Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 23

Θέμα: Rigel III [Turella, Stena Nordica, Lion King, Fantaasia, Kongshavn, Regina DellaPace]

  1. #11
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή Rigel III [Turella, Stena Nordica, Lion King, Fantaasia, Kongshavn, Regina DellaPace]

    To πλοίο εγω δεν το ειχα δει απο κοντά .. οι φωτογραφίες το αδικούν .. Την ώρα λοιπον ενος καραβολατρικού καφέ με εναν αδελφικό μου φίλο (Α.Φ) του έλεγα οτι δεν ήξερα γιατί μου αρέσει .. Την ώρα της επιμέλειας των φωτογραφιών λοιπόν ( που δημοσίευσε στο σχετικό ρεπορτάζ ο Σπύρος ο Ρούσσος) πέρασα πολύ ωρα με το να παρατηρώ τις γραμμές του και τους ανοιχτούς του χώρους .. Πλωριό μπαλκόνι , ανοιχτά καταστρώματα .. πλώρη καμπυλωτή. Αποτέλεσμά; έρωτας .. τι Αριάδνες και λοιπά .. εδω μιλάμε οτι ο ναυπηγός του είχε έμπνευση !! P1370061.jpg

  2. #12

    Προεπιλογή

    Προφανώς έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στο θέμα γάστρας του πλοίου όπως σε κάθε σκανδιναβικο πλοίο.. Αν φτάνει όντως τους 20 κόμβους που παρακολουθωντας το πλοίο δεν είδα ποτέ.... Θα συμφωνήσω πανέμορφο σκαρί...

  3. #13
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από _evoikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Rigel iii αναχωρισε για Durres
    Δυρράχιο φίλε μου,'οπου υπάρχει καθιερωμένο ελληνικό όνομα,ας το μεταχειριζόμαστε κ να μην παίρνουμε εντελώς αβασάνιστα αυτό που γράφει το ΑIS.Ενημερωτικά,ήταν η αρχαία Επίδαμνος,αποικία της Κορίνθου κ της Κέρκυρας.
    Συγγνώμη γιά το εκτός αλλά κάποια πράγματα πρέπει να γράφονται εδώ.

  4. #14
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitris Mentakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πλοίο εγω δεν το ειχα δει απο κοντά .. οι φωτογραφίες το αδικούν .. Την ώρα λοιπον ενος καραβολατρικού καφέ με εναν αδελφικό μου φίλο (Α.Φ) του έλεγα οτι δεν ήξερα γιατί μου αρέσει .. Την ώρα της επιμέλειας των φωτογραφιών λοιπόν ( που δημοσίευσε στο σχετικό ρεπορτάζ ο Σπύρος ο Ρούσσος) πέρασα πολύ ωρα με το να παρατηρώ τις γραμμές του και τους ανοιχτούς του χώρους .. Πλωριό μπαλκόνι , ανοιχτά καταστρώματα .. πλώρη καμπυλωτή. Αποτέλεσμά; έρωτας .. τι Αριάδνες και λοιπά .. εδω μιλάμε οτι ο ναυπηγός του είχε έμπνευση !! P1370061.jpg
    Συγχαρητήρια φίλε μου γιά την όπως πάντα πολύ καλή δουλειά σου αλλά προσωπική μου γνώμη είναι ότι κάθε σύγκριση με ΑΡΙΑΔΝΗ κ άλλα ιαπωνικά γενικότερα είναι μάλλον ατυχής.Μιλάμε γιά εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας βαπόρια.Άλλο Σκανδιναβία κ άλλο Ιαπωνία.

    ΥΓ Αν κ λάτρης της άλλης σχολής,πήγα την περασμένη Κυριακή να θαυμάσω αυτό το ωραίο βαπόρι.Καραβολάτρες είμαστε!

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ktsim Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι προπελιτσες μικρες που εχει για το μεγεθος του...γιαυτο σερνεται το καραβι στην θαλασσα?..
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ktsim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν φτάνει όντως τους 20 κόμβους που παρακολουθωντας το πλοίο δεν είδα ποτέ....
    Για να το λες έτσι απόλυτα θα πει πως το παρακολουθούσες ανελλιπώς επί 24ώρου βάσεως και επί πολλά χρόνια, άρα δεν μπορούμε παρά να αποδεχτούμε ως εμπεριστατωμένη την γνώμη σου, ότι δηλαδή παρόλο που είναι "πανέμορφο σκαρί" και έχουν κάνει και "εξαιρετική δουλειά στο θέμα γάστρας", δεν τα λογάριασαν καλά οι ναυπηγοί του, του βάλανε μικρές .....προπελίτσες με αποτέλεσμα το καράβι (δυστυχώς) να σέρνεται.

    ΟΚ, καταλάβαμε.

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το λες έτσι απόλυτα θα πει πως το παρακολουθούσες ανελλιπώς επί 24ώρου βάσεως και επί πολλά χρόνια, άρα δεν μπορούμε παρά να αποδεχτούμε ως εμπεριστατωμένη την γνώμη σου, ότι δηλαδή παρόλο που είναι "πανέμορφο σκαρί" και έχουν κάνει και "εξαιρετική δουλειά στο θέμα γάστρας", δεν τα λογάριασαν καλά οι ναυπηγοί του, του βάλανε μικρές .....προπελίτσες με αποτέλεσμα το καράβι (δυστυχώς) να σέρνεται.

    ΟΚ, καταλάβαμε.
    αν προτιμας αντι να μου εξηγησεις που ειμαι λαθος και που εχεις αντιθετη αποψη προτιμας το τρολαρισμα και φυσικα την βρισια σαν γνησιος νεοελληνας τοτε καλυτερα ηλιθιος παρα νεομοντερνος εξυπνακιας..

  7. #17

    Προεπιλογή

    Φίλε μου ούτε τρολάρισα, ούτε σε έβρισα σε κανένα απολύτως σημείο του ποστ μου. Και μιας και δεν το γνωρίζεις από ότι φαίνεται, το κείμενο - φράση στο κάτω μέρος, περιέχεται σε όλα τα ποστ μου, είναι αυτό που λένε η "υπογραφή" μου, και δεν απευθύνεται σε εσένα. Τώρα αν είχες λόγο να το πάρεις προσωπικά, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.

  8. #18

    Προεπιλογή

    οκ παιρνω πισω αυτο που εγραψα....η εξηγηση σου ειναι αρκετη...εδω ανταλασσουμε αποψεις οχι κοντρες για γνωσεις και αν υπαρχει κατι παραπανω που δεν γνωριζω με ευχαριστηση να το μαθω

  9. #19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμορφο Καράβι, Όμορφο Σινιάλο ! Αλλα έχασα την ευκαιρία, να το φωτογραφίσω εν πλώ.
    Να το δούμε εν πλω πριν πέντε ημέρες, όταν αναχωρούσε από το Πέραμα για την επιστροφή του στην Αδριατική.

  10. #20
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το δούμε εν πλω πριν πέντε ημέρες, όταν αναχωρούσε από το Πέραμα για την επιστροφή του στην Αδριατική.
    Ομορφη φωτο,βλεπω Γιώργο και το εβγαλε φιλος Που εχω καιρο να δω.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας