Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 5 από 5

Θέμα: Captain Bill [Ασπίς - Aspis]

  1. #1

    Προεπιλογή Captain Bill [Ασπίς - Aspis]

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός να δούμε και μερικά τουριστικά από την Κέρκυρα φωτογραφημένα από τον αδελφό μου Εμμανουήλ (emmpapad) σε μια επίσκεψή του το 2010. Ξεκινάμε με τα τουριστικά ΚΑΠΕΤΑΝ ΤΖΩΡΤΖ (αυτό που δεν γράφει όνομα στην πλώρη) και ΑΣΠΙΣ.

    Για το ΚΑΠΕΤΑΝ ΤΖΩΡΤΖ δεν έχω στοιχεία, το ΑΣΠΙΣ είναι κατασκευής του 1996, 96,25 gt, ΔΔΣ SX6127, με νηολόγιο Πειραιά 5360 και φέρει 2 Γερμανικές μηχανές M.W.M. 1646 BHP. Μήκος 25,81 μέτρα και πλάτος 7,30.

    Στοιχεία για το ΑΣΠΙΣ από τον HRS εδώ (σελ. 33 στο pdf)
    http://www.hrs.gr/library/downloads/...s_register.pdf

    Το ΚΑΠΕΤΑΝ ΤΖΩΡΤΖ είναι φωτογραφημένο στις 9-10-2010 ενώ τα ονόματα και το ΑΣΠΙΣ στις 12-10-2010

    P1060599.jpg__P1060582.jpg
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα δύο αυτά καραβάκια τα έχω δει σε άπειρες φωτογραφίες από διάφορες χρονολογίες (στο διαδίκτυο), παααααααάντα εκεί παροπλισμένα, στην ίδια ακριβώς θέση στην μαρίνα στο λιμάνι της Κέρκυρας. Είχα την πεποίθηση ότι δεν είχαν ταξιδέψει ποτέ, ή τουλάχιστον όχι την ....τελευταία δεκαετία. Μέχρι που πριν λίγους μήνες μου έπεσε στα χέρια ένα άλμπουμ γάμου (από τα δεκάδες που επεξεργάζομαι καθημερινά) από την Κέρκυρα. Εκεί λοιπόν είδα το ΑΣΠΙΣ για πρώτη φορή εν λειτουργία, νοικιασμένο για έναν γάμο που έγινε μέσα στο 2015, γεμάτο με καλεσμένους του ζευγαριού.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που παρέλειψα να αναφέρω είναι ότι στο αρχείο του αδελφού μου το ΑΣΠΙΣ αναφέρεται σαν θαλαμηγός για κάποιο λόγο... ίσως προσπάθησε ο ιδιοκτήτης να του αλλάξει χρήση και δεν του βγήκε γι αυτό και είναι ανενεργό τόσο καιρό ? Πιθανόν το ίδιο και με το ΚΑΠΕΤΑΝ ΤΖΩΡΤΖ ?
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΤΖΟΡΤΖ έχει πάει ΚΩ.
    Το ΑΣΠΙΣ κανει διαδρομές Κέρκυρα Παξους .
    Νέο θεματάκι για το μικρό ΑΣΠΙΣ της Κέρκυρας.

  2. #2

    Προεπιλογή kapten Bill

    Πλαγιοδετημενο στο νεο λιμάνι Κερκυρας IMG_20191021_134628.jpg

  3. #3

    Προεπιλογή

    Ξεκινά η ακινισια του απο σημερα

  4. #4

    Προεπιλογή

    Στην ακινησία στο λιμανάκι των Μπενητσων 02.11.19 IMG_20191103_173533.jpgIMG_20191103_173535.jpg Νομίζω οτι θα έπρεπε να γίνει αλαγη ονόματος στο SITE

  5. #5
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ακινησία στο λιμανάκι των Μπενητσων 02.11.19 IMG_20191103_173533.jpgIMG_20191103_173535.jpg Νομίζω οτι θα έπρεπε να γίνει αλαγη ονόματος στο SITE
    Έχει αποκτήσει και IMO 8525379 ενώ στην equasis είναι δηλωμένο σαν "Houseboat"

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας