Λίγες ώρες μείνανε παιδιά, άιντες και με το καλό να μας μπει (με την καλή έννοια) !!!

Στο θρυλικό μας μεγάλο λιμάνι πάντως, όλα αναμένονται ρόδινα και ευοιώνα (και ολίγον Κινέζικα βέβαια) για τον καινούργιο χρόνο μιας και αυτοπροσώπως ο γουρλής μας κ. υπουργός (όχι, όχι ο αντ' αυτού) θα υποδεχθεί τα μεσάνυχτα στον "Περαία μου, Περαία μου με τον Σαρωνικό σου" το πρώτο πλοίο για το 2019 (μώρε ποιό να 'ναι, μωρέ ποιό να 'ναι, σπάω το κεφάλι μου !!!)

Ο Φώτης Κουβέλης θα υποδεχθεί το πρώτο πλοίο για το 2019.

Ο Υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής Φώτης Κουβέλης θα υποδεχτεί απόψε το πρώτο πλοίο που θα μπει στο λιμάνι του Πειραιά, μετά την αλλαγή του χρόνου, και θα δέσει στο χώρο δίπλα από το Λιμενικό Τμήμα Τζελέπη.

Νωρίτερα ο κ. Κουβέλης, συνοδευόμενος από τη φυσική ηγεσία του Λιμενικού Σώματος θα κόψει την Πρωτοχρονιάτικη Πίττα στο Λιμενικό Τμήμα Τζελέπη και θα ευχηθεί στα στελέχη που κάνουν βάρδια εκείνη την ώρα. Ακολούθως ο κ. Κουβέλης θα μεταβεί στο Κέντρο Επιχειρήσεων του Λ.Σ. - ΕΛΛ. ΑΚΤ. από όπου θα απευθύνει πρωτοχρονιάτικο μήνυμα στους Έλληνες Ναυτικούς που ταξιδεύουν σε όλες τις θάλασσες του κόσμου, όπως αναφέρει το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων.

Πηγή : newsbeast.gr