Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 69 από 69

Θέμα: Ραφήνα-Σύρος [Rafina-Syros route]

  1. #61
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω ότι οι ανακοινώσεις για ¶νδρο (και Σύρο) πήγαν περίπατο;
    Για Σύρο μάλλον πήγανε. Για Άνδρο απ' ότι ακούγεται θα κάνει το TERA απογευματινά τοπικά κάθε Παρασκευή και Κυριακή.

  2. #62

    Προεπιλογή

    Ο Ηλιόπουλος θα την κερδίσει και τη Σύρο και άσε τα superferry να κάνουν βαρετές υπερατλαντικές κρουασγέρες από Ραφήνα μεχρι την Κρήτη.

  3. #63
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    Θα βαλει και εκει κανα εισητηριο 5 ευρω ????!!!!αλλιως,ποιος θα παει με κανονικες τιμες !!!!αχαχ,αδικως περιμενετε !!

  4. #64
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sprintezis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ηλιόπουλος θα την κερδίσει και τη Σύρο και άσε τα superferry να κάνουν βαρετές υπερατλαντικές κρουασγέρες από Ραφήνα μεχρι την Κρήτη.
    Μόνο για Ιούλιο και Αύγουστο κάτι μπορεί να παίξει , αν και το κόβω λίγο χλωμό για κάθε μέρα
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  5. #65
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Την Παρασκευή 27/7 ταξίδεψα με το Naxos jet από Ραφήνα για Τήνο .Ενδιάμεσος σταθμός η Σύρος. Αν και είμαστε στο φουλ της καλοκαιρινής περιόδου το πλοίο αποβίβασε στην Σύρο 20 άτομα και 4 ΙΧ και πήρε γύρω στα 10 άτομα και 2 ΙΧ. Στο τέλος δεν θα βγαίνουν τα μπικικίνια .......
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  6. #66
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Αφού έχουμε πει άπειρες φορές, η Σύρος δε δουλεύει από Ραφήνα, τι ασχολούνται πια με δαύτηνα... Εδώ έχει πιάσει ολόκληρη Κρήτη από μας, ασχολούμαστε ακόμη με τη Σύρο. Δε θέλουν οι Συριανοί τη Ραφήνα, άστο να πάει, τέλος, έχει καταντήσει γραφικό πια...

  7. #67
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχουμε πει άπειρες φορές, η Σύρος δε δουλεύει από Ραφήνα, τι ασχολούνται πια με δαύτηνα... Εδώ έχει πιάσει ολόκληρη Κρήτη από μας, ασχολούμαστε ακόμη με τη Σύρο. Δε θέλουν οι Συριανοί τη Ραφήνα, άστο να πάει, τέλος, έχει καταντήσει γραφικό πια...
    Ακόμα κι αν δεχθούμε το κατά τη γνώμη μου γραφικό σου λεγομενο ότι οι Συριανοι δεν θέλουν τη Ραφήνα...στη Σύρο πάνε κ επισκέπτες. Κ όταν ο επιβάτης της Σύρου έχει τις προσφορές της blue star & της Hellenic με πολύ καλύτερα πλοία, γιατί να προτιμήσει το κάθε τυχαρπαστο jet του Ηλιόπουλου. Κάποτε η Συρος έκανε θραύση από Ραφήνα με το Δήλος κ αργότερα με το bs ithaki. Ήταν όμως τα σωστά πλοία για τα δεδομένα της επιχης

  8. #68
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα κι αν δεχθούμε το κατά τη γνώμη μου γραφικό σου λεγομενο ότι οι Συριανοι δεν θέλουν τη Ραφήνα...στη Σύρο πάνε κ επισκέπτες. Κ όταν ο επιβάτης της Σύρου έχει τις προσφορές της blue star & της Hellenic με πολύ καλύτερα πλοία, γιατί να προτιμήσει το κάθε τυχαρπαστο jet του Ηλιόπουλου. Κάποτε η Συρος έκανε θραύση από Ραφήνα με το Δήλος κ αργότερα με το bs ithaki. Ήταν όμως τα σωστά πλοία για τα δεδομένα της επιχης
    Εχω ξαναγράψει στο forum ότι τα πλοία της Ραφήνας στο κομάτι ξενοδοχιακός εξοπλισμός (accommodation) είναι πολύ ανταγωνιστικά απέναντι στα bluestarakia για να μην πω πολυ καλύτερα και πιο άνετα. Τουλάχιστον αυτό είναι και η πρώτη εντύπωση που παίρνει ο επιβάτης. Είναι γνωστό ότι και η Fast και η Golden έχουν ρίξει ιδιέτερο βάρος εκεί. Η Σύρος θραύση έκανε μόνο με τα ΧΡΥΣΗ ΑΜΜΟΣ. Το ΔΗΛΟΣ ήταν για μία περίοδο που δεν επιασε γιατί δεν βόλευε. Αν θυμάμε καλά είχε κάτι περίεργες ώρες αναχώρησης νομίζω γύρω στις 10:00πμ. όταν ΝΑΙΑΣ και ΠΑΝΑΓΙΑ είχαν περάσει και την Τζια.Την επόμενη σεζον πήγε Κεφαλονια. Οσο για το BS ITHAKI από εκεί ξεκίνησε την καριέρα του και πήγαινε μέχρι Σαντορίνη αυθημερόν .Και αυτό μέχρι τον Σεπτέμβριο - Οκτώβριο .Και αυτό για μία σεζόν .Μετά που ήταν; στον Πειραιά.Το ότι οι Συριανοί δεν γουστάρουν την Ραφήνα δεν είναι ένα γραφικό φαινόμενο αλλά είναι μια ωμή πραγματικότιτα . Και σου το λέει αυτό ένας Συριανός που και σαν κάτοικος παλια της Κυψέλης του ήταν πιο βολικό και με τα ίδια περίπου χρήματα να πηγαίνει στήν Σύρο μέσω Τήνου και να γυρίζει ακόμα πιο εύκολα γιατι δεν είχε αναμονή στο λιμάνι
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  9. #69
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ξαναγράψει στο forum ότι τα πλοία της Ραφήνας στο κομάτι ξενοδοχιακός εξοπλισμός (accommodation) είναι πολύ ανταγωνιστικά απέναντι στα bluestarakia για να μην πω πολυ καλύτερα και πιο άνετα. Τουλάχιστον αυτό είναι και η πρώτη εντύπωση που παίρνει ο επιβάτης. Είναι γνωστό ότι και η Fast και η Golden έχουν ρίξει ιδιέτερο βάρος εκεί. Η Σύρος θραύση έκανε μόνο με τα ΧΡΥΣΗ ΑΜΜΟΣ. Το ΔΗΛΟΣ ήταν για μία περίοδο που δεν επιασε γιατί δεν βόλευε. Αν θυμάμε καλά είχε κάτι περίεργες ώρες αναχώρησης νομίζω γύρω στις 10:00πμ. όταν ΝΑΙΑΣ και ΠΑΝΑΓΙΑ είχαν περάσει και την Τζια.Την επόμενη σεζον πήγε Κεφαλονια. Οσο για το BS ITHAKI από εκεί ξεκίνησε την καριέρα του και πήγαινε μέχρι Σαντορίνη αυθημερόν .Και αυτό μέχρι τον Σεπτέμβριο - Οκτώβριο .Και αυτό για μία σεζόν .Μετά που ήταν; στον Πειραιά.Το ότι οι Συριανοί δεν γουστάρουν την Ραφήνα δεν είναι ένα γραφικό φαινόμενο αλλά είναι μια ωμή πραγματικότιτα . Και σου το λέει αυτό ένας Συριανός που και σαν κάτοικος παλια της Κυψέλης του ήταν πιο βολικό και με τα ίδια περίπου χρήματα να πηγαίνει στήν Σύρο μέσω Τήνου και να γυρίζει ακόμα πιο εύκολα γιατι δεν είχε αναμονή στο λιμάνι
    Ως Συριανος που είσαι (ειμαι άρτι αφιχθεις από το υπεροχο νησί σου) δεν έχω τότε παρά να συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου όσο κ με τα λεγόμενα του φίλου rafina lines πιο πάνω. Κάτι παραπάνω θα ξέρεις. Να αναφέρω επίσης ότι το 1988 το καλοκαίρι το ΔΗΛΟΣ είχε απογευματινά νομίζω δρομολόγια. Θυμάμαι είχα παιδάκι ταξιδέψει για Σύρο γύρω στις 17.00 το απόγευμα με άφιξη κατά τις 20.30. Καρφίτσα δεν έπεφτε στο πλοίο κ το ένα τρίτο του ξεφορτωσε στη Σύρο. Πάντως κάπου στο βάθος του μυαλού μου πιστεύω πως εαν ξαναέμπαινε ένα μπλουσταρ από Ραφήνα θα τα πήγαινε καλά τόσο στη Σύρο όσο κ στην Παροναξια. Στο κάτω κάτω ο τουρίστας της Σύρου κ της κάθε Σύρου θα κοιτάξει το κόστος κ το λιμάνι αναχώρησης που τον βολεύει (όπως κ τις προσφορές βεβαίως βεβαίως).

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας