Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 23

Θέμα: Lyktos [Maestro Sea, Mercandian Sea II etc ]

  1. #11
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω μια ερωτηση....τα μονοπροπελα εχουν παντα μια μηχανη???το alexo της salamis ειναι επισης μονοπροπελο...
    'Εχει με 2 μηχανές πάνω στον ίδιο άξονα.Στην Ιαπωνία ακόμα κ ΕΓ/ΟΓ.

  2. #12
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Εχει με 2 μηχανές πάνω στον ίδιο άξονα.Στην Ιαπωνία ακόμα κ ΕΓ/ΟΓ.
    Ευχαριστω βικτωρα....

  3. #13
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με το Shippax Info Οκτωβρίου το πλοίο είναι σε short time charter στην δυτική ακτή της Κεντρικής Αμερικής κ πιστεύεται ότι θα αντικαταστήσει το ΚΥΔΩΝ στη γραμμή Αγ.Δομίνικος-Πουέρτο Ρίκο.
    Λέτε να είναι μικρή η επιβατική κίνηση ώστε ένα ρο-ρό να είναι αρκετό;;

  4. #14
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή LYKTOS

    Το πλοιο παραμενει αγκυροβολημενο στον ΠΑΝΑΜΑ απο την Πλευρα της BALBOA

  5. #15
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον καμία φωτό του πλοίου ως LYKTOS ούτε υπάρχει στον στόλο της ΑΝΕΚ στο site.
    Συνεχίζει να κάνει Κόστα Ρίκα-Πάναμα.

  6. #16

    Προεπιλογή

    Έχει μία το Shipspotting (uploader Sydney Sinclair). Δε φαίνεται (και δε νομίζω να έχει γίνει) καμιά αλλαγή. Απλά έχουν περάσει (τελείως πρόχειρα) μπογιά τα ανάγλυφα γράμματα, έχουν σβήσει τα σινιάλα από τα φουγάρα (αλλά όχι από την πλώρη) και έχουν βάλει το νέο όνομα με μια ταπεινή Arial φόρμα (σαν αυτή του Λισσός όταν είχε πάει "τότε" Χίο Μυτιλήνη). Όσο για το σαιτ εγω προσωπικά (μπορεί απλά να μη πρόσεξα) δεν έχω δει ούτε καν τυπική αναφορά (πχ ανακοίνωση αγοράς, δρομολόγησης, δελτίο τύπου κλπ). Προφανώς να μην απευθύνεται στους "τακτικούς επισκέπτες" του σάιτ...

  7. #17
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VASILIS CRETA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει μία το Shipspotting (uploader Sydney Sinclair). Δε φαίνεται (και δε νομίζω να έχει γίνει) καμιά αλλαγή. Απλά έχουν περάσει (τελείως πρόχειρα) μπογιά τα ανάγλυφα γράμματα, έχουν σβήσει τα σινιάλα από τα φουγάρα (αλλά όχι από την πλώρη) και έχουν βάλει το νέο όνομα με μια ταπεινή Arial φόρμα (σαν αυτή του Λισσός όταν είχε πάει "τότε" Χίο Μυτιλήνη). Όσο για το σαιτ εγω προσωπικά (μπορεί απλά να μη πρόσεξα) δεν έχω δει ούτε καν τυπική αναφορά (πχ ανακοίνωση αγοράς, δρομολόγησης, δελτίο τύπου κλπ). Προφανώς να μην απευθύνεται στους "τακτικούς επισκέπτες" του σάιτ...
    Aυτή ανέβηκε μόλις χθες.Ρο-ρό είναι,τι αλλαγή να γίνει κατασκευστικά.Από περιέργεια ήθελα να δω αν έχει σινιάλα του ναυλωτή ή κάτι από ΑΝΕΚ πχ σκέτα μπλε κιτρινα φουγάρα.Στη φωτό φαίνεται η σημαία νήσων Μάρσαλ που έχει.Θα μπορούσαν να το είχαν στοι σάιτ στη λογική του να, πήραμε κ αυτό κ ταξιδεύει εκεί.Το κάνουν άλλοι αυτό όταν θέλουν να προβάλουν κ άλλες δραστηρότητες.Ήθελα να ήξερα αν αυτό το βαπόρι εμφανιστεί προς τα εδώ.

  8. #18
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Μετα απο πολυ καιρο το Πλοιο περασε την Διωρυγα απο την Πλευρα του CRISTOBAL. Στο ΑΙΣ παραμενει αγκυροβολημενο στο Εσωτερικο αγκυροβολιο και ως προορισμος αναγραφεται το PORTO LIMON COSTA RICA.

  9. #19
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dionisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο πολυ καιρο το Πλοιο περασε την Διωρυγα απο την Πλευρα του CRISTOBAL. Στο ΑΙΣ παραμενει αγκυροβολημενο στο Εσωτερικο αγκυροβολιο και ως προορισμος αναγραφεται το PORTO LIMON COSTA RICA.
    Το Puerto Limόn το βλέπαμε σαν λιμένα νηολογίου όταν κάποτε έβαζαν σημαία Κόστα Ρίκα ως σημαία ευκαιρίας.

  10. #20
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    To βαπόρι άφησε την περιοχή του Παναμά κ είναι στο Φρήπορτ στις Μπαχάμες από τις 23/7.
    Λέτε να την κάνει προς Ευρώπη;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας