Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ionian Sun [Βασίλειος Α]

  1. #1

    Προεπιλογή Ionian Sun [Βασίλειος Α]

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό να είναι άραγε αυτό το καραβάκι (το λευκό, όχι το μπροστά) ??? Το είδα χθες στο Πέραμα στο ναυπηγείο Παπίλα, μισοκρυμμένο βέβαια, και κάτι σαν να μου θύμιζε, αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιό είναι.

    IMG_0106.jpg
    Πέραμα - 10/03/2018
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το ονομα αυτου Βασίλειος Σ.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ωρέ Ανδριανέ, και έλεγα τι μου θυμίζει - τι μου θυμίζει έτσι κρυμμένο που το έβλεπα !!! Μόνο που το όνομα είναι ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α (όχι Σ) και το έχω δει και διά ζώσης και σε πολλές φωτογραφίες στο λιμάνι της Ύδρας.
    Το ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α (Ν. Ύδρας 180), μετά από πολλά χρόνια στον Αργοσαρωνικό με βάση του την Ύδρα, έχει μετονομαστεί σε ΙΟΝΙΑΝ SUN και δραστηριοποιείται πλέον ως τουριστικό στην Ζάκυνθο. Λογικά πουλήθηκε (κρατάω μία επιφύλαξη μήπως πρόκειται για κάποιου είδους ναύλωση) στην εταιρεία Seven Islands Cruises των φίλων μας αδελφών Κτενά, μιας και αναφέρεται ανάμεσα στα πλοία της στην ιστοσελίδα της, από όπου και η παρακάτω φωτό.

    lefkascruises-seven-islands-cruises-daily-cruises-zakynthos-ionian-sun-2018-2.jpg

  2. #2
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α (Ν. Ύδρας 180), μετά από πολλά χρόνια στον Αργοσαρωνικό με βάση του την Ύδρα, έχει μετονομαστεί σε ΙΟΝΙΑΝ SUN και δραστηριοποιείται πλέον ως τουριστικό στην Ζάκυνθο. Λογικά πουλήθηκε (κρατάω μία επιφύλαξη μήπως πρόκειται για κάποιου είδους ναύλωση) στην εταιρεία Seven Islands Cruises των φίλων μας αδελφών Κτενά, μιας και αναφέρεται ανάμεσα στα πλοία της στην ιστοσελίδα της, από όπου και η παρακάτω φωτό.

    lefkascruises-seven-islands-cruises-daily-cruises-zakynthos-ionian-sun-2018-2.jpg
    Επιβεβαιώνω ότι το πλοίο δουλεύει Ζάκυνθο μιας και το πέτυχα ενώ βρισκόμουν στο νησί τώρα τελευταία. Να πούμε ότι έχει φορέσει τα σινιάλα της εταιρείας όπως και το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΑΣ και το ΙΚΑΡΟΣ ΠΑΛΑΣ

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Καλορίζικο, Καλές δουλειές.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Μία πολύ όμορφη φωτογραφία του πλοίου από το 1998 στην Ύδρα, μας είχε ανεβάσει παλαιότερα εδώ ο εξαίρετος καραβολάτρης και φίλος μας BEN BRUCE.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας