Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 69

Θέμα: Ραφήνα-Σύρος [Rafina-Syros route]

  1. #51

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Φερρυ εκτος συγκλονιστικου απροοπτου εχει αρκετο ψωμι ακομα...
    Στην Άνδρο-Τήνο-Μύκονο το έχει το ψωμί ??

  2. #52
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sprintezis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Άνδρο-Τήνο-Μύκονο το έχει το ψωμί ??
    Ε τωρα μη κανουμε πως δε καταλαβαινουμε.....Το βαπορι ειναι εκμεταλλευσιμο ακομη..

  3. #53

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τωρα μη κανουμε πως δε καταλαβαινουμε.....Το βαπορι ειναι εκμεταλλευσιμο ακομη..
    Εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την απάντηση. Το βαπόρι όντως είναι εκμεταλλεύσιμο σε αυτό δεν υπάρχει καμία αντίρρηση. Το καλοκαίρι του 2012 χτυπήθηκε στον ανταγωνισμό με το Blue Star Ιθάκη και σε αυτή τη μάχη κέρδισε το Superferry 2 και έχασε το "Πηνελόπη Α" Η ερώτηση είναι: Το καλοκαίρι του 2018 μπορεί να σταθεί στον ανταγωνισμό των πρωινών αναχωρήσεων από Ραφήνα για Άνδρο Τήνο και Μύκονο? ναι ή όχι?

    Ή μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξει το δρόμο για καινούριους προορισμούς από τη Ραφήνα? Μέχρι το 2011 ο κόσμος της Πάρου και της Νάξου δεν την ήξερε τη Ραφήνα. Όλοι πήγαιναν από τον Πειραιά Το 2012 ήλθε πρώτο το Superferry 2 και ένωσε τη Ραφήνα με τη Νάξο σε 6 ώρες! Τώρα υπάρχουν καθημερινές αναχωρήσεις από Ραφήνα για Πάρο και Νάξο σε 4 ώρες. Τι έγινε ρε παιδιά? ήλθε μετρό στη Ραφήνα μόνο για τους επιβάτες της Πάρου και της Νάξου?

    Εγώ πιστεύω ότι σήμερα το Superferry 2 δεν έχει καμιά τύχη ούτε στην Τήνο ούτε στη Μύκονο ούτε στη Νάξο ούτε στην Πάρο. Πλην όμως υπάρχουν και άλλα νησιά που βρίσκονται σε απόσταση τουλάχιστον κατά 20 ναυτικά μίλια μικρότερη από τη Ραφήνα σε σχέση με τον Πειραιά.

  4. #54
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως, αν είχα τα SF στα χέρια μου, θα κοίταζα από οπουδήποτε τις Δυτικές Κυκλάδες. Με 20 κόμβους και με τέτοια πλοία...

  5. #55
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως, αν είχα τα SF στα χέρια μου, θα κοίταζα από οπουδήποτε τις Δυτικές Κυκλάδες. Με 20 κόμβους και με τέτοια πλοία...
    Εγώ το είχα πει γιά το SFII κ κάποιοι από εδώ που έχουν ψύχωση με το βαπόρι δεν θέλουν να φύγει από Ραφήνα.

  6. #56
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το είχα πει γιά το SFII κ κάποιοι από εδώ που έχουν ψύχωση με το βαπόρι δεν θέλουν να φύγει από Ραφήνα.
    Τι να πω.. Ας το βάλουν σε μια γωνία του τεράστιου λιμανιού της Ραφήνας τότε και ας το κάνουν μουσείο..

  7. #57

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το είχα πει γιά το SFII κ κάποιοι από εδώ που έχουν ψύχωση με το βαπόρι δεν θέλουν να φύγει από Ραφήνα.
    Ο βασιλιάς της Ραφήνας δε φεύγει από τη Ραφήνα.

    Άσχημα θα ήταν την υψηλή σαιζόν ένα καθημερινό μια καθημερινή πρωϊνή αναχώρηση από Ραφήνα για Άνδρο-Σύρο-Μύκονο-Αμοργό?

  8. #58
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    τηνος-σαμος
    Μηνύματα
    67

    Προεπιλογή

    μια προεκταση για ικαρια κι σαμο;;;;ναι 'η οχι;;;;

  9. #59

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από πειρατικος Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια προεκταση για ικαρια κι σαμο;;;;ναι 'η οχι;;;;
    Εάν το λες σοβαρά σου λέω ότι το βαπόρι είναι για μόνο για Κυκλάδες είναι ανεπαρκές για τις ανάγκες της Σάμου, ούτε βγαίνει ο χρόνος για Σαμοϊκαρία ούτε υπάρχει ανάγκη συγκοινωνιακής σύνδεσης Ραφήνας-Σαμοϊκαρίας ούτε το Superferry μπορεί να ανταγωνιστεί το "Νήσος Μύκονος"

    Σε περίπτωση που είσαι είρων υπονοώντας ότι το δρομολόγιο που προέτεινα είναι υπερβολικό για το Superferry 2 σου λέω ότι το ίδιο πλοίο έχει πραγματοποιήσει στο παρελθόν τα εξής δρομολόγια
    Ραφήνα-Άνδρο-Τήνο-Μύκονο-Αμοργό
    Ραφήνα-Άνδρο-Τήνο-Μύκονο-Νάξο
    Ραφήνα-Άνδρο-Τήνο-Μύκονο-Νάξο-Πάρο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sprintezis : 05-02-2018 στις 20:55

  10. #60
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή SEAJETS

    Στο σαιτ της Seajets έχουν αναίβει δρομολόγια του Paros Jet από Ραφήνα για Τήνο, Μύκονο, Πάρο, Νάξο, Ίο, Σαντορίνη.

    Ίδια ή έστω παρόμοια με τα περσινά.

    Να υποθέσω ότι οι ανακοινώσεις για ¶νδρο (και Σύρο) πήγαν περίπατο;

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας