Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 4 από 4

Θέμα: Karolin [Polarstern, Caraibe Jet]

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή Karolin [Polarstern, Caraibe Jet]

    Το καλοκαίρι του 2013 στην Λήμνο είχα την ευκαιρία να γνωρίσω έναν εκ των ιδιοκτητών της Linda Line, ο οποίος βρισκόταν στο νησι με φίλους στο σκάφος τους.
    Περάσαμε πολλές ώρες εκείνο το βράδυ παρέα και μιλήσαμε για πολλά θέματα. Από τότε, όπως μου είχε πεί, ήταν σε αναζήτηση αγοραστών για τα δύο τους πλοία ΚΑROLIN και MERILIN και με ρώτησε αν γνώριζα πιθανούς ενδιαφερόμενους. Απ' ότι καταλαβαίνω και απο την προσωπική μου εμπειρία στην Βαλτική τα πλοία δεν είναι ανταφωνιστικά αφού την απόσταση των 44 μιλίων που διανύουν σε 1 μιση ώρα (Tallinn-Helsinki), τα θηρία των κολλωσών (ΤΑLLINK - VIKING - ECKERO) διανύουν σε περιπου 2 και κάτι ώρες με παροχές όπως εστιατόρια, καραόκε, ορχήστρα, παιχνίδια, εμπορικά κέντρα.

    Εν αναμονή των εξελίξεων λοιπον!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Σήμερα έφτασε στο λιμάνι Kopli Liinid ( Εσθονία ΒΔ από το Ταλίν) που βρίσκεται το Karolin το πλοίο Eemslift Hendrika. Λέτε αυτό να φορτώσει το πλοίο για Ελλάδα??

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το Karolin φορτώθηκε στο πλοίο Eemslift Hendrika και ξεκίνησε το ταξίδι για Ελλάδα,με πρώτο σταθμό Ολλανδία.

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Πριν από λίγο στην έξοδο του από το κανάλι του Κιέλου
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας