Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: Σεμπέκο [Sebeco]

  1. #1

    Προεπιλογή Σεμπέκο [Sebeco]

    .
    Ας ανοίξουμε και το δικό του θέμα στο νέο καραβάκι.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτοιμο το νεότευκτο ταχύπλοο σκάφος της ANES FERRIES

    H ANES FERRIES σας ενημερώνει ότι είναι έτοιμο και το πρώτο της νεύτευκτο ταχύπλοο σκάφος. Το SEBECO όπως ονομάζεται πρόκειται να εξυπηρετήσει ακτοπλοϊκά το νησί της Σύμης αφήνοντας πολλές υποσχέσεις της ANES Ferries για τα μελλοντικά της σχέδια.

    Για ακόμη μία φορά η ΑΝES FERRIES ευχαριστεί όλους όσους συνετέλεσαν στην υλοποίηση του.

    Φωτογραφίες από τη σελίδα της Anes Ferries στο facebook
    ΠΗΓΗ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μια δική μου στο ναυπηγείο στις 20-6-2018 λίγο πριν το Λαύριο.
    DSC_7243.jpg

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πρόσκρουση του SEBECO στον προβλήτα στη Ρόδο

    Ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Ρόδου, πρωινές ώρες χθες, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Δ/Ρ SEBECO, για περιστατικό πρόσκρουσης στην προβλήτα του εμπορικού λιμένα Ρόδου, κατά τη διαδικασία απόπλου του προς εκτέλεση προγραμματισμένου δρομολογίου για λιμένα ν. Σύμης.
    Από το περιστατικό προκλήθηκε μικρή ρηγμάτωση μήκους περίπου 40cm και πλάτους περίπου 20cm στην πλώρη του πλοίου (στρίτσο) και σε απόσταση περίπου 70cm πάνω από την ίσαλο γραμμή, εκδορές στην αριστερή πλευρά του πλοίου, ενώ δεν παρατηρήθηκε εισροή υδάτων, ούτε θαλάσσια ρύπανση.
    Στο ανωτέρω πλοίο επέβαιναν έξι (06) μέλη πληρώματος και σαράντα πέντε (45) επιβάτες, καλά στην υγεία τους, και οι οποίοι προωθήθηκαν στον προορισμό τους με μέριμνα της πλοιοκτήτριας εταιρείας.
    Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Ρόδου που διενεργεί προανάκριση, απαγορεύτηκε ο απόπλους του SEBECO μέχρι την αποκατάσταση της ζημιάς και προσκόμισης βεβαιωτικού αξιοπλοΐας μετά από ζημιά από τον παρακολουθούντα νηογνώμονα.
    Φωτογραφία από τη σελίδα της Anes Ferries στο facebook
    ΠΗΓΗ

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Το πλοιάριο πλέον έχει και IMO 9866316. Σύμφωνα με την equasis είναι κατασκευής του 2018 και 140 gt, με ΔΔΣ SVA8318.

  4. #4
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το επιβατικό πλοίο της εταιρείας μας Ε/Γ ΣΕΜΠΕΚΟ ξεκινάει τα δρομολόγιά του από τη Δευτέρα 22/04/2019 στη γραμμή Ρόδου – Σύμης. Τα δρομολόγια της περιόδου από 22/04 έως 08/05 έχουν αναρτηθεί και στη σελίδα μας www.anes.gr. Για τα δρομολόγια μετά τις 08/05 θα υπάρξει νέα ανακοίνωση. #ANESFerries και #ταξιδεύουμε_μαζί στην γραφική Σύμη για ένα παραδοσιακό και κατανυκτικό Πάσχα.

    ΣΕΜΠΕΚΟ-01-18-04-2019.jpg

  5. #5
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Καλά ταξίδια και καλές θάλασσες να έχει.

  6. #6
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Η φετινή απουσία του Αγία Μαρίνα Αιγίνης και η ταυτόχρονη μείωση του μεταφορικού έργου στη γραμμή Ρόδος - Σύμη, οδήγησε την ΑΝΕΣ στην δρομολόγηση του Σεμπέκο προς Σουβάλα και Αγία Μαρίνα. Έτσι, τα δύο όμορφα λιμανάκια της Αίγινας θα εξυπηρετούνται καθημερινά με 4 δρομολόγια απ' το φιλόξενο Σεμπέκο γρήγορα και άνετα!
    Αναλυτικά ο πίνακας δρομολογίων και οι τιμές.

    ΣΕΜΠΕΚΟ 2020...jpg

    Πειραιάς - Σουβάλα: 9,90 ευρώ
    Πειραιάς - Αγία Μαρίνα: 14,90 ευρώ
    Σουβάλα - Αγία Μαρίνα: 5 ευρώ

  7. #7

    Προεπιλογή ΑΠΟΡΙΑ

    Καποιος Παρακαλω πολυ να μου λυσει την απορια γιατι η Σουβαλα 9,90 και η Αγια Μαρινα 14,90 την στιγμη που μιλαμε ακριβως για την ιδια αποσταση,
    Βασικα εγω μενω Σουβαλα αλλα εχω την απορια και απο περισυ και προπερσι με το Αγιος Νεκταριος Αιγινας (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα πολυ καλο για της περιοχες αυτες τωρα το καλοκαιρι .
    Ευχαριστω Πολυ

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από antvg540 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιος Παρακαλω πολυ να μου λυσει την απορια γιατι η Σουβαλα 9,90 και η Αγια Μαρινα 14,90 την στιγμη που μιλαμε ακριβως για την ιδια αποσταση,
    Βασικα εγω μενω Σουβαλα αλλα εχω την απορια και απο περισυ και προπερσι με το Αγιος Νεκταριος Αιγινας (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) Κατα τα αλλα ειναι σιγουρα πολυ καλο για της περιοχες αυτες τωρα το καλοκαιρι .
    Ευχαριστω Πολυ
    Γιατι περναει απο Σουβαλα και η αποσταση ειναι μεγαλυτερη κατα 6,5 νμ
    το ιδιο και στην επιστροφη στον Πειραια .

  9. #9

    Προεπιλογή

    Καλέ μου φίλε θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου γιατί όπως και πέρσι άμα το δρομολόγιο είναι Αγ,Μαρίνα-Σουβάλα η αντίθετα πληρωνης το κάθε λιμάνι με την τιμή του , καταλήγουμε λοιπόν στο συμπέρασμα ότι η Αγ Μαρίνα είναι τουριστικό μέρος και η Σουβάλα όχι , εννοώ για τους ξένους , αυτό τουλάχιστον γινότανε μέχρι πέρσι με τονΑγ,Νεκτάριο Αίγινας,ναυλομενο από ΑΝΕΣ Με το Sebeco δεν έχω ταξιδέψει φέτος να σου πω αν ισχύει το ίδιο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ellinis : 08-07-2020 στις 13:40

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας