Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 32

Θέμα: European Star [Ibn Batouta, St. Christopher, Stena Antrim]

  1. #11
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως βλέπουμε σε σημερινή φωτο από την Κυνόσουρα, το Ibn Batouta [St. Christopher, Stena Antrim] που βρίσκεται στο ναυπηγείο Κόρου στα Αμπελάκια, έχει γίνει EURO. Δεν ξέρω αν του προσθέσουν και τίποτε άλλο στη συνέχεια. Επίσης βλέπω ότι στον καθρέπτη κάτω από την γέφυρα έχουν κάνει ένα άνοιγμα (δεν γνωρίζω τον λόγο). Καλή συνέχεια.

    IBN-BATOUTA-13-15-12-2018.jpg

  2. #12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..βλέπω ότι στον καθρέπτη κάτω από την γέφυρα έχουν κάνει ένα άνοιγμα...IBN-BATOUTA-13-15-12-2018.jpg
    Αν εννοείς το μεγάλο ορθογώνιο, από τα αδελφά του ξέρω ότι είναι κανονική πόρτα που ανοίγει συρόμενα προς τα πάνω (ίσως για να δέχεται lingspan πλώρα), δε νομίζω να το έκαναν τώρα.

  3. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως βλέπουμε σε σημερινή φωτο από την Κυνόσουρα, το Ibn Batouta [St. Christopher, Stena Antrim] που βρίσκεται στο ναυπηγείο Κόρου στα Αμπελάκια, έχει γίνει EURO. Δεν ξέρω αν του προσθέσουν και τίποτε άλλο στη συνέχεια.
    Ε λογικά το πέτυχες το πλοίο σε ώρα που τα συνεργεία κάνανε διάλειμμα για σάντουιτς !!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει καμμία περίπτωση να παραμείνει μόνο του το EURO, σίγουρα κάτι θα προστεθεί. Αν μάλιστα παρατηρήσεις την φωτό, ο .....κρεμασμένος πάγκος εργασίας (σανίδα) εκτείνεται αρκετά δεξιότερα από το "EURO".

  4. #14
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Και το νεο όνομα του.EUROPEAN STAR

  5. #15
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Το πλοίο φαίνεται ότι θα δρομολογηθεί - όπως και το ST.DAMIEN, εξού και το ίδιο χρώμα - για την ιταλικών συμφερόντων European Ferries που είχε το EUROPEAN VOYAGER στη γραμμή Πρίντεζι-Αυλώνα από το 2011 μέχρι πρόσφατα, οπότε έτσι καταλαβαίνουμε για το που θα βάλει ρότα το πλοίο.

  6. #16
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το νεο όνομα του.EUROPEAN STAR
    Όπως τα λές είναι φίλε μου. Όπως βλέπουμε το το Ibn Batouta [St. Christopher, Stena Antrim] έχει γίνει EUROPEAN STAR και παραμένει στο ναυπηγείο Κόρου.

    EUROPEAN-STAR-14-20-12-2018.jpg

  7. #17

    Προεπιλογή

    Το πλοίο εκπέμπει στο σύστημα από την Σαλαμίνα με προορισμό ALGECIRAS - TANGERMED.

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    O προορισμός (το Μαρόκο) με υποψιαζει μήπως ναυλωθηκε στην ΑΜL που μέχρι πρότινος φημολογείτω οτι θα αγόραζε το αδελφό του.

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Μιας και το πλοίο παραμένει δεμένο στα Αμπελάκια, ίσως η αναγραφή της Ταγγέρη στη συσκευή AIS να έχει μείνει από τον καιρό που έκανε δρομολόγια εκεί... Το πλοίο φαίνεται στην ιστοσελίδα της εταιρίας του οτι θα κάνει δρομολόγια Πρίντεζι-Αυλώνα ξεκινώντας στις 16 Ιουλίου διπλώνοντας το ST.DAMIAN.

  10. #20
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το EUROPEAN STAR έφυγε από τα ναυπηγεία Σπανόπουλου με τη βοήθεια του CHRISTOS XXII, για που ?

    EUROPEAN-STAR-13-4-2019-.jpg

    13-4-2019.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας