Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 19 από 19

Θέμα: Sfakia Pioneer [Oniyouzu]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Να εκφράσω μία απορία μου ??? Για ποιό λόγο το θέμα του ...καραβακίου το έχουμε στην "κατηγορία" των ταχύπλοων ??? Από ότι έχω δει, μπορεί να αναπτύξει ταχύτητα 21-22 κόμβων. Από που κι ως που το χαρακτηρίσαμε ως "ταχύπλοο". Μήπως πρέπει να μεταφερθεί στο "Μικρά πλοία Ακτοπλοΐας , Επιβατηγά και Τουριστικά" ???

  2. #12
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ταχύπλοο το έγραφε η πρώτη ανακοίνωση που άνοιξα το θέμα .....στα ταχύπλοα το έβαλα.

  3. #13
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εκφράσω μία απορία μου ??? Για ποιό λόγο το θέμα του ...καραβακίου το έχουμε στην "κατηγορία" των ταχύπλοων ??? Από ότι έχω δει, μπορεί να αναπτύξει ταχύτητα 21-22 κόμβων. Από που κι ως που το χαρακτηρίσαμε ως "ταχύπλοο". Μήπως πρέπει να μεταφερθεί στο "Μικρά πλοία Ακτοπλοΐας , Επιβατηγά και Τουριστικά" ???

    Μεταφέρθηκε παιδιά!!

  4. #14
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    ¶λλες δύο φωτογραφίες από το ξεφόρτωμα του νέου αποκτήματος της εταιρείας ΑΝΕΝΔΥΚ Sfakia Pioneer (ex. Oniyouzu) από το πλοίο Geleral Cargo Calypso στη συννεφιασμένη Σούδα, πριν αυτό έρθει σε επαφή για πρώτη φορά με τα Ελληνικά ύδατα. Καλή συνέχεια.

    SFAKIA-PIONEER-(ex.-Oniyouzu)-13-26-06-2019.jpg SFAKIA-PIONEER-(ex.-Oniyouzu)-16-26-06-2019.jpg

  5. #15
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε τις πρώτες φωτογραφίες από το εσωτερικό του Sfakia Pioneer (ex. Oniyouzu) που μου ήρθαν από την Κρήτη, μία από την γέφυρα και μία από το σαλόνι. Κατά την γνώμη μου είναι μία εξαιρετική αγορά και μπράβο στην εταιρεία ΑΝΕΝΔΥΚ. Καλή συνέχεια.

    SFAKIA-PIONEER-(ex.-Oniyouzu)-20-02-07-2019.jpg SFAKIA-PIONEER-(ex.-Oniyouzu)-21-02-07-2019.jpg

  6. #16

    Προεπιλογή

    Το λες κουκλάκι ανετα Παντα αυτη η χωρα δινει αξιολογα σκαρια

  7. #17

    Προεπιλογή

    Τώρα, για να λέμε και την αλήθεια, μια ανακαινισούλα στο σαλόνι του την θέλει. Τα καθίσματα τουλάχιστον, πούλμαν της δεκαετίας του '70 μου θυμίζουν !!! Νομίζεις πως ξαφνικά θα ξεπηδήξει από κάπου η σχωρεμένη η Βουγιουκλάκη ως Πίπης !!!

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    O "Πρωτοπόρος των Σφακίων" μένει άπραγος στο λιμάνι της Σούδας εδώ και τέσσερα χρόνια. Ήρθε στο τέλος της σεζόν του 2019, μετά ήρθε η πανδημεία αλλά και μετά την επανάκαμψη του τουρισμού το πλοίο έχει μείνει ανέγγιχτο.
    Τελικά η ΑΝΕΝΔΥΚ δεν φαίνεται να "το έχει" με τα πλοία που επιλέγει να αγοράσει. Και το άλλοτε ΣΦΑΚΙΑ I έμεινε 4 χρόνια δεμένο μέχρι που πουλήθηκε.
    Οι φωτογραφίες λήφθηκαν πριν λίγες εβδομάδες.

    20230928_132103.jpg 20230928_132050α.jpg 20230928_132020.jpg

  9. #19
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Eίναι κρίμα ένα τέτοιο διαμάντι να παραμένει άπραγο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας