Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 98

Θέμα: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΕ MEGA YACHTS

  1. #41

    Προεπιλογή

    Απ' οτι βλεπω viramola προσπαθησεις να πουλησεις μουρη βαζοντας αυτη τη φωτο.
    Περιμενω να μου πεις λοιπον πιο πολλα στοιχεια για το σκαφος της φωτο.

  2. #42

    Προεπιλογή

    Και πρεπει να καταλαβετε παλικαρια οτι οταν μιλατε για Mega Yachts δεν μπορειτε να μιλατε ουτε για O'ptasia ουτε για Magna Grecia ουτε για White Knight, κ.τ.λ.
    Μιληστε καλυτερα για σκαφη οπως αυτο στην φωτο.
    Περιμενω να δω αν μπορει καποιος να μου πει ποιο σκαφος ειναι?????????????
    Και αν μπορει καποιος να μου πει το προηγουμενο ονομα του Magna Grecia????????????
    Να δουμε τελικα τι ξερετε απο Mega Yachts.
    Αλλα απ΄οτι βλεπω μαλλον οι γνωσεις σας σταματανε στα 50 μετρα (και πολυ λεω).
    Εξαιρουνται βεβαια τα Pelorus - Octopus - Alexander που τα ξερει και η κουτση Μαρια.
    Π Ε Ρ Ι Μ Ε Ν Ω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  3. #43
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Jerry μπορεί να μην ανηκει στην κατηγορία mega yachts αλλά το βιντεάκι rock είναι όλα τα λεφτά.... Μας έφτιαξες βραδιάτικα....

    Το Mirabella V άψογο!!!

  4. #44
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    82

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vekis Klimakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πρεπει να καταλαβετε παλικαρια οτι οταν μιλατε για Mega Yachts δεν μπορειτε να μιλατε ουτε για O'ptasia ουτε για Magna Grecia ουτε για White Knight, κ.τ.λ.
    Μιληστε καλυτερα για σκαφη οπως αυτο στην φωτο.
    Περιμενω να δω αν μπορει καποιος να μου πει ποιο σκαφος ειναι?????????????
    Και αν μπορει καποιος να μου πει το προηγουμενο ονομα του Magna Grecia????????????
    Να δουμε τελικα τι ξερετε απο Mega Yachts.
    Αλλα απ΄οτι βλεπω μαλλον οι γνωσεις σας σταματανε στα 50 μετρα (και πολυ λεω).
    Εξαιρουνται βεβαια τα Pelorus - Octopus - Alexander που τα ξερει και η κουτση Μαρια.
    Π Ε Ρ Ι Μ Ε Ν Ω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γουσταρω Κλιμακη,
    Μαζι σου αρχοντα.

  5. #45

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από viramola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γουσταρω Κλιμακη,
    Μαζι σου αρχοντα.
    Αγαπητε Vira Mola ευχομαι το σχολιο σου να μην ειναι ειρωνικο.
    Και για να σου δειξω τις πολυ καλεσ μου προθεσεις θα ανεβασω αλλη μια φωτο απο ενα μαλλον αγνωστο κοτερο για εσας.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  6. #46
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Φιλε γνωστη,Vekis Klimakis
    To Σκαφος που μας παρουσιαζεις,ονομα εχει?
    στοιχεια εχει?
    Σε περιπτωση που το ψαχνουν-το ονομα-
    προτεινω "RΙΝΟΚΑERΟS"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AegeanIslands : 25-11-2007 στις 18:24
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

  7. #47
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Aγαπητε Vekis Klimakis βασικα καλως ορισες στο φορουμ...
    Απο οτι θα εχεις δει, ειμαστε μια ομαδα ανθρωπων που αγαπαμε την θαλασσα και ο καθενας εχει καποια κατηγορια που ασχολειται ειτε ως επαγγελμα, ειτε ως χομπι. Με το που ξεκινησες και εγραψες, το υφος σου ειναι επιθετικο και καταφρονιτικο....
    Η ενοτητα των mega yachts ξεκινησε απο ενα μελος που θελει να μαθει παραπανω πραγματα για αυτα. Οσο να' ναι ειναι πολυ ενδιαφερον το να μαθαινουμε και να βλεπουμε τετοια θεματα ισως γιατι ειναι ενα ειδος πολυτελειας, πανακριβο εως απλησιαστο για το μεγαλυτερο ποσοστο αλλα συναμα και πανεμορφο. Αφου εσυ δειχνεις οτι κατεχεις αυτο το θεμα σε βαθος καλο θα ηταν με ενα καλυτερο τροπο να θεσεις τις αποψεις σου και τις γνωσεις σου. Χαρα μας, μεσω εσενα, να μαθουμε ολοι περισσοτερες και ποιο σωστοτερες πληροφοριες για τα mega yachts!!
    Καλο θα ηταν ομως να γινεται συζητηση σε πνευμα καλης θελησης και ανταλλαγης αποψεων παρα σε πνευμα "χωσιματος" και υφος υπεροψιας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evridiki : 26-11-2007 στις 15:23
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  8. #48

    Προεπιλογή

    Λοιπον.....

    κατ'αρχην χαιρετω τους συμφορουμιστες aegean islands και αγαπημενο viramola

    επισης και τον veki klimaki να του πω και καλως ηρθες στο site.

    Βεβαια με το καλημερα μπηκες με τσαμπουκα υφος και δεν καταλαβαινω και τον λογο.

    Και ρωταω και ολους τους υπολοιπους εκτος απο εσενα εδω μεσα μπαινουμε για να δειξουμε μεσω του pc ποιος ειναι ποιο μαγκας,ποιος εχει τις ποιο πολλες γνωσεις σε καθε τομεα η' ποιος ειναι ο καλυτερος,και ποιος θα κανει το ποιο ειρωνικο σχολιο???? Η' ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ,ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ (ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ....) ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΞΟΥΝ?????

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ!.

    Επισης αυτο το στυλακι γραφης το ξεκινησε ο viramola και καλο ειναι δεν λεω προσωπικα οταν τον διαβαζω γελαω αλλα για τους υπολοιπους μπορει και να ειναι αρνητικο σε σημειο που να μην γουσταρουν να γραφουν!και ετσι να γινεται νταλαβερι αποψεων.

    Επισης ο καθενας απ'οτι καταλαβα εδω μεσα δεν εχει διαθεσει να πει την αποψη του με επιχειρηματα παρα προσπαθει να κανει το κομματι του προσπαθωντας να μειωσει τον αλλον που γραφει (ετσι για να γουσταρει)...βλεπε viramola σε πολλα τοπικ.

    mr.KLIMAKI επειδη βλεπω οτι εισαι καινουργιος πριν πιασεις την πενα σου και γραφεις εχθες θα επρεπε να παρατηρησεις πρωτα οτι το συγκεκριμενο κομματι του site που ασχολειται με τα κοτερα ηταν νεκρο και ειμουν αυτος που εγραψε καποια πραγματα και αρχισε να υπαρχει καποια κινηση (ασχετα αν ειναι καλα η' κακα αυτα που εγραψα).

    Και μακαρι να μπουν και αλλοι που γνωριζουν καποια πραγματα και να ανεβει και αυτο το κομματι και να ακουμε πολλες αποψεις οπως γινεται και στο κομματι της ποντοπορου η' της ακτοπλοιας.


    στην ατακα σου ''ΠΕΡΙΜΕΝΩ'' δεν εχω και να απαντησω και πολλα αλλα τι περιμενεις δεν καταλαβαινω ....το τραμ?εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δεν θυμαμαι?

    Για τα υπολοιπα σχολια σου....

    Ερωτηση....στο τελος θα δωσουμε και εξετασεις να μας βαθμολογησεις?

    το ονομα του magna grecia αν θυμαμαι καλα ηταν OCTOMBER ROSE.
    ΠΕΡΑΣΑ ΔΑΣΚΑΛΕ Η' ΕΜΕΙΝΑ?ΘΑ ΔΩΣΩ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ?

    Θα συμφωνησω μαζι σου οτι σκαφη δεν ειναι μονο οσα το ονομα τους ξεκινα απο Ο'...... ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ και επισης δεν μπορω σε μια ημερα να βαλω ολα τα κοτερα που παιζουν στην αγορα και επισης δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω μπορουν και ολα τα υπολοιπα μελη,απλα τυχαια εβαλα αυτα.

    ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ....Ο ΤΙΤΛΟΣ ΛΕΕΙ ''ΑΦΙΕΡΩΜΑ'' ΣΕ MEGA YACHTS ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ''ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ MEGA YACHTS'' αρα σε βρισκω λιγο εκτος.....δεν πειραζει ομως αμα εισαι καλο παιδι οπως λες και εσυ θα σου τα λεω ολα ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ομως.....

    Για το σχολιο σου ως προς τις πληροφοριες και παλι σε θελω σπιρτο να κοιτας ολο το μυνημα γιατι εγω ποτε δεν εκρυψα οτι της πληροφοριες τις βρηκα μεσω internet στο τελος του καθε μυνηματος αναφερω και to site που βρηκα τις πληροφοριες και γιατι ρε μεγαλε ειμαι υποχρεωμενος να ξερω τα παντα για το καθε σκαφος????μηπως θελεις να σου λεω και για τον καθε πλοιοκτητη που εχει το καθε σκαφος τι ωρα παει τουαλετα και τι ωρα το κανει με την γυναικα του για να εισαι ικανοποιημενος?

    Οσο για το τι ειναι τελικα mega yacht κανεις δεν μπορει να δωσει ορισμο?

    και θα σου πω γιατι....

    στα τελη της δεκαετιας του '80 mega yacht και απο τα καλυτερα στον κοσμο θεωρουσαν το HARAMA II(31μετρα) ....μπορεις να διαβασεις και περιοδικα της εποχης που το αναφεραν αυτο.

    μετα απο καποια χρονια mega yacht ηταν καποια αλλα λιγο μεγαλυτερων διαστασεων μετα απο καποια αλλα ηταν καποια ακομα μεγαλυτερα.

    και τωρα εχουμε φτασει να κατασκευαζονται και σκαφη απο 100+

    αρα αφου αλλαζουν τα μεγεθη αλλαζει και ο ορισμος του μεγκα γιωτ.

    Εγω θα ελεγα οτι mega yacht θεωρειται ενα σκαφος απο 40+ μετρα και αυτο γιατι δεν θα κοιταμε μονο ποια ειναι τα μεγαλυτερα αλλα και ποια ειναι τα size με την μεγαλυτερη κινηση παραγγελιες κ.λ.π κ.λ.π
    ....μπορει να ειναι και λαθος ο ορισμος μου αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

    εσυ κυριε klimaki μπορει να εχεις αλλη σεβαστη και η δικη σου.

    Οσο για την φωτο σου καλη οπως και το σκαφος αλλα δεν ειναι και το καλυτερα αισθητικα που εχω δει αλλα οπως βλεπω κοτσαρες την φωτο και αυτο ηταν....μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλει και τα υπολοιπα στοιχεια να τα διαβασουμε και εμεις η' και αυτο ειναι μερος των εξετασεων που περναμε?

    Λοιπον εγω νομιζω οτι ειναι το ''KIRA KATIGKO'' η' το ''SALIAMPAGKOURAS'' το βρηκα η κοπηκα δασκαλε? αληθεια ειμαι υποχρεωμενος να ξερω πως το λενε????

    Λοιπον αυτα τα λιγα....ελπιζω να σε καλυψα.....

    τελικα μαλλον τα ματια σου εσενα εχουν τσιμπλες και εχουν και παροπιδες και δεν μπορεις να τα δεις ολα γι'αυτο και γραφεις ετσι.

    Ελπιζω να εισαι καλο παιδι και εσυ οπως και ολοι μας εδω μεσα και να σε παιζουμε και εσενα.

    Εσυ ρε viramola παλι αρνητικος τι θα γινει με εσενα????....τα δικα σου αρχισες παλι????

    Σε κραζει ο αλλος και λες ειμαι μαζι σου?
    αυτοκραζεσαι με λιγα λογια.καλο αυτο δεν ειναι κακο τουλαχιστον βρεθηκε ο klimakis για να σε κανει να το παραδεχτεις.

    Λοιπον νομιζω οτι πρεπει να δειτε λιγο πως πρεπει να γραφεται και να ξερουμε πως μιλαμε...κανουμε χαβαλε,μιλαμε σοβαρα για να ξερουμε και πως θα γραφουμε και .....αν θα γραφουμε στο μελλον.

    Εγω ειμαι μεσα για να κανουμε κουβεντες και ανταλλαγες αποψεων ακομα και σε αντιπαραθεσεις με πλακα αλλα και σοβαρα αλλα οχι με υποβιβασμο του συνομιλητη αν συμφωνειτε συνεχιζουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fcuk : 26-11-2007 στις 15:54
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

  9. #49
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί φίλοι,

    θα παρακαλούσα, να μη χαλάσουμε αυτό το πολύ ωραίο και κανούργιο θέμα του forum με προσωπικές αντιλογίες, ας το κρατήσουμε στο επίπεδο που ξεκίνησε.

    Παρακαλώ εαν υπάρχει κάτι προς συζήτηση ή κάτι που ενοχλεί κάποιο μέλος να απευθύνεται μέσω προσωπικού μυνήματος είτε στον admin του site είτε στον υπεύθυνο της ενότητας ώστε να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες. Δεν είναι ωραίο να ξεχυλώνουμε όμορφα θέματα.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  10. #50

    Προεπιλογή

    Υ.Γ.#1 Ρε klimaki να σου κανω και μια τελευταια ερωτηση οι δικες φωτογραφιες ειναι απο το ελικοπτερο σου τραβηγμενες η' και αυτες σαν τις δικες μου απο το internet?

    Αν ειναι απο το internet να σε ενημερωσω οτι αν δεν αναφερεις απο που τις δανειστικες μπορει καποιος να σου κανει αγωγη και να σου ζηταει φραγκα για πνευματικα δικαιωματα κ.λ.π γι'αυτο καλο ειναι να το αναφερεις δεν ξερεις ποτε τι γινεται.

    Αν ειναι δικες σου βαλε το ονομα σου για να μην μπει κανενας και τις κανει δικες του

    ....μαλλον και εσυ σαν εμενα το ιντερνετ συμβουλευεσαι,αλλα μην το πετας ετσι σκετο βαλε και καμια πληροφορια.


    Υ.Γ.#2 Αγαπητε asteria θα συμφωνησω μαζι σου αλλα εγω θα εξακολουθησω να απανταω εκει που γραφουν για εμενα.Και καλυτερα ειναι να απαντα ο καθενας εκει που υπαρχει το θεμα παρα με προσωπικα μυνηματα.

    Υ.Γ#3 Δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιουμε τον admin και να παιζουμε χαλασμενο τηλ. οποιος θελει περνει θεση και λεει την αποψη του δημοσια ....ακομα και ο admin

    Ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fcuk : 26-11-2007 στις 16:12
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας