Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 91

Θέμα: Rigel VII [Orange 7]

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό σαν ιδέα.Δεν είναι γιά τους χαλεπούς καιρούς αλλά δεν νομίζω ο Βεντούρης θα κάνει τέτοια μετασκευή,αν ήταν άλλη εταιρεία...Όπως το περιγράφω στο ποστ Νο8 στο άνω γκαράζ έχει ανοίγματα όπου πέφτουν ράμπες από την στεριά.Απλώς το πλωριό κλείνει γιά τα νερά.Εννοείται τέτοιες δυνατότητες είναι άχρηστες στην περιοχή μας όπου δεν μπορεί να γίνει φορτοεκφόρτωση σε 2 επίπεδα.Οπότε θα έπρεπε να κλείσεις κ το άνοιγμα πρύμα.
    ΜΦΧ
    Για τον Βεντούρη το ξέρω. Απλά επειδή παραπάνω γράφτηκαν και υποθέσεις για ναυλώσεις ή μεταπωλήσεις, στους κρητικούς που ότι πέσει στα χέρια τους το σφάζουν και το μετασκευάζουν, ή τουλάχιστον παλιότερα αυτό έκαναν, γι' αυτό με έπιασε το... καλλιτεχνικό μου

    ​ΜΦΧ

  2. #22
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Blitz-X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον Βεντούρη το ξέρω. Απλά επειδή παραπάνω γράφτηκαν και υποθέσεις για ναυλώσεις ή μεταπωλήσεις, στους κρητικούς που ότι πέσει στα χέρια τους το σφάζουν και το μετασκευάζουν, ή τουλάχιστον παλιότερα αυτό έκαναν, γι' αυτό με έπιασε το... καλλιτεχνικό μου

    ​ΜΦΧ
    Γιά ΑΝΕΚ,αυτή εννοούμε,πέφτει μικρό.

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    To Rigel VII έχει μπεί στην Ερυθρά Θάλασσα και είναι στο ύψος της Τζέντα με προορισμό το Σουέζ. Καλή συνέχεια.

  4. #24
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Rigel VII βγήκε στη Μεσόγειο αλλά προορισμός του όπως λέει το AIS του είναι το Αίγιο με άφιξη 03/03/2019 στις 09.00. Καλή συνέχεια.

  5. #25
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Rigel VII βγήκε στη Μεσόγειο αλλά προορισμός του όπως λέει το AIS του είναι το Αίγιο με άφιξη 03/03/2019 στις 09.00. Καλή συνέχεια.
    Στο Αίγιο γιά να δέσει κάποιο διάστημα υποθέτω.Γιατί μετασκευή σε γιαπωνέζικο βαπόρι που θα είναι κάποιας έκτασης,γίνεται μόνο στην ευρύτερη περιοχή Πειραιά.Αν γίνουν τα απολύτως απαραίτητα στο Αίγιο γιά να ξεκινήσει γρήγορα,αλλάζει το πράγμα.

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    To Rigel VII νότια από την Παλαιόχωρα Χανίων με προορισμό το Αίγιο, αφού δεν χωράει στον Ισθμό. Καλή συνέχεια.

  7. #27
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Rigel VII νότια από την Παλαιόχωρα Χανίων με προορισμό το Αίγιο, αφού δεν χωράει στον Ισθμό. Καλή συνέχεια.
    Mα κ να χωρούσε μάλλον απ' έξω θα πήγαινε.

  8. #28
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Όσο το έβλεπα κοντά στη Κρήτη είχα μια μικρή ελπίδα μήπως είναι καμιά κρυφή αγορά της ΑΝΕΚ και θα πήγαινε στη Σούδα πρώτα σαν το παλιό καλό καιρό! Μάταια όμως!
    Εγώ αυτό που φοβάμαι όταν διάβασα για Αίγιο, ειναι μήπως μετά συνεχίσει σε κάποιο ναυπηγείο στο εξωτερικό όπως συνηθίζει να κάνει η εταιρεία όλα αυτά τα χρόνια!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιά ΑΝΕΚ...... πέφτει μικρό.
    Πιστεύω σε συνεργασία με την Blue Star μπορεί να δουλέψει σε όλο το Αιγαίο! Έχει σχεδόν της διαστάσεις των Blue Star I, II που έχουν αποδειχθεί πολυεργαλεια στο Αιγαίο ( οχι όμως την ταχύτητα).

  9. #29
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ancd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που φοβάμαι όταν διάβασα για Αίγιο, ειναι μήπως μετά συνεχίσει σε κάποιο ναυπηγείο στο εξωτερικό όπως συνηθίζει να κάνει η εταιρεία όλα αυτά τα χρόνια!
    Γιά Κροατία ή Μαυροβούνιο θα μπορούσε αλλά γιά μετασκευές δεν πάνε.Το Uljanik στην Κροατία που είναι σοβαρό ναυπηγείο δεν πάει καλά.Ίδωμεν.

  10. #30
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Δεν σκέφτομαι κάποιο άλλο λόγω γιατί το πλοίο να πάει στο Αίγιο! Από τι στιγμή που όλες οι δεξαμενές και Ν.Ζ βρίσκονται στο χώρο της Αττικής και της Σύρου! Εκτός άμα είναι φορτωμένο με κάποιο φορτίο και πάει από εκεί να ξεφορτωσει.
    Μου φαίνεται πως είναι το μοναδικό πλοίο που έρχεται από Ιαπωνία και θα σταματήσει εκτός Αττικής και Κρήτης.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας