Σελίδα 45 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 3543444546475595 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 441 έως 450 από 959

Θέμα: Minoan Lines

  1. #441
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Τη σύσταση εταιρείας με την επωνυμία "Minoan Italia Sp" ανακοίνωσαν οι Μινωικές γραμμές.
    Σκοπός της εταιρείας θα είναι η εκτέλεση ναυτιλιακών εργασιών.
    Πιθανόν θα διαχειρίζεται και φορτηγά οχηματαγωγά πλοία

    Περισσότερα εδώ

    Υ.Γ: Το ιταλικό στοιχείο βλέπετε προωθείται και αφού πουλήσαμε σε Ιταλό καλά μας κάνουν.
    Σαν σύνθετη ονομασία όπως το Μακεδονικό
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias II : 06-08-2009 στις 14:57 Αιτία: Θυγατρική εταιρεία
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  2. #442

    Προεπιλογή

    Ξεχάστε τες σιγά σιγά τις Μινωϊκές.
    Μόνο σαν brandname θα υπάρχουν στο μέλλον. Όλα τ' άλλα θα είναι ιταλικά. Ιταλός αφεντικό, ιταλικά πλοία, ιταλικά πληρώματα και ιταλική σημαία...

  3. #443
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    παντως αναλογη θυγατρικη εταιρεια εχει και η ανεκ,την anek italia,η οποια εχει αναλαβει την πρακτορευση και διαφημιση της εταιρειας στην γειτονικη χωρα.κατι αναλογο θα εχουμε και εδω προφανως!

    επισης μετα το κρουιζ ευρωπη,στη γραμμη της ανκονας θα μπουν μαλλον πλοια ρο/ρο με τα χρωματα των μινωικων σε μονιμη βαση,ενω στη βενετια θα πηγαινουν τα παλατια με τα ιδια πληρωματα και σημαια που εχουν και σημερα βεβαια!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MILTIADIS : 06-08-2009 στις 17:17
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

  4. #444
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Patras
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή ΜΙΝΟΑΝ: ΠΕΡΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ ΣΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

    Θεωρώ υποχρέωσή μου να παραθέσω το γεγονός όπως έχει, μήπως παραδειγματιστούν κάποιοι που "απλά" θέλουν να θεωρούνται αξιόπιστοι.

    Προσπάθησα σαν απλός καθημερινός Έλληνας – χρήστης του διαδικτύου αρκετά εξειδικευμένος – να προγραμματίσω το ταξίδι μου από ΠΑΤΡΑ για ΚΕΡΚΥΡΑ για Σάββατο 8 / 8 / 09 .
    Τσεκάρω το on line σύστημα δρομολογίων WWW.OPENSEAS.GR και βλέπω ότι υπάρχει δρομολόγιο κανονικά με το ZEUS PALACE στις 23:59 και φτάνει Κέρκυρα στις 6:45 το πρωί . (παραθέτω screenshot για του λόγου το αληθές)
    Μπαίνω να κάνω κράτηση μέσω του online booking του site της ΜΙΝΟΑΝ και ενώ το δρομολόγιο το δείχνει κανονικά σαν να πρόκειται να πραγματοποιηθεί, εν τουτοις μου βγάζει κόκκινο δίπλα που σημαίνει ότι δεν υπάρχουν θέσεις. (παραθέτω screenshot για του λόγου το αληθές).
    Λέω, δεν παίρνω ένα τηλέφωνο μήπως κάτι προκύψει την τελευταία στιγμή και υπάρξει θέση?
    Καλώ στο τηλ. κέντρο στην Αθήνα(210-41.45.700) και ο υπάλληλος μου απαντά ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ.!!!
    Του λέω: Μα το βλέπω στο σύστημα.
    Υπαλλ. : Όχι κύριε δεν υπάρχει. Κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.
    Οκ. Ευχαριστώ.

    Παίρνω τηλ. στο γραφείο στην Πάτρα. (2610-426000).
    Η υπάλληλος μου λέει και πάλι ότι δεν έχει δρομολόγιο.
    Της λέω, μα το αναφέρετε στο on line στο σαιτ σας αλλά και στο φυλλάδιό σας.
    Υπαλλ. : Κύριε, ίσως βλέπετε κάτι άλλο. ( με έβγαλε και στραβό)
    Της λέω: Πάρτε το φυλλάδιο στα χέρια σας, προτελευταία σελίδα και διαβάστε μου τι λεει.
    Υπαλλ. : Όντως το γράφει, κύριε, αλλά από τηότε υπάρχουν αλλαγές στα δρομολόγια.
    Της λέω: Δεκτό. Αλλά και στο online και στο openseas το δρομολογιο υπάρχει.
    Υπαλλ.: Ναι αλλά αν πάτε στο σαιτ μας στα δρομολόγια εσωτερικού, θα δείτε ότι από1 / 4 εως 31 / 10 έχει κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.
    Ηθικό δίδαγμα:
    MINO-AN LINES = ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ. Το ΑΝ το διαχωρίζω γιατί το ΑΝ θα έχει δρομολόγιο εξαρτάται από το έτσι θέλω της εταιρίας.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  5. Προεπιλογή

    χωρισ να θελω να υπερασπιστω τν εταιρεια, δν θεωρω το γεγονοσ τοσο τραγικο! θ ηταν αναξιοπιστη αν σ εβγαζαν κανονικα εισητηριο ενω ειχαν αλλα3ει τ δρομολογια! Τωρα το γεγονοσ οτι μια εταιρεια σαν την minoan δν εχει ενημερωσει το site τησ φυσικα και ειναι σφαλμα!!

  6. #446
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Patras
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από minoan.festos_palace Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρισ να θελω να υπερασπιστω τν εταιρεια, δν θεωρω το γεγονοσ τοσο τραγικο! θ ηταν αναξιοπιστη αν σ εβγαζαν κανονικα εισητηριο ενω ειχαν αλλα3ει τ δρομολογια! Τωρα το γεγονοσ οτι μια εταιρεια σαν την minoan δν εχει ενημερωσει το site τησ φυσικα και ειναι σφαλμα!!
    Ούτε και για θάνατο είναι. Ξέρεις όμως γιατί τους κακίζω?
    Γιατί ενώ έχουν γίνει αλλαγές, πρώτον δεν φροντίζουν να ενημερωθούν τα βασικά sites και το κυριότερο, πάνε να με βγάλουν και στραβό σ' αυτά που διαβάζω στο φυλλάδιο. ¶σχετα αν αυτά υπέστησαν αλλαγές(δεν είναι κακό αυτό). Μήπως οι υπάλληλοι είναι αδιάβαστοι??
    Σε περιόδους αιχμής, θεωρώ αδικαιολόγητο να μην φροντίζουν τον επιβάτη. Δεν είμαστε αναλώσιμοι.

  7. #447

    Προεπιλογή

    i eksigisi einai poli apli.

    to ploio Zeus Palace pragmatopii to dromologio Patra Kerkira Igoumenitsa Ancona. Epidi einai me italiki symea den mpori na pari adia skoupimotitas aparetiti gia to dromologio Patra Kerkira, vasika mpori, vlepe Speedrunner I kai II, i ta proin plia tis Kallisti apla poli pithanon tou lipoune kapia dikiologitika gia na mpori na pragmatopii to dromologio ayto. To eisitirio me to Zeus prepi na exi ena limani anaxorisis/afiksis mh eliniko.
    Ayto simeni oti den pouliounte eisitiria gia tin grami, Venetai Kerkira igoumenitsa Patra kai Patra Venetia, Igoumenitsa Venetia i Kerkira Venetia kai oxi to Patra Kerkira, to idio synveni me tin superfast i opia poulai to dromologio Bari-kerkira-Igoumenitsa-Patra kai oxi to dromologio Patra-Kerkira.

    I G.A. Prin katargithi to orio ilikias ton plion eixe vali to Daliana kai Milena Stin Grami Patra-Kefalonia-Zakinthos-Brindisi.

    Kanis omos den mporouse na agorasi eisitirio apo Patra Gia ta dio ellinika nisia, moni osi eixane os teliko prorismo to Brindisi pou einai ektos Ellada.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη El Greco : 08-08-2009 στις 14:23
    [SIZE=5][/SIZE]

  8. #448
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lefme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ υποχρέωσή μου να παραθέσω το γεγονός όπως έχει, μήπως παραδειγματιστούν κάποιοι που "απλά" θέλουν να θεωρούνται αξιόπιστοι.

    Προσπάθησα σαν απλός καθημερινός Έλληνας – χρήστης του διαδικτύου αρκετά εξειδικευμένος – να προγραμματίσω το ταξίδι μου από ΠΑΤΡΑ για ΚΕΡΚΥΡΑ για Σάββατο 8 / 8 / 09 .
    Τσεκάρω το on line σύστημα δρομολογίων WWW.OPENSEAS.GR και βλέπω ότι υπάρχει δρομολόγιο κανονικά με το ZEUS PALACE στις 23:59 και φτάνει Κέρκυρα στις 6:45 το πρωί . (παραθέτω screenshot για του λόγου το αληθές)
    Μπαίνω να κάνω κράτηση μέσω του online booking του site της ΜΙΝΟΑΝ και ενώ το δρομολόγιο το δείχνει κανονικά σαν να πρόκειται να πραγματοποιηθεί, εν τουτοις μου βγάζει κόκκινο δίπλα που σημαίνει ότι δεν υπάρχουν θέσεις. (παραθέτω screenshot για του λόγου το αληθές).
    Λέω, δεν παίρνω ένα τηλέφωνο μήπως κάτι προκύψει την τελευταία στιγμή και υπάρξει θέση?
    Καλώ στο τηλ. κέντρο στην Αθήνα(210-41.45.700) και ο υπάλληλος μου απαντά ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ.!!!
    Του λέω: Μα το βλέπω στο σύστημα.
    Υπαλλ. : Όχι κύριε δεν υπάρχει. Κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.
    Οκ. Ευχαριστώ.

    Παίρνω τηλ. στο γραφείο στην Πάτρα. (2610-426000).
    Η υπάλληλος μου λέει και πάλι ότι δεν έχει δρομολόγιο.
    Της λέω, μα το αναφέρετε στο on line στο σαιτ σας αλλά και στο φυλλάδιό σας.
    Υπαλλ. : Κύριε, ίσως βλέπετε κάτι άλλο. ( με έβγαλε και στραβό)
    Της λέω: Πάρτε το φυλλάδιο στα χέρια σας, προτελευταία σελίδα και διαβάστε μου τι λεει.
    Υπαλλ. : Όντως το γράφει, κύριε, αλλά από τηότε υπάρχουν αλλαγές στα δρομολόγια.
    Της λέω: Δεκτό. Αλλά και στο online και στο openseas το δρομολογιο υπάρχει.
    Υπαλλ.: Ναι αλλά αν πάτε στο σαιτ μας στα δρομολόγια εσωτερικού, θα δείτε ότι από1 / 4 εως 31 / 10 έχει κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.
    Ηθικό δίδαγμα:
    MINO-AN LINES = ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ. Το ΑΝ το διαχωρίζω γιατί το ΑΝ θα έχει δρομολόγιο εξαρτάται από το έτσι θέλω της εταιρίας.
    καταρχην μην εχεις καμια εμπιστοσυνη στο openseas το οποιο πολλες φορες οχι μονο ανενημερωτο ειναι,αλλα δεν ειναι λιγες οι φορες που εμφανιζει σε γραμμες πλοια τα οποια εχουν αποχωρησει η' δεν εχουν δουλεψει ποτε στο εκαστοτε δρομολογιο.θα ηθελα να σε ρωτησω επισης ποτε προμηθευτηκες το φυλλαδιο,διοτι προ μηνος κυκλοφορησε ενα νεο,με καποιες αλλαγες στα δρομολογια.εν πασει περιπτωσει,καλο το ιντερνετ αλλα θα ηταν πολυ καλυτερα αν εξ αρχης ειχες παρει τηλεφωνο η'ειχες παει στο πρακτορειο να τακτοποιησεις το θεμα του εισιτηριου.και θα απευφευγες ολη αυτη την ταλαιπωρια και δεν θα σε ''κοροιδευε'' κανεις.οσο για το σαιτ της εταιρειας,μην το κρινεις ετσι αμεσως αναξιοπιστο..η τελευταια φραση της υπαλληλου το λεει καθαρα για τις αλλαγες..
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

  9. #449
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Patras
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MILTIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην μην εχεις καμια εμπιστοσυνη στο openseas το οποιο πολλες φορες οχι μονο ανενημερωτο ειναι,αλλα δεν ειναι λιγες οι φορες που εμφανιζει σε γραμμες πλοια τα οποια εχουν αποχωρησει η' δεν εχουν δουλεψει ποτε στο εκαστοτε δρομολογιο.θα ηθελα να σε ρωτησω επισης ποτε προμηθευτηκες το φυλλαδιο,διοτι προ μηνος κυκλοφορησε ενα νεο,με καποιες αλλαγες στα δρομολογια.εν πασει περιπτωσει,καλο το ιντερνετ αλλα θα ηταν πολυ καλυτερα αν εξ αρχης ειχες παρει τηλεφωνο η'ειχες παει στο πρακτορειο να τακτοποιησεις το θεμα του εισιτηριου.και θα απευφευγες ολη αυτη την ταλαιπωρια και δεν θα σε ''κοροιδευε'' κανεις.οσο για το σαιτ της εταιρειας,μην το κρινεις ετσι αμεσως αναξιοπιστο..η τελευταια φραση της υπαλληλου το λεει καθαρα για τις αλλαγες..
    Δέχομαι όσα λες φιλε MILTIADES και κατανοώ όπως άλλωστε αναφέρω τυχόν αλλαγές.
    Δεν βασίστηκα ούτε στο openseas πολύ περισσότερο ούτε στο φυλλάδιο.
    Βασίστηκα πάνω απ'όλα στο γεγονός ότι το δρομολόγιο με τη συγκεκριμένη γραμμή(ΠΑΤΡΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ) εμφανίζεται ως ενεργό(ανεξαρτήτου πληρότητος).
    Και με χαλάει περισσότερο το γεγονός παρά το ότι παρορτύνουν όλοι πια σήμερα τον κόσμο να χρησιμοποιεί το διαδίκτυο για τις συναλλαγές του, εν τούτοις η συγκεκριμένη εταιρία "ξεγελά" ας μου επιτραπεί ο όρος (δεν ενέχει δόλο) με το να το εμφανίζει στο site της.
    Σημειώνω εδώ ότι δοκίμασα απο περιέργεια και για το Σάββατο 22/8 και πάλι το εμφανίζει.
    Δεν μέμφομαι την εταιρία. Απλά για μένα εμφανίζει αναξιόπιστα στοιχεία.
    Δυστυχώς όμως, στην Ελλάδα-είμαστε πολύ πίσω στις on line υπηρεσίες, πρέπει πάντοτε να ακολουθεί το κλασσικό τηλεφώνημα για επιβεβαίωση.

  10. #450

    Προεπιλογή

    oti enfanizi to dromologio patra kerkira einai apla mia adinamia tou programa tis forth-crs. kane mia dokimi me to patra kerkira me to superfast I i to blue horizon, sto enfanizi to open seas ala an kalesis tin idia tin eteria tha sou poune oti den iparxi.
    [SIZE=5][/SIZE]

Σελίδα 45 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 3543444546475595 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας