Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 100

Θέμα: World Champion Jet [Villum Clausen]

  1. #61
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Mερικά από τα χαρακτηριστικά του είναι:
    Nαυπήγηση Austal,Aυστραλία 2000-τύπου Αuto Express 86 - 2 αεριοστρόβιλοι General Electric 36000 Kw ,41.0 kn -
    6402 grt- 1037 επιβάτες- 186 ΙΧ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 02-05-2019 στις 10:10

  2. #62

    Προεπιλογή

    Είχα την ευκαιρία να ταξιδέψω με το World Champion Jet προχθές στις 30/4 στο δρομολόγιο Σύρο-Πειραιά. Ήρθε στην ώρα του και έφτασε στον Πειραιά 2 ώρες και 10 λεπτά αργότερα. Έπλεε σε όλη την διαδρομή με 39-40 κόμβους. Εσωτερικό σε καλή κατάσταση χωρίς εμφανείς φθορές. Μία θετική εμπειρία.

  3. #63
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    560

    Προεπιλογή

    Ταξίδεψα και εγω με το πλοίο απο Ναξο για Πειραιά! Μπορώ να πω οτι η Seajets με αυτο τον τροπο δείχνει τα δόντια της σε οτι σταθεί απέναντι του ! Καθαρό , καινούργια καθίσματα .. εσωτερικό άνετο με χώρους που φέρνουν στη μνήμη το Highspeed 4 ! Η ταχύτητα του ειναι το κάτι άλλο ταξίδευε απο 41,5-44,6 , το πλοίο δεν υπάρχει ! Μέγιστη απΆ οτι μου είπαν αν το ανοίξουν Φούλ στροφές ( που δεν θα το κάνουν ) πιάνει σχεδόν 50 κομβους ..φαντάστηκε αυτες τις ημέρες ταξιδεύει με 80% των στροφών του ..Μόνο καλές εντυπώσεις μου άφησε! Και μερικές πληροφορίες για το πλοίο απο ένα απο τα πλέον αξιόπιστα site
    http://www.faktaomfartyg.se/villum_clausen_2000.htm

  4. #64
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το World Champion Jet στις 26/04/2019 όταν ξεκίναγε από το ναυπηγείο Κόρου στα Αμπελάκια για το δοκιμαστικό του, για να πάει μετά στην Ακτή Μιαούλη στον Πειραιά και την επομένη να ξεκινήσει τα δρομολόγια του στις Κυκλάδες. Καλή συνέχεια.

    WORLD-CHAMPION-JET-27-26-04-2019.jpg

  5. #65
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Σύρος
    Μηνύματα
    1.653

    Προεπιλογή

    Ο γρήγορος σε μια αναχώρηση απο την Ερμούπολη!

    DSCN9751.JPG

  6. #66
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Το ταχυπλοο νταλικες-φορτηγα βαζει μεσα καθολου η δεν το προτιμουν λογω κοστους??

  7. #67
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ταχυπλοο νταλικες-φορτηγα βαζει μεσα καθολου η δεν το προτιμουν λογω κοστους??
    Δεν βάζουν τέτοια πράγματα τα ταχύπλοα.Είναι το βάρος ανά άξονα κ η κλίση του καταπέλτη.

  8. #68
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Χθες νομίζω το απόγευμα έγιναν και τα επίσημα εγκαίνια του πλοίου

  9. #69
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βάζουν τέτοια πράγματα τα ταχύπλοα.Είναι το βάρος ανά άξονα κ η κλίση του καταπέλτη.
    Επειδη εχω δει τα ισπανικα βαζουν μεσα νταλικες και γενικα στις βαλτικες...αλλα εδω με τετοια κλιση οι καταπελτες εχεις δικιο....

  10. #70
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω δει τα ισπανικα βαζουν μεσα νταλικες και γενικα στις βαλτικες...αλλα εδω με τετοια κλιση οι καταπελτες εχεις δικιο....
    Aπό τα διαθέσιμα στοιχεία παίρνουν φορτηγά τα ΑΛΚΥΟΝΗ 32, ΤΕRA JET 30, WORLD CHAMPION JET 10.
    Tα υπόλοιπα που νομίζεις λόγω ύψους γκαράζ,παίρνουν μόνο λεωφορεία.Γι'αυτό πρέπει να διαβάζουμε το σήμα που λέει πόσο βάρος ανά άξονα επιτρέπεται γιά να δούμε αν μπαίνουν φορτηγά.Ανάλογα κ τις λιμενικές υποδομές,έτσι;

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας