Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 2421

Θέμα: Πρέβελης [Prevelis, Preveli, Ferry Orange 2]

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Θα πω και εγώ την γνώμη μου.
    Το πότε θα αποσυρθεί βέβαια ένα πλοίο, εξαρτάται από την συντήρηση που του κάνει η εταιρεία του.
    Όμως εδώ δεν μιλάμε για ένα οποιοδήποτε πλοίο. Μιλάμε για ένα επιβατηγό (και οχηματαγωγό) πλοίο που εκτός των άλλων πρέπει να έχει και ένα άριστο ξενοδοχειακό εξοπλισμό. Όχι ότι είναι απαραίτητο. Αλλά αν θέλουμε να μιλάμε για πλοία εφάμιλλα των 5 ξενοδοχειακών αστέρων, ε τότε ναι πρέπει να έχει άριστο ξενοδοχειακό εξοπλισμό. Διαφορετικά θα πρέπει να έχει και ανάλογες (φθηνότερες) τιμές εισιτηρίων, όπως στα ξενοδοχεία.

    Εδώ μπαίνει το ερώτημα. Ένα πλοίο 35 ή 37 ετών πόσα χρόνια ακόμα θα παραμείνει ενεργό; Η εταιρεία του είναι διατεθειμένη να επενδύσει όχι μόνο στον ξενοδοχειακό εξοπλισμό αλλά και στην (σοβαρή) συντήρηση του πλοίου;
    Αν ναι τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Πείτε μου όμως ξέρετε πολλές εταιρείες να επενδύουν σε πλοία 35 ετών και άνω;


    Υ.Γ. Θεωρώ ότι η θέσπιση της ηλικίας των 35 ετών στα επιβατηγά πλοία πριν την απόσυρσή τους, είναι λογική.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panthiras1 : 09-03-2017 στις 16:05
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας