Σελίδα 101 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.001 έως 1.010 από 1474

Θέμα: Αλεξάνδρα Λ. [Άκουα Μαρία, Μυρτιδιώτισσα, Εξπρές Άνεμος, Άνεμος, Link, Ferry Muroto]

  1. #1001
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Από την Παναγία κσι δίπλα από το καφέ "Μπρίκι", η θέα είναι διαφορετική....

    DSC07580.jpg

    DSC07583.jpg

    DSC07582.jpg
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  2. #1002
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Συνεχίζουμε και από μέσα...

    Τα εστιατόρια...
    DSC07610.jpg

    Καμπινες...
    DSC07626.jpg

    Το σαλόνι μπροστά από τα αεροπορικά...
    DSC07612.jpg

    Πλωριό σαλόνι...
    DSC07674.jpg

    DSC07675.jpg
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  3. #1003
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Πολυ καλο εσωτερικα βλεπω..........Το εστιατοριο θυμιζει liner του '70 Πειραια-Νεα Υορκη , δε νομιζετε;
    http://www.rafinavessels.webs.com

  4. #1004
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Φτάσαμε στη Λήμνο....

    DSC07686.jpg

    DSC07702.jpg

    DSC07693.jpg
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  5. #1005
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Ολοκληρώνοντας το φωτορεπορτάζ, πάμε στον πράσινο...
    DSC07709.jpg

    Μώλα...
    Μιλάμε για πολύ ντουμάνι (δεν φαινεται το μέγεθος) και το φάγαμε στην μάπα, αλλά χαλάλι...
    DSC07713.jpg

    DSC07718.jpg

    DSC07719.jpg

    Παίρνοντας τον δρόμο για τον νότο...

    DSC07721.jpg
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  6. #1006
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Και τώρα να πω δυό λόγια από τις εντυπώσεις μου για το πλοίο...

    Το πλοίο φαίνεται εξωτερικά συμπαθες. Το πληρωμα του ευγενικό και κάποιοι από τους ανθρώπους του είναι πολλά χρονια στην γραμμή...!!!
    Τωρα για αυτά που δεν φαίνονται και βγάζοντας καραβολατρικές παροπίδες, εσωτερικά φαίνεται όμορφο, αλλά υπάρχουν λεπτομέρειες που σε χαλάνε. Δεν έχουν γίνει τοσες αλλαγές όσες θα περίμενα και το πλοίο δείχνει την ηλικία του. Παρ' όλα αυτά ήταν πολύ καθαρο και το κατάστρωμα ήταν γενικά περιποιημένο...

    Το συμπερασμά μου είναι ότι τελικά σ΄ενα παλιο καράβι όσα λεφτά και να ρίξεις, η δύναμη της διάβρωσης είναι ανίκητη...!!!
    Το πλοίο το συμπάθησα αρκετα και σαν γιαπωνεζάκι, αλλα αναβάθμιση δεν μπορώ να το πω σίγουρα...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  7. #1007

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πάρα πολύ για το φωτο-ρεπορταζ... Εξαιρετικές οι φωτογραφίες όσο και αποκαλυπτικές για το εσωτερικό του. Μια ερώτηση: έχει εστιατόριο+self service ή μόνο ένα απ τα δύο; Οι ημικυκλικοί καναπέδες στο πλωριό σαλόνι α λα european express είναι ωραίοι. Μοναδική ένσταση η απομίμηση ξύλινου πατώματος που (όπως και στο Μυτιλήνη) με τα χρόνια δείχνει την ποιότητά του αλλά δεν πειράζει.

    Μπορεί το πλοίο να έχει τα χρονάκια του αλλά για τη γραμμή που εκτελεί νομίζω πως είναι μια αξιοπρεπής λύση. Αν είναι αξιόπιστο (ας κοιτάξουν να κάνουν κάτι για τα ντουμάνια που βγάζει, έλεος:roll νομίζω θα προσφέρει καλές υπηρεσίες. Όσον αφορά στο μέγεθος, φυσικά δεν το λες μεγάλο αλλά για τις νεκρές περιόδους νομίζω πως είναι καλή λύση. Για καλοκαίρι βλέπουμε. Επίσης από δρόμο με ένα μέσο όρο 15,5-16 κόμβους και μια μέγιστη που έχω δει μέχρι 17,4 δεν είναι άσχημα.
    Για να δούμε, το καλοκαίρι θα είναι ένα τεστ για το βαποράκι...Πάντως συμφωνώ ότι αναβάθμιση για τη γραμμή δεν είναι, αν όμως προσφέρει καλές υπηρεσίες νομίζω θα μιλάμε για ένα καλό επίπεδο.
    Και πάλι ευχαριστούμε!

  8. #1008
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Να είστε καλά φίλοι μου...
    Το εστιατόριο δεν λειτουργεί (δεν ξέρω και αν υπάρχει), μονο το self service...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  9. #1009
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Cool

    Παρ'όλο που δεν μπορώ κάτι συγκεκριμένο για το πλοίο, μπορώ να πω πως από το τίποτα, κάτι είναι και αυτό!!!

    Γιάννη τα είχες όλα Κυριακή και Δευτέρα! Ταξίδι με το ¶ΚΟΥΑ ΜΑΡΙΑ και καπάκι με το ΠΗΝΕΛΟΠΗ! Ποιος τη χάρη σου!
    Ήρθε η ώρα μετά το ¶ΚΟΥΑ ΜΑΡΙΑ να μας αποκαλύψεις και το ΠΗΝΕΛΟΠΗ!

  10. #1010
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρ'όλο που δεν μπορώ κάτι συγκεκριμένο για το πλοίο, μπορώ να πω πως από το τίποτα, κάτι είναι και αυτό!!!

    Γιάννη τα είχες όλα Κυριακή και Δευτέρα! Ταξίδι με το ¶ΚΟΥΑ ΜΑΡΙΑ και καπάκι με το ΠΗΝΕΛΟΠΗ! Ποιος τη χάρη σου!
    Ήρθε η ώρα μετά το ¶ΚΟΥΑ ΜΑΡΙΑ να μας αποκαλύψεις και το ΠΗΝΕΛΟΠΗ!
    Για τεχνικούς λόγους, απο το ΠΗΝΕΛΟΠΗ δυστυχώς δεν έχω υλικο....
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

Σελίδα 101 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101102103111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας