Σελίδα 52 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 511 έως 520 από 1474

Θέμα: Αλεξάνδρα Λ. [Άκουα Μαρία, Μυρτιδιώτισσα, Εξπρές Άνεμος, Άνεμος, Link, Ferry Muroto]

  1. #511
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Κάπου έχω ξαναγράψει ότι την πραγματική κατάσταση (αξιοπλοϊα) ενός πλοίου δεν μπορεί να την δει ο απλός επιβάτης (ή θεατής).

    Οσο για το Liberty Bell, για να αγοράσεις κάτι πρέπει να είναι προς πώληση.
    Και για το συγκεκριμένο αμφιβάλω.

  2. #512
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Μήπως ο Ο. Ελύτης στην Ζάκυνθο, λέω εγώ τώρα!!!

  3. #513
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ο Ο. Ελύτης στην Ζάκυνθο, λέω εγώ τώρα!!!
    Συμφωνω κ εγω με τον Leo!!!

  4. #514
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Πολύ καλή ιδέα για τον Διονύσιο Σολωμό, πρόκειται για ένα πολύ αξιόλογο βαποράκι. Ίσως καλύτερο πλοίο από το καημένο Liberty Bell, στο οποίο θρέφω για κάποιο άγνωστο σε μένα λόγο ιδιαίτερη συμπάθεια και το οποίο θα είχε μέλλον σε άλλα χέρια.
    Όμως, η ναύλωση αυτό δεν προσπαθεί να αποφύγει ; Μετασκευές, έξοδα, καθυστερήσεις και οτιδήποτε άλλο ακολουθεί μια μετασκευή στην Ελλάδα ; Συμφωνώ στο ότι το Μυρτιδιώτισσα, όπως σωστά επισήμανε ο Leo σε άλλο σημείο, δεν έχει σε καμία περίπτωση την αίγλη του παρελθόντος. Συγκεκριμένα την έχασε ήδη από την πρώτη μέρα που καλύφθηκε για πάντα το οικόσημο στην γιαπωνέζικη πλώρη της. Επιπροσθέτως πρόκειται πλέον για ένα ταλαιπωρημένο πλοίο, με ότι συνεπάγεται αυτό.

    Έχω καταλάβει κάτι από όλες αυτές τις κινήσεις. Ότι η εταιρεία αυτή την στιγμή, αδυνατεί να εκτελέσει μακρόπνοα σχέδια και για μένα αυτό είναι απόλυτα λογικό. Η επιλογή που ακούει στο όνομα "ναύλωση" είναι μονόδρομος, καλώς ή κακώς ; Θα δείξει.
    Δύο λόγοι δικαιολογούν την επιλογή αυτού του πλοίου.
    Προσωπικά, θεωρώ ενδιαφέρουσες τις κινήσεις της εταιρείας, ακόμα και τέτοιου είδους. Τουλάχιστον ανταποκρίνονται στον όρο "επιχείρηση". Είναι ευχάριστο ότι βγαίνει από το "καβούκι" της μετά από πολύ καιρό.

    "Η θάλασσα δεν πίνεται, αλλά δοκιμάζεται"

  5. Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω και με σένα και με τον Leo. Το πλοίο έχει γίνει πραγματικό φάντασμα και ειδικά μετά τον 2χρονο παροπλισμό του. Από θέμα δρομολόγησης πάντως, όταν με το καλό φτιαχτεί, πιστεύω πως μπορεί να μπει και στην θέση του Θεόφιλος, γιατί όπως έχουν πει και άλλα μέλη του forum θέλουν τον Θεόφιλο στην Ικαρία-Σάμο. Θα δούμε όμως σύντομα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 21-07-2010 στις 13:08
    [SIZE="1"][SIZE="2"][CENTER][B][SIZE="3"][I]Κυκλάδες
    2,5 ώρες μετά....[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE][/I]
    [SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]

  6. #516
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aegeanspeedlines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και με σένα και με τον Leo. Το πλοίο έχει γίνει πραγματικό φάντασμα και ειδικά μετά τον 2χρονο παροπλισμό του. Από θέμα δρομολόγησης πάντως, όταν με το καλό φτιαχτεί, πιστεύω πως μπορεί να μπει και στην θέση του Θεόφιλος, γιατί όπως έχουν πει και άλλα μέλη του forum θέλουν τον Θεόφιλο στην Ικαρία-Σάμο. Θα δούμε όμως σύντομα.

    και οι υποχρεώσεις της ΝΕΛ για αντικατάσταση με νεώτερα πλοία και του Τεο και του Ταξιάρχη πως θα εκτελεστούν, με το Μυρτιδιώτισσα των σχεδόν 40 ετών?

  7. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gtogias Εμφάνιση μηνυμάτων
    και οι υποχρεώσεις της ΝΕΛ για αντικατάσταση με νεώτερα πλοία και του Τεο και του Ταξιάρχη πως θα εκτελεστούν, με το Μυρτιδιώτισσα των σχεδόν 40 ετών?
    Εγώ μια υπόθεση έκανα, δεν είπα ότι θα γίνουν έτσι. Και με την ίδια λογική λοιπόν, δεν γίνεται να γίνει η αντικατάσταση του Θεόφιλος με το Πηνελόπη που το ανέφεραν πολλοί
    [SIZE="1"][SIZE="2"][CENTER][B][SIZE="3"][I]Κυκλάδες
    2,5 ώρες μετά....[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE][/I]
    [SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]

  8. #518
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    N.Μ.Δ 20-7-2010.

    Λογικά θα γίνει και αυτό ΜΠΛΕ.θα του πηγαίνει...

    polykas790098_878008-908.jpg

  9. #519

    Προεπιλογή

    γεναια αποφαση απο τη NEL παντως....Για να ξεκινουν απο τωρα οι εργασιες φανταστειτε σε τι κατασταση βρισκεται το πλοιο.

  10. #520
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    Πραγματικά τώρα ρε παιδιά πίστευε κανείς ότι θα ξαναταξίδευε το πλοίο μετά το ατύχημα και τον παροπλοισμό του που καθόταν στα ναυπηγεία χωρίς να γίνεται καμία κίνηση??Εμένα μου φαίνεται σαν ψέμμα πάντως!

Σελίδα 52 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας