Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ελαφόνησος [Elafonissos - ΜΕΒΕ]

  1. #1

    Προεπιλογή Ελαφόνησος [Elafonissos - ΜΕΒΕ]

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουριστικό ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ φωτογραφημένο στο ενετικό λιμάνι Χανίων στις 4-5-1997 από τον αδελφό μου Εμμανουήλ Παπαδάκη (emmpapad). Κατασκευής 1989.

    ΜΕΒΕ (Νηολόγιο Πειραιά 4904) από 26-5-1989, 49 gt.
    ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ (Νηολόγιο Πειραιά 4904) από 13-3-1992, 49 gt. Ιδιοκτήτες : Αφοί Γιαλινάκη
    ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ (Νηολόγιο Χανίων 202) από 1-7-2002, 56 gt. Ιδιοκτήτες : Υιοί Γιαλινάκη

    Το συγκεκριμένο πλοιάριο έκανε (και νομίζω κάνει ακόμα) ημερήσιες κρουαζιέρες από Παλαιόχωρα για Ελαφονήσι (διαδρομή 50 λεπτών από θαλάσσης). Την έχω κάνει τη διαδρομή με το συγκεκριμένο πλοιάριο και είναι εξαιρετική !

    Έχω και δικές μου φωτογραφίες του πλοιαρίου στην Παλαιόχωρα και στο Ελαφονήσι, θα τις βρω να τις ανεβάσω.

    D1060015.jpg
    Το πολύ όμορφο (κατά τα δικά μου πάντα κριτήρια) λοιπόν τουριστικό ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ της Κρήτης το οποίο (αναλυτικά) μας είχε παρουσιάσει ο καλός φίλος Νεκτάριος, και που τελικά αποδεικνύεται ...πολυταξιδεμένο.

    Όπως φαίνεται, δεν ταξιδεύει πιά στην νοτιοδυτική Κρήτη, αφού μόλις σήμερα το βρήκα σε φωτογραφία στην Πάρο από τον Ιούνιο 2012, με τα "σινιάλα" της ANTIPAROS LINES,

    flickr_Steve Wilkins_Paros_06-2012.jpg
    Πηγή : flickr - Steve Wilkins

    αλλά και σε δύο ακόμα, στην Ζάκυνθο (!!!) αυτήν την φορά από τον Σεπτέμβριο 2015.

    flickr_nonstop trip_Zante_A_09-2015.jpg__flickr_nonstop trip_Zante_B_09-2015.jpg
    Πηγή : flickr - nonstop trip

    Να σημειώσω ότι έχει διατηρήσει το ίδιο όνομα, ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ, όπως και τον ίδιο αριθμό νηολογίου, Χανίων 202.

  2. #2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βιντεάκι με την ανέλκυση του τουριστικού ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ που έχουμε δει προηγουμένως σε αυτό το θέμα μπορείτε να δείτε εδώ :
    https://www.youtube.com/watch?v=USTOuuS0ots
    Φίλε μου Νεκτάριε, πιστεύω ότι είναι καλό να παραθέσουμε το βιντεάκι του ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ και στο θέμα του.

    https://www.youtube.com/watch?v=USTOuuS0ots

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Να και άλλο ένα βίντεο. Προετοιμασία καθέλκυσης Ελαφόνησος 21μ 80 τονων (Ζακυνθος)


Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας