Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 33

Θέμα: Άγιοι Ανάργυροι [Agioi Anargiroi]

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Βρέθηκα την προηγούμενη Παρασκευή στο πρώτο δρομολόγιο του πλοίου από Πούντα Πάρου προς Αντίπαρο! Θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες μέρες. Καλοτάξιδοι πλήρωμα και πλοίο!

  2. #22

    Προεπιλογή

    Το ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ φέρει αριθμό ΙΜΟ 9862645 (δεν αναφέρεται προς το παρόν σε καμία βάση δεδομένων) ο οποίος του χορηγήθηκε την 13η Ιουλίου 2018, επτά δηλαδή ημέρες πριν την καθέλκυση του. Ως κατασκευαστής αναφέρεται : "Builder (Yard No) Kelaidis Shipyard PS28.18"

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έτσι είναι φιλαράκι.....όποιος έχει πηγές, τηλέφωνα και τον γνωρίζουν από κοντά (όπως εσένα) ....άτομα με εξέχουσα θέση στον κατασκευαστικό τομέα, δεν υπάρχει ...δεν ξέρω. Μαθαίνουν και σου απαντούν. Παρακαλούνται ...οι αντιγραφείς να προσέχουν .....τα νούμερα μην κάνουν λάθος????!!!!!!

  4. #24
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το τελευταίο απόκτημα στην γραμμή Πούντα - Αντίπαρο μόλις 1,5 μηνός παρακαλώ, το ¶γιοι Ανάργυροι σε ένα δρομολόγιο του προχθές. Καλή συνέχεια.

    ΑΓΙΟΙ-ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-24-09-08-2018.jpg

  5. #25
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Μου κάνει εντύπωση πάντως, ότι δεν έχουν στραφεί καθόλου σε αμφιπλωρα. Το καλοκαίρι τα πράγματα είναι άγρια και θα ήταν μεγάλη διευκόλυνση για κόσμο και πληρώματα. Βέβαια δεν ξέρω το πόσο παραπάνω κοστίζει η ναυπήγηση αμφιπλωρου σκάφους και αν αξίζει η επένδυση. Τη γραμμή πάντως οικονομικά αποτυχημένη δεν τη λες..

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Εκτός ότι τα αμφίπλωρα κοστίζουν πολύ περισσότερα λεπτά, δεν ξέρω αν το βάθος του νερού επιτρέπει, γιατί τα αμφίπλωρα έχουν προπέλες μπρός & πίσω.

  7. #27

    Προεπιλογή

    Φίλοι μου threstox και Παντελή η απάντηση (και η συνέχεια της συζήτησης αν το επιθυμείτε) εδώ.

  8. #28

    Προεπιλογή

    Έκπληξη το ότι το νεότευκτο φέρρυ διαθέτει και συσκευή AIS. Έτσι, το "βλέπω" αυτήν την ώρα σε ασυνήθιστο ταξιδάκι από την Πάρο προς την Δήλο - Μύκονο !!!!!

  9. #29
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πληροφορίες μου λένε ότι πήγε οικοδομικά υλικά.

  10. #30

    Προεπιλογή

    Να πούμε βέβαια, μιας και το πρωί που το είχα δει το πλοίο στο AIS δεν ήταν σαφές αν πήγαινε στην Δήλο ή στην Μύκονο, ότι πήγε στην Δήλο και ήδη έχει επιστρέψει στην Πάρο. Μου κάνει εντύπωση όμως, οικοδομικά υλικά για την Δήλο από την Πάρο με ναύλωση παντόφλας ??? Η Μύκονος βρίσκεται πολύ πιό κοντά, δίπλα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας