Σελίδα 185 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 85135175183184185186187195235 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.841 έως 1.850 από 2421

Θέμα: Πρέβελης [Prevelis, Preveli, Ferry Orange 2]

  1. #1841
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Ποιοι νοσταλγοι της δικτατοριας, αν τοτε ηταν μία φορα δικτατορία, αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι εις διπλούν δικτατορία και βάλε, απλά τότε ήταν γνωστό ότι <<εχουμε χουντα>> , τωρα φαινομενικα εχουμε δημοκρατια (λεμε τωρα..) .....

    Πρέβελης στον Πειραιά έτοιμος προς αναχώρηση....

    IMGP4986.jpg

    Αλήθεια, ποιος είναι ο σημερινός πλοίαρχος του Πρέβελης, που σύμφωνα με το άρθρο (αν αληθεύει) έβαλε τα εμβατήρια ;;



  2. #1842
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    667

    Προεπιλογή

    Ωπα...κρουσματα Χρυσων Αυγων και στην ακτοπλοια??

  3. #1843
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοι νοσταλγοι της δικτατοριας, αν τοτε ηταν μία φορα δικτατορία, αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι εις διπλούν δικτατορία και βάλε, απλά τότε ήταν γνωστό ότι <<εχουμε χουντα>> , τωρα φαινομενικα εχουμε δημοκρατια (λεμε τωρα..) .....

    Ελπίζω η ηλικία σου Γιώργο να σου επιτρέπει να το επιβεβαιώσεις, να είσαι δηλαδή πάνω από 65 για να έχεις μια ίδια γνώμη για τα τότε γεγονότα σε αντιστοιχία με τα σημερινά.
    Όσο για την τωρινή δικτατορία και κρίση ας αδειάσουν τα μπουζούκια τύπου Πάολα και τα ταχύπλοα που το περσινό καλοκαίρι τα έβλεπα ξεχειλισμένα και μετά ας ξεκινήσουμε την μουρμουρά όπως κάνουμε αιώνες τώρα ως γνήσιο έθνος καρμίρηδων.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 22-04-2013 στις 22:59

  4. #1844
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοι νοσταλγοι της δικτατοριας, αν τοτε ηταν μία φορα δικτατορία, αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι εις διπλούν δικτατορία και βάλε, απλά τότε ήταν γνωστό ότι <<εχουμε χουντα>> , τωρα φαινομενικα εχουμε δημοκρατια (λεμε τωρα..) .....

    Πρέβελης στον Πειραιά έτοιμος προς αναχώρηση....

    IMGP4986.jpg

    Αλήθεια, ποιος είναι ο σημερινός πλοίαρχος του Πρέβελης, που σύμφωνα με το άρθρο (αν αληθεύει) έβαλε τα εμβατήρια ;;



    Συγνώμη, εγώ με τελείως φιλική διάθεση, να ρωτήσω κάτι.... Ποιός μπορεί να μου επιβάλει τι θα ακούω στο αμάξι μου????? κανείς..... εγώ μπορεί να θέλω να ακούω Πάολα, καλά κάνω.... Μπορεί να θέλω να ακούω Κατσιμηχέους (φουλ αριστεροί), μπορεί να θέλω να ακούω Μάνο Λοΐζο (τουλάχιστον ένα τραγούδι του είναι ύμνος των "κεντρώων"),ή μπορεί να ακούω Χαντζιδάκη (που τον προτημούν οι Δεξιοί).....δεν βλέπω κάτι κακό..... Τώρα μπορεί να είμαι οδηγός ιδιωτικού λεωφορείου, για παράδειγμα, δηλαδή είμαι οδηγός απλά και το όχημα δεν είναι δικό μου, και ακούω τα παραπάνω.... Κάνω κάτι κακό για να κριθώ???? Όχι.... Τώρα ο συγκεκριμένος πλοίαρχος (που είναι "οδηγός" ενώς θαλάσσιου "λεωφορείου") αν άκουγε κάτι από τα προηγούμενα, θα τον σχολιάζαμε??? Όχι..... Γιατί το περιστατικό του να θέλει ο άνθρωπος να ακούσει το εμβατήριο της 21 Απριλίου, να χρήζει λογοκρισίας????? Είναι αυτό που κάνετε δημοκρατικό, ή χουντικό??????? Στο κάτω κάτω αρχή της "δημοκρατίας" δεν είναι το να ακούει ο καθένας ότι θέλει, χωρίς να τα επιβάλει στους άλλους????

    Ευχαριστώ.... !!!!!!!!

  5. #1845
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ιθακη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, εγώ με τελείως φιλική διάθεση, να ρωτήσω κάτι.... Ποιός μπορεί να μου επιβάλει τι θα ακούω στο αμάξι μου????? κανείς..... εγώ μπορεί να θέλω να ακούω Πάολα, καλά κάνω.... Μπορεί να θέλω να ακούω Κατσιμηχέους (φουλ αριστεροί), μπορεί να θέλω να ακούω Μάνο Λοΐζο (τουλάχιστον ένα τραγούδι του είναι ύμνος των "κεντρώων"),ή μπορεί να ακούω Χαντζιδάκη (που τον προτημούν οι Δεξιοί).....δεν βλέπω κάτι κακό..... Τώρα μπορεί να είμαι οδηγός ιδιωτικού λεωφορείου, για παράδειγμα, δηλαδή είμαι οδηγός απλά και το όχημα δεν είναι δικό μου, και ακούω τα παραπάνω.... Κάνω κάτι κακό για να κριθώ???? Όχι.... Τώρα ο συγκεκριμένος πλοίαρχος (που είναι "οδηγός" ενώς θαλάσσιου "λεωφορείου") αν άκουγε κάτι από τα προηγούμενα, θα τον σχολιάζαμε??? Όχι..... Γιατί το περιστατικό του να θέλει ο άνθρωπος να ακούσει το εμβατήριο της 21 Απριλίου, να χρήζει λογοκρισίας????? Είναι αυτό που κάνετε δημοκρατικό, ή χουντικό??????? Στο κάτω κάτω αρχή της "δημοκρατίας" δεν είναι το να ακούει ο καθένας ότι θέλει, χωρίς να τα επιβάλει στους άλλους????

    Ευχαριστώ.... !!!!!!!!

    Ας μείνουμε στην ανακοίνωση της εταιρείας και ας το λήξουμε εδώ.

    "Ανακοίνωση σχετικά με το συμβάν το οποίο έλαβε χώρα χθες 21/04/2013 στο πλοίο Πρέβλης:

    Σας διαβεβαιώνουμε ότι η πληροφόρηση μας για το συμβάν προήλθε από τo πλοίο άμεσα και από τις δικές σας επιστολές αργότερα, καθ' ότι η πρωτοβουλία αυτή δεν αποτέλεσε οδηγία της Εταιρείας ούτε ήταν εις γνώση της.
    Σε καμία περίπτωση η ενέργεια αυτή δεν εκφράζει την Εταιρεία μας, η οποία καταδικάζει τέτοιου είδους συμπεριφορές που προκαλούν το δημόσιο αίσθημα σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς για την χώρα μας.
    Συνέπεια των ανωτέρω, οι υπεύθυνοι του συμβάντος αντιμετώπισαν τις κυρώσεις που προβλέπονται από τον Εσωτερικό Κανονισμό της λειτουργία της Εταιρείας μας με την άφιξη του πλοίου στoν Πειραιά.
    Σας ευχαριστούμε για την ευασθησία που επιδεικνύετε σε μια ενέργεια καθ'ολα καταδικαστέα."

  6. #1846
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    667

    Προεπιλογή

    Προς τον Ιθακη με καθαρα φιλικη διαθεση: συγχεεις την δημοκρατια με την ασυδοτη ελευθερια.Δημοκρατια δεν ειναι να δεχεσαι τα φασιστικα κομπλεξ και καταλοιπα του καθενος.Επειδη εχουμε δημοκρατια,θα δεχομαστε ως δικαιωμα του καθε στρατοκαυλου να κανει τον djay με νοσταλγιες για τον Παπαδοπουλο και τον Χιτλερ?Μηπως εχεις διεστραμμενη αποψη για το τι ειναι δημοκρατια?

  7. #1847
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Οταν δηλαδη ο κακαουνακης εβριζε χυδαια τον τοτε πρωθυπουργο,και τον ακουγε με το ετσι θελω ολο το λεωφορειο,τοτε ηταν καλα,γιατι ηταν "δημοκρατης"-μη χεσω.....ενω αν ο καπτεν εβαζε σοβιετικα εμβατηρια ολα θα ηταν οκ.... α,ρε ...εκτος απο τους "δημοκρατες" που μας κυβερνουν 30χρονια τωρα σε ολα τα επιπεδα και μας εφτασαν εδω που φτασαμε ολοι ,οι αλλοι δεν εχουν δικαιωματα.....εστω και για ενα λαθος....μην εκπλαγειτε με τα επομενα αποτελεσματα και γκρινιαζετε για το που εφτασαν οι .."γνωστοι"...

  8. #1848
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    667

    Προεπιλογή

    Αρα δηλαδη η πρεπει να ειμαστε με διαφορους γραφικους τυπου Κακαουνακη η με τα φασισταρια.Αλλος δρομος δεν υπαρχει,ετσι?Kαι στο κατω κατω ναι ρε καπτεν4: το να βριζεις χυδαια τον καθε πρωθυπουργο (που στο κατω κατω σιγα το εγκλημα να βρισεις τον Πρωθυπουργο..εντολοδοχος τραπεζων κ επιχειρηματιων ειναι.Θιχτηκες?),δεν ειναι εξισου βαρυ με το να νοσταλγεις τον καθε Παπαδοπουλο.

  9. #1849
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    flying in a blue dream...
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ιθακη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, εγώ με τελείως φιλική διάθεση, να ρωτήσω κάτι.... Ποιός μπορεί να μου επιβάλει τι θα ακούω στο αμάξι μου????? κανείς..... εγώ μπορεί να θέλω να ακούω Πάολα, καλά κάνω.... Μπορεί να θέλω να ακούω Κατσιμηχέους (φουλ αριστεροί), μπορεί να θέλω να ακούω Μάνο Λοΐζο (τουλάχιστον ένα τραγούδι του είναι ύμνος των "κεντρώων"),ή μπορεί να ακούω Χαντζιδάκη (που τον προτημούν οι Δεξιοί).....δεν βλέπω κάτι κακό..... Τώρα μπορεί να είμαι οδηγός ιδιωτικού λεωφορείου, για παράδειγμα, δηλαδή είμαι οδηγός απλά και το όχημα δεν είναι δικό μου, και ακούω τα παραπάνω.... Κάνω κάτι κακό για να κριθώ???? Όχι.... Τώρα ο συγκεκριμένος πλοίαρχος (που είναι "οδηγός" ενώς θαλάσσιου "λεωφορείου") αν άκουγε κάτι από τα προηγούμενα, θα τον σχολιάζαμε??? Όχι..... Γιατί το περιστατικό του να θέλει ο άνθρωπος να ακούσει το εμβατήριο της 21 Απριλίου, να χρήζει λογοκρισίας????? Είναι αυτό που κάνετε δημοκρατικό, ή χουντικό??????? Στο κάτω κάτω αρχή της "δημοκρατίας" δεν είναι το να ακούει ο καθένας ότι θέλει, χωρίς να τα επιβάλει στους άλλους????

    Ευχαριστώ.... !!!!!!!!
    Φιλε μου η τελευταια σου φραση αναιρει ολο το προηγουμενο σκεπτικο σου!Απο την στιγμη που ειναι δημοσιο μεσο μαζικης μεταφορας,το επιβαλει και στους αλλους!Αν το κανει στον ιδιωτικο του χωρο ειναι δικαιωμα του.Οταν ακους παολα,χατζιδακι,μοτορχεντ στο αυτοκινητο σου(ιδιωτικος χωρος),αλλα το ηχοσυστημα σου το οποιο κοστιζει 4-5.000 ευρω το εχεις στη διαπασων,τοτε μου το επιβαλεις,αρα δεν ειναι δικαιωμα σου!
    Ως προς το γιατι χρηζει "λογοκρισιας" το περιστατικο αυτο.Οταν η χουντα ειναι υπαιτια για την εξορια,την φυλακιση,το βασανισμο και τον θανατο χιλιαδων ανθρωπων,τοτε η κινηση αυτη ειναι δημοσια προκληση απεναντι στα δημοκρατικα πιστευω ενος λαου που υπεφερε!
    Ελπιζω να σε καλυψα,χωρις παραλληλα να θεωρησεις οτι ειχα σκοπο να σε προσβαλω.

  10. #1850
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Δεν με προσβάλλεις καθόλου, ίσα ίσα μου αρέσει και ο τρόπος που το τεκμηρίωσες.... Απλά στέκομε στο ότι αν είχε επιλέξει να βάλει τον "ύμνο" οποιουδήποτε άλλου από τους τρεις κατά πλειοψηφία αποδεκτά πολιτικούς χώρους (που και αυτοί διέπραξαν εγκλήματα) τότε αυτός ο άνθρωπος δεν θα δεχόταν παρατήρηση από τους γύρω παρευρισκόμενους, προς την εταιρείας, και αυτός ο άνθρωπος σήμερα δεν θα είχε πρόβλημα με την δουλειά του...

    Τέρμα το offtopic απ την μεριά μου....

Σελίδα 185 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 85135175183184185186187195235 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας