλα τα λιμάνια.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  7. #2287
    Εγγραφή
    Apr 2016
    Περιοχή
    Κάρπαθος
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Ο Cpt Νίκος Ξυλογιαννόπουλος είναι πλέον ο πλοίαρχος του Πρέβελης. Ρωτάω και απαντάω μόνος μου

  8. #2288
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Καλοτάξιδος Cpt. Νίκο.

  9. #2289
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ενημερώθηκε, πρώτες πρωινές ώρες σήμερα, το Κεντρικό Λιμεναρχείο Ρόδου, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ “ΠΡΕΒΕΛΗΣ” Ν.Ρ. 06, ότι 52χρονος ημεδαπός, μέλος πληρώματος του εν λόγω πλοίου, χρήζει άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
    ¶μεσα από την οικεία Λιμενική Αρχή ενημερώθηκε το Εθνικό Κέντρο ¶μεσης Βοήθειας, προσωπικό του οποίου διαπίστωσε το θάνατό του 52χρονου, με τον κατάπλου του πλοίου στον λιμένα Ρόδου.
    Η σορός μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου, ενώ από την οικεία Λιμενική Αρχή που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής.
    ΠΗΓΗ

  10. #2290
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το Πρέβελης σε μια πρωινή του άφιξη στο μεγάλο λιμάνι.

    ΠΡΕΒΕΛΗΣ 4-06-2018 1.jpg

    4-06-2018

Σελίδα 229 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 129179219227228229230231239 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας