Σελίδα 2 από 113 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 1127

Θέμα: Γεώργιος Εξπρές [Georgios Express - Roi Baudoin]

  1. #11
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Στα Φλαμανδικα σημαινει Regie Voor Maritime Transport. Στα Γαλλικα ελαφρως παραλλαγμενο Regie des Transports Maritimes. Για οσους δεν γνωριζουν τι ειναι τα RMT...
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  2. #12

    Προεπιλογή

    Εισιτηριο του Γεωργιος Εξπρες το 1994
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 24-01-2008 στις 15:00
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  3. Προεπιλογή

    Μήπως έχει κάποιος τη φωτογραφία που είναι το "Γεωργιος Εξπρες" και το "Απόλλων Εξπρες" δεμένα και τα δύο στο λιμάνι της Νάξου. Πρέπει να ήταν διαφημιστικό ή της εταιρίας ή της Νάξου, γιατί σε μία γωνία νομίζω ότι γράφει: Naxos Island.

  4. #14
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή "Γεώργιος Εξπρές"

    Από τις φωτογραφίες και τα φυλλάδια που έχω στη διάθεσή μου, ευχαρίστως να βάλω ότι το καλύτερο. Το συγκεκριμένο που αναφέρεται παραπάνω, θα το ψάξω να το βρω.

  5. #15

    Προεπιλογή

    Το καμαρι στεκει ακομα ορθιο στα Βλυχα Ελευσινας. Παρατημενο εδω και πολλα χρονια εχει ''θαψει'' φερυ και φερυ! Ως ποτε ομως? Τουλαχιστον υπαρχει ακομα, ωστε καθε θαυμαστης του να το καμαρωνει απο κοντα. Να και μια φωτο του.

    gex.jpg

  6. #16
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή "Γεώργιος Εξπρές"

    Καταπληκτική η παραπάνω φωτογραφία του "Γεώργιος Εξπρές" από την Ελευσίνα. Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον Nautiko.
    Νομίζω ότι αξίζει να πάει κανείς στη Βλύχα Ελευσίνας για να το δει. Απλά, όποιος πάει από στεριά να προσέξει τα σκυλιά που μπορεί να συναντήσει εκεί. Εδώ μια φωτογραφία από τη Βλύχα το καλοκαίρι του 2006.
    Ίσως, θα έπρεπε συμβολικά να πηγαίναμε καμιά δεκαριά άτομα στη Βλύχα. Για να αποτίσουμε φόρο τιμής σε έναν από τους μεγαλύτερους εν ζωή θρύλους της ακτοπλοΐας μας....
    Στον Nautiko (και ας είναι υποδεέστερη της δικής του).

    Γεώργιος Εξπρές.jpg

  7. #17

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω για την αφιερωση, αλλα δεν δεχομαι τον ορο υποδεεστερη. Ειναι πολυ καλη, αλλωστε πως να μην ειναι αν κρινουμε απο το ''περιεχομενο'' της!

    Οντως στα λημερια εκεινα υπαρχει πολυ σκυλολόι, αλλα οπως και να εχει μαλλον με αυτοκινητο θα παει καποιος μεχρι εκει (με τα ποδια βολτα απο την Ελευσινα δεν παιζει...), οποτε και θα εχει ενα καταφυγιο στις δυσκολες στιγμες...

  8. #18
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή "Γεώργιος Εξπρές"

    Εμείς, λοιπόν, πήγαμε με αυτοκίνητο. Όταν όμως φθάσαμε, παρασυρμένοι από την απίστευτη εικόνα να έχουμε το "θρύλο" απέναντί μας, ξεφύγαμε από το αυτοκίνητο. Και τότε ήρθαν τα σκυλιά. Αλλά, ευτυχώς, ο ιδιοκτήτης τους τα συγκράτησε. Από αυτή τη μοναδική στιγμή της συνάντησης με το "Roi Baudoin" στην ταπεινή Γλύφα Ελευσίνας και η παρακάτω φωτογραφία. Ένας βασιλιάς στην Γλύφα, αλλά, ευτυχώς, ακόμα ζωντανός.
    "Είμαστε ακόμα ζωντανοί στη σκηνή, σαν Rock συγκρότημα......."
    Στο ίδιο το "Roi Baudoin", τον αξάχαστο Ούγκο Πράτ (δημιουργό του ναυτικού ήρωα Corto Maltese) και τον Jolly Roger. Όλοι τους λάτρεις της θάλασσας και της περιπέτειας που μόνο αυτή μπορεί να δώσει ... Και με την ευχή οι "εργάτες" της πλώρης του να ξαναμαζέψουν κάποια στιγμή τις άγκυρες του και να μπορέσουμε έτσι να ξεκινήσουμε όλοι μαζί για ένα ταξίδι από τον Πειραιά για Πάρο-Νάξο-Ίο-Θήρα.

    Γεώργιος Εξπρές (Γλύφα).jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roi Baudoin : 02-02-2008 στις 16:13

  9. #19

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα με την σειρά μου, μιας και είναι η ημέρα του Γεώργιος Εξπρές,
    να σας αφιερώσω και εγώ μία φωτογραφία του που τράβηξα σήμερα το πρωί.

    GEORGIOS EXPRESS.jpg

  10. #20
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Ο κόλπος των θαυμάτων

    Ο κόλπος των Θαυμάτων, σε όλο του το μεγαλείο.
    Καταπληκτική φωτογραφία του "Γεώργιος Εξπρές".
    Ευχαριστούμε.

Σελίδα 2 από 113 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας