Σελίδα 82 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 3272808182838492 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 811 έως 820 από 959

Θέμα: Minoan Lines

  1. #811
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον τελευταίο... Το σκύλο μου τον θέλω στο ποιο πάνω ντεκ για να μπορώ να τον βγάζω και βολτα μακρια απο τον κοσμο χωρις να υπάρχει κίνδυνος να πάθει κάτι απο τις αναθυμιάσεις. Γενικά όμως θα συχαινόμουν μια καμπίνα που κατα 90% έχει κατουρήσει το σκυλί του καθενός. Γενικά όμως ξεφύγαμε πολύ απο το απλο θέμα της προσφοράς των Μινωϊκών και προτείνω να μεταφερθεί σε ένα θέμα απο μόνο του

  2. #812

    Smile

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω φίλε μου αν και δεν τυγχάνω φιλόζωος, οτι ο καλύτερος φύλαξης για ένα κατοικίδιο είναι ο χώρος του γκαραζ. Τι είναι αποσκευές η' όχημα ; Είναι λογικό να παραμένει στα ανοιχτά καταστρώματα, οπου αναπνέει και υπάρχει εύκολη πρόσβαση απο τον ιδιοκτήτη του. Φυσικά και δεν μπορεί να κυκλοφοράει μέσα στα σαλόνια των πλοίων, οπου έχουμε δεί πολλά και διάφορα... Να σου πώ δε με την ευκαιρία προσωπική εμπειρία που είχα στο Εξπρες Ολυμπία, οπου απο καθαρή σύμπτωση γλυτώσαμε εγω και η οικογένειά μου στις τουαλέτες του πλοίου απο επίθεση (κυνηγετικού ?) σκυλιού !
    Το ότι δεν τυγχάνεις φιλόζωος είναι το βασικότερο για να μην έχεις μια τεκμηριωμένη άποψη σε τι είναι καλό και τι όχι για το κατοικίδιο σου, απλά για να έχεις μια σφαιρική άποψη επι του θέματος, όταν ταξιδέψεις με κάποιο "σύγχρονο" πλοίο σε σχέση με το Εxpress Olympia τότε θα δείς και μόνο σου εάν εχω δίκιο ή άδικο τι είναι καλύτερο στο πάνω κατάστρωμα ή στο χώρο του γκαράζ;Οσο για το τελευταίο σίγουρα ήταν ένα ατυχές περιστατικό και κρατάω τις ενστάσεις σου (πάντα όλα με φιλική διάθεση) επί του συμβάντος.

  3. #813

    Smile

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με τον τελευταίο... Το σκύλο μου τον θέλω στο ποιο πάνω ντεκ για να μπορώ να τον βγάζω και βολτα μακρια απο τον κοσμο χωρις να υπάρχει κίνδυνος να πάθει κάτι απο τις αναθυμιάσεις. Γενικά όμως θα συχαινόμουν μια καμπίνα που κατα 90% έχει κατουρήσει το σκυλί του καθενός. Γενικά όμως ξεφύγαμε πολύ απο το απλο θέμα της προσφοράς των Μινωϊκών και προτείνω να μεταφερθεί σε ένα θέμα απο μόνο του
    Δεν περίμενα να συμφωνίσεις μαζί μου, απλά μετέφερα την άποψη μου σε σχέση με την θέση που έχουν το χώρο παραμονής των κατοικιδίων τα πλοία της ακτοπλοίας μας (άνω κατάστρωμα(BLUE STAR1) ή στο χώρο του άνω γκαράζ (BLUE STAR ITHAKI)), όσο για το θέμα των αναθυμιάσεων δεν μπορώ να καταλάβω για ποιές αναθυμιάσεις μιλάς???Μια παροιμία του τόπους μας λέει το "παιδάκι μας και το σκυλάκι μας όπως το μάθουμε"......οπότε όπως ένα κακομαθημένο παιδάκι μπορεί να κάνει ζημιές και να κατουρίσει σε μια καμπίνα το ίδιο μπορεί να κάνει και το σκυλάκι μας, οπότε ποια η διαφορά στο να έχει κατουρήσει και το παιδάκι μας?????? εκει δεν......συχαινόμαστε?????...Απλά όφειλα να απαντήσω έστω και εάν ξεφύγανε "λιγάκι" απο το θέμα. (Πάντα με φιλική διάθεση)

  4. #814
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Από την στιγμή που ξεκαθαρίστηκε ότι υπάρχει παραθυράκι στους κανονισμούς που επιτρέπει την λειτουργία καμπινών με υποδομές φιλοξενίας κατοικιδίων, και ότι στα Cruise οι συγκεκριμένες καμπίνες δίνονται μόνο σε επιβάτες που θα επιλέξουν να φιλοξενήσουν το κατοικίδιό τους σε αυτές τις καμπίνες, δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα. Προσωπικά, από την στιγμή που αναλαμβάνω την ευθύνη να συντηρήσω ένα κατοικίδιο και να το πάρω μαζί μου σε ένα ταξίδι, δεν με πειράζει, αν το μέγεθός του είναι μέχρι ενός βαθμού, και αν το θέλω, να το φιλοξενήσω στην καμπίνα που ταξιδεύω. Το κατά πόσο καθαρή θα είναι η καμπίνα κατά την άφιξή μου σε αυτή είναι ευθύνη του πληρώματος, όπως ευθύνη του πληρώματος είναι και να με φέρει προ των ευθυνών μου αν προκαλέσω οποιαδήποτε φθορά στον χώρο και δεν αναλάβω από μόνος την ευθύνη που μου αναλογεί, και να υποστώ την αντίστοιχη ποινή. Θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον θετικό να υπάρχουν επιλογές, και είμαι σίγουρος ότι σε πλοία σχεδιασμένα το 2ο μισό της δεκαετίας των '00 θα έχουν ληφθεί οι κατάλληλες αποφάσεις στον σχεδιασμό των χώρων τους ώστε να καλύπτουν την πλειοψηφία των ενδεχομένων και αναγκών.

  5. #815

    Προεπιλογή

    H superfast τις εχει αν δε κανω λαθος πολλα χρονια τις καμπινες για κατοικιδια

  6. #816
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Σωστα, η Σουπερφαστ πρώτη καθιέρωσε τις λεγόμενες 'σκυλοκαμπίνες', απ'ό,τι ξέρω με ιδιαίτερη επιτυχία.

  7. #817

    Προεπιλογή

    Και την εφαρμοζει και στην γραμμη Πειραιας- Ηρακλειο
    εδω και η τιμη της
    http://www.superfast.com/site/conten...0&loc=1&query=

  8. #818
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Μηνύματα
    95

    Προεπιλογή

    Καλα κανουμε και ασχολουμαστε τοσες μερες και τοσο εντατικα με το θεμα καθως σε λιγο καιρο μονο οι σκυλοι θα ταξιδευουν επιβατες τελος απο την ακτοπλοια

  9. #819
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    nikolasher
    Και την εφαρμοζει και στην γραμμη Πειραιας- Ηρακλειο
    εδω και η τιμη της
    http://www.superfast.com/site/conten...0&loc=1&query=


    Απ' ότι βλέπω στο πιό πάνω link. δεν χρεώνεται επιπλέον, το κατοικίδιο.

  10. #820
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    Minoan (Grimaldi) Lines... οπως ακριβως πια το γραφει στο Europalink... Τιποτα πια δεν θυμιζει το παρελθον. Το μονο καλο ειναι πως ο Ιταλος εχει ρευστο...αν και δεν το δειχνει.. προσωπικη μου αποψη ειναι πως τα πλοια δεν τα συντηρει οπως θα πρεπε..Ισως κανω και λαθος...Δεν εχω μπει στα πλοια μεσα για να κρινω 100% σωστα.Αλλα εκτος απο τα παλατια τα αλλα δεν τα πολυβλεπω και πρωτα..

Σελίδα 82 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 3272808182838492 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας