Σελίδα 2 από 96 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 959

Θέμα: Minoan Lines

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή Minoan Lines

    Για όσους δεν το γνωρίζουν, σας πληροφορώ ότι την πρηγούμενη εβδομάδα παραιτήθηκε ο Γενικός Διευθυντής της εταιρείας Κασαπάκης, ενώ σήμερα συνεδριάζει εκτάκτως το ΔΣ προκειμένου να εκλέξει Διευθύνοντα Σύμβουλο αντί για Γενικό Διευθυντή. Μοναδικός υποψήφιος θα είναι μάλλον μόνο ο Μανιαδάκης. Οπως γράψανε οι Κρητικές εφημερίδες, μάλλον αλλάζουν οι ισορροπίες στο ΔΣ υπέρ του Μανιαδάκη, κάτι το οποίο αναμένεται να προβληματίσει τον νυν πρόεδρο της εταιρείας Κληρονόμο, ίσως δε να τον οδηγήσε σε παραίτηση. Επιπλέον, τον τελευταίο καιρό, η μετοχή της εταιρείας κάνει 'ράλι' ανόδου και σήμερα θα ανακοινωθεί το πρόσωπο ή η εταιρεία - αμοιβαίο το οποίο αγοράζει. Αρτιόλι, Περικλής ή κάποιος άλλος θα τα ξαναπούμε σύντομα.

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Τι γίνεται ρε παιδιά; Χαμός!! Παραιτήσεις από δω, παραιτήσεις από κει. Πολλές ανακατατάξεις βλέπω να αχνοφαίνονται!! :?

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Στο έκτακτο σημερινό ΔΣ, εξελέγη ομοφόνως, σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας Διευθύνων Σύμβουλος ο Αντώνης Μανιαδάκης, ενώ έγινε αποδεκτή η παραίτηση του μέχρι σήμερα Γενικού Διευθυντή Κασαπάκη. Το ομοφόνως μου αρέσει.... Για να δούμε πόσο θα διαρκέσει και πως θα είναι αυτή η φοβερή συγκατοίκηση Κληρονόμου - Μανιαδάκη....

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Το απόγευμα θα επικοινωνήσω με Ηράκλειο μπας και ψαρέψω τίποτα. :roll:

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Πιστεύετε ότι ο Παναγόπουλος πάει να εισχωρήσει και στις Μινωικές ?

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Υπάρχει δημοσίευμα σε τοπική εφημερίδα του Ηρακλείου, η οποία αναφέρει ότι την Κυριακή τα ξημερώματα κατά τη διαδικασία πρόσδεσης του Pasiphae Palace στο λιμάνι του Ηρακλείου, λόγω των ισχυρών ανέμων, το πλοίο προσέκρουσε σε μία προβλήτα του λιμανιού. Σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα η πρόσκρουση έγινε αντιληπτή από τους επιβάτες του πλοίου. Η μικρής έκτασης ζημιά αποκταστάθηκε από το πλήρωμα.

    Παρατήρηση1. Τι είδους ζημιά ήταν αυτή που αποκαταστάθηκε από το πλήρωμα??
    Παρατήρηση2. Το ΥΕΝ που βρισκόταν???

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Μάλλον θα πρόκειται για τυπογραφικό λάθος. Πιθανολογώ ότι κάποιο βαθούλωμα θα έγινε το οποίο δεν θα επιρρεάζει την αξιοπλοία το πλοίου επομένως συνέχισε κανονικά τα δρομολόγιά του. Όσο για το ΥΕΝ... καλύτερα να μην κάνουμε σχόλια!!

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Μεγαλομέτοχος ξαφνικά ο Περικλής και στις Μινωικές. :? Τώρα πάμε να χτυπήσουμε τον όμιλο ΑΝΕΚ και αφού μετά δεν θα έχει απομείνει καμιά άλλη μεγάλη, τότε χτυπάμε και τη ΣΑΟΣ :lol: :lol:
    Πάντως πέρα από την πλάκα εγώ σε δύο ανθρώπους βγάζω το καπέλο: Στον Παναγώπουλο που με τη στρατηγική του έχει γίνει πλεόν κυρίαρχος της ακτοπλοϊας και στον Αγούδημο που πιάνει χώμα και το κάνει χρυσάφι!!

  9. #19
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Θεσπρωτία
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή ΜΑΧΗ

    MAXH gia tin protia sth Benetia. Dyo kyriarxoi tis thalassas kai 6 megathiria synolika. Poia tha nikisei: Minoan or Anek? :?: H Minoan me ta neoteykta or h Anek me tis ligo xamiloteres times kai me ta poli kala ploia? H minoan exei dimiourgisei paradosh sti grammi ayti , alla ayto den simainei oti tha diatirisei to monopolio. Poia einai i gnomi sas kai an problepete apoxorisi kapoias apo tis dyo etairies.

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Η ΜΙΝΟΑΝ θα κερδίσει. Είμαι σχεδόν σίγουρος. Την ΑΝΕΚ δεν την ξέρουν στη Βενετία, δεν έχει μερίδιο αγοράς σε αντίθεση με τη ΜΙΝΟΑΝ που έχει φανατικό κοινό.
    Αν κάποια από τις δύο αποχωρήσει αυτή θα είναι η ΑΝΕΚ και αν γίνει κάτι τέτοιο βλέπω ΣΟΦΟΚΛΗΣ και ΛΕΥΚΑ ΟΡΗ να αντικαθιστούν ΛΙΣΣΟΣ - ΛΑΤΩ στα Χανιά.

Σελίδα 2 από 96 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας