Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 100

Θέμα: World Champion Jet [Villum Clausen]

  1. #1
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή World Champion Jet [Villum Clausen]

    Όλα δείχνουν πως το VILLUM CLAUSEN είναι ένα ακόμη απόκτημα της Σι Τζετς. Στα μέσα Δεκέμβρη η δανέζικη Danske FΓ¦rger ανακοίνωσε την πώληση του σκάφους σε εταιρία της Μεσογείου
    "The Danish company sold the high-speed ferry to an unidentified buyer in the Mediterranean. She was used as reserve vessel on Ystad-Bornholm.
    The sale will become effective after August 31.
    πηγή"
    Το πλοίο εμφανίζεται στις δηλώσεις δρομολόγησης υπό τη Σι Τζετς Ν.Ε. να κάνει τη γραμμή Πειραιά-Χίο-Μυτιλήνη. Νομίζω οτι είναι η πρώτη φορά στην μετά-Κεντέρηδων-εποχή που θα μπει ένα ταχύπλοο στη γραμμή. Επίσης είναι η πρώτη φορά που η Σι Τζετς ανοίγεται στις γραμμές του Β.Α. Αιγαίου.

  2. #2
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Αυτές τις λεγόμενες δηλώσεις δρομολόγησης προσωπικά ουτε που τις λαμβάνω καθόλου υπ'όψη, διότι είμαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει περίπτωση να στείλουν πλοίο ταχύπλοο στη γραμμή Χίου-Μυτιλήνης. Αλλωστε στην ίδια γραμμή μην ξεχνάμε οτι είχαν δηλώσει πέρσι το Τάλατον/Λατώ !

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απ' ότι διάβασα στο fb στη σελίδα Θάλασσα-Ναυτιλία-Ναυτικοί-Πλοία το νέο του όνομα θα είναι WORLD CHAMPION JET, Το ταχύπλοο θα ξεκινήσει για τη χώρα μας με ελληνικό πλήρωμα και πλήρωμα από την Δανία, σε 4-5 ημέρες από σήμερα, με Πλοίαρχο τον Cpt Γιώργο Συρίγο και ¶ Μηχανικό τον κ.Βαγγέλη Λαζαρόπουλο. Καλώς να μας έρθει.

  4. #4

    Προεπιλογή

    όλη η πληροφορία που μας αναφέρει ο pantelis2009 μπορούμε να την διαβάσουμε στο ellinikiaktoploia.net και το link https://ellinikiaktoploia.net/etoimo...illum-clausen/

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Πολύ εντυπωσιακό σκαρί πραγματικά. Με το καλό να το δεχθούμε. Αν κ δεν ήμουν ποτέ τρελός fan αυτού του τύπου ταχυπλοων, το συγκεκριμένο πραγματικά "μου κάνει κάτι"

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flash13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλη η πληροφορία που μας αναφέρει ο pantelis2009 μπορούμε να την διαβάσουμε στο ellinikiaktoploia.net και το link https://ellinikiaktoploia.net/etoimo...illum-clausen/
    Γιατί εκεί που έγραψα εγώ.....δεν σ' αρέσει?????????????????????????????????????

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί εκεί που έγραψα εγώ.....δεν σ' αρέσει?????????????????????????????????????
    δεν εχουν ολοι Facebook pantelis 2009

  8. #8
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αυτό το κάνεις συνέχεια flash13 για να προβάλεις το site που σε ενδιαφέρει και καλά κάνεις. Αφού δεν υπάρχει ένας mont να σε σταματήσει.....ο κάθε ένας κάνει ότι του γουστάρει!!!!!!!!!!! Ο νοών .....νοείτω.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το κάνεις συνέχεια flash13 για να προβάλεις το site που σε ενδιαφέρει και καλά κάνεις. Αφού δεν υπάρχει ένας mont να σε σταματήσει.....ο κάθε ένας κάνει ότι του γουστάρει!!!!!!!!!!! Ο νοών .....νοείτω.
    Κατ αρχήν θα πρέπει να σέβεσαι τον συνομιλητή σου. Προσωπικά δεν σου έχω μιλήσει ποτέ με αυτόν τον τρόπο και θα περίμενα και από σένα την ανάλογη συμπεριφορά.

    Δες και μόνος σου τι έχεις κάνει Link.Ένα group στο facebook, χωρίς να παραπέμπει σε κάποια συγκεκριμένη ανάρτηση μέσα σε αυτό. Ο αναγνώατης , που θα πρέπει να είναι εγγεγραμμένος χρήστης του facebook, θα πρέπει να ρολλάρει στο group για να ψάξει και να βρει την ανάρτηση που περιγράφεις. Τουλάχιστον κάνε ένα print screen και ανήρτησε το.

    Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν υπαρχει ποιο τρανταχό παράδειγμα οτι θέλεις εσύ ο ίδιος να αυτοπροβάλεσαι αφού κάνοντας μία βόλτα στο facebook θα δούμε οτι πηγαίνεις και κοινοποιείς τις "φωτογραφίες" σου σε χίλια δυο group ......

  10. #10

    Προεπιλογή

    Φίλε μου flash13, σαφώς και έχεις δίκιο όσον αφορά ότι το link που παρέθεσε ο Παντελής δεν παρέπεμπε σε συγκεκριμένη ανάρτηση. Από εκεί και πέρα όμως είσαι εντελώς εκτός "χώρου και χρόνου". Το να κοινοποιεί κάποιος τις φωτογραφίες του όχι σε χίλια δύο, αλλά και σε ...πενήντα δύο χιλιάδες group, είναι απόλυτο δικαίωμα του, αφορά τον ίδιο και τον διαθέσιμο χρόνο του και το group ή την ιστοσελίδα που δέχεται τις φωτογραφίες του (ή και ακόμα παρακαλάει για αυτές). Το να συμμετέχεις όμως σε ένα φόρουμ, και σε κάθε δωθείσα ευκαιρία να παραπέμπεις για .....περισσότερες πληροφορίες σε ένα και μόνο συγκεκριμμένο site (μην κρυβόμαστε τώρα πίσω από το δάχτυλο μας, του έχεις μία προφανή "συμπάθεια" !!!) ούτε σωστό είναι, ούτε ευγενικό προς το φόρουμ που σε φιλοξενεί, και στο φινάλε φινάλε να είσαι βέβαιος ότι πετυχαίνεις το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκεις. Κακό του κάνεις φίλε μου του Ε.Α., τίποτα περισσότερο ή καλύτερο.

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας