Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 25

Θέμα: Αρμάτα & Παναγία Αρμάτα [Armata & Panagia Armata]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Κατι που προσεξα στην καρτ ποσταλ απο το λιμανι του Πειραια βλεπουμε το Διογος στην αρχικη του μορφη οποτε η χρονολογια της ειναι πριν το 82.

  2. #2

    Προεπιλογή

    Φίλε μου aegina σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aegina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θυμαμαι να λενε οτι ηταν καποτε στις Σπετσες και αν κρινω απο τη γεφυρα νομιζω οτι ειναι το ιδιο με κλειστους τους πλαινους διαδρομους δηλ μικρη μετασκευη οντως ηταν στην Σουβαλα γυρω στο 79 - 81 η 82.
    Από την στιγμή που έχουμε απόλυτα ξεκαθαρίσει ότι τα ΑΡΜΑΤΑ και ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ ήταν δύο διαφορετικά πλοία, είναι βέβαιο ότι αυτό που θυμάσαι στην Σουβάλα το 1981 με "με κλειστους τους πλαινους διαδρομους" ήταν το ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ στην αρχική και μοναδική του μορφή. Και με δεδομένο επίσης ότι από κατασκευής του (1979) μέχρι το 1980 ήταν στην Κρήτη, αυτό που "λέγανε οτι ηταν καποτε στις Σπετσες" ήταν το ΑΡΜΑΤΑ και απλά το είχαν μπερδέψει με το ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ (μικρές παντόφλες και οι δύο, με παρεμφερές χαρακτηριστικό όνομα).

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aegina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι που προσεξα στην καρτ ποσταλ απο το λιμανι του Πειραια βλεπουμε το Διογος στην αρχικη του μορφη οποτε η χρονολογια της ειναι πριν το 82.
    Είναι δεδομένο ότι η καρτ ποστάλ από το λιμάνι του Πειραιά είναι πριν το 1982, και συγκεκριμμένα το 1981, όπως και έχω πιό πάνω αναφέρει.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας