Σελίδα 98 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899100108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 971 έως 980 από 1474

Θέμα: Αλεξάνδρα Λ. [Άκουα Μαρία, Μυρτιδιώτισσα, Εξπρές Άνεμος, Άνεμος, Link, Ferry Muroto]

  1. #971
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Αφού ευχαριστήσω για την φώτο, να σας ενημερώσω φίλοι μου, ότι λόγω τεχνικού θέματος αύριο είναι αδύνατον να είμαι στην Καβάλα. Την Κυριακή όμως, στο δεύτερο της δρομολόγιο, θα είμαι εκεί και μάλιστα όχι μόνο για να την φωτογραφησω...
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  2. #972

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giovanaut Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανοίγοντας έτσι μία νεα σελίδα στην ιστορία τόσο του πλοίου, όσο και του Βορείου Αιγαίου...!!!
    Καλύτερα θα έλεγα μία παλαιά σελίδα στην ιστορία του Βορείου Αιγαίου και όχι νέα...

    Μιας και κάνει όμως μια νέα αρχή τώρα στα γεράματα και επεσε πολύ δουλειά απο τους πλαστικούς χειρούργους του nip tuck θα ευχηθώ και εγώ στο πλήρωμα καλή αρχή και ο Αγιος Νικόλας μαζί τους!

  3. #973
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Cool

    Kρίμα... Δεν πάει τρένο στη Καβάλα dohw.gif, αλλιώς θα πήγαινα για ανταπόκριση...:-D Όταν λέω ότι λείπει Προαστιακός από εκεί να με ακούνε!!!:mrgreen:

    Καλά ταξίδια και από μένα να έχει το πλοίο και
    εύχομαι να πιάσει και Σάμο για να ταξιδέψει μαζί του ο Συλβέστρος!!!:mrgreen:bring.gif

  4. #974
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    ΞΕΚΙΝΑΕΙ, ΜΑΖΕΥΕΙ ΑΓΚΥΡΑ! ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!
    http://www.rafinavessels.webs.com

  5. #975

    Προεπιλογή

    16Kn σύμφωνα με το ais... Καλό Ταξίδι..

  6. #976
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ και από εμένα.

    Πληροφοριακά μέσα σε 10 λεπτά που τα παρακολουθώ στο AIS μεταβάλει την ταχύτητά του από 15,8 σε 16,2 τώρα 16,0 και .......χάθηκε από το AIS προφανώς δε θα καλύπτεται η περιοχή λίγο πριν την Κύμη και Ψαρών. (συγχωρέστε μου τη γενικότητα)

  7. #977
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Είναι ελαφρώς γρηγορότερο του ΤΑΞΙΑΡΧΗ και έχει πάει μέχρι 16.6 μέχρι τώρα. Αν καταφέρει και σταθεροποιηθεί λίγο πάνω από 16 καλά θα είναι, δεδομένου πως η γραμμή αυτή δεν είχε ποτέ παραπάνω.

  8. #978
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Ερώτηση προς τους ειδικούς λόγω άγνοιας :

    Παρακολουθώ το πλοίο για λίγη ώρα από περιέργεια στο AIS και βλέπω ότι μεταβάλει ταχύτητα με αυξομειώσεις (15,8 - 16 - 16,2 - 16,4 - 16,2 - 16 - 15,7 τώρα) και ρωτώ αυτό είναι κάποιο τεστ των μηχανών του ή φυσιολογικά έτσι συμβαίνει ???

  9. #979
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    αυτη την ωρα με 11,4 knots

  10. #980
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ (για μένα ) , απο το προηγούμενο μήνυμά μου ( 00:21 ) μεταβάλει ταχύτητα από 15,7 σε 14,2 σε 16,9 , μερικά λεπτά στο 5,9 και τώρα 11,4.

Σελίδα 98 από 148 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899100108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας