Σελίδα 53 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 3435152535455 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 521 έως 530 από 580

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ρίου - Αντιρίου (Ferries in Rio - Antirio route)

  1. #521

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Phivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάση τις πληροφορίες αυτές, να υποθέσουμε πως μάλλον θα πάει ένα άλλο πλοίο στη γραμμή του Ρίου στη θέση του ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΟΦΙΑ Κ;
    Δεν νομίζω ότι το ένα συνδέεται με το άλλο. Εξ άλλου έγραψα "πιθανόν" και "μη διασταυρωμένες ακόμα πληροφορίες", οπότε θα πρέπει να περιμένουμε να μάθουμε περισσότερα και να δούμε τι θα γίνει.

  2. #522

    Προεπιλογή

    Λίγες ημέρες μετά το Πάσχα, στα δρομολόγια της γραμμής θα ενταχθεί και το νεότευκτο φέρρυ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο μετά τις εργασίες στη Σαλαμίνα θα επιστρέψει στην γραμμή της Ερέτριας, όπου και θα δουλέψει μέχρι την Δευτέρα 16 Απριλίου. Την Τρίτη 17 Απριλίου, ανήμερα της εορτής της Παναγίας Παραβουνιώτισσας, θα αναχωρήσει από την Ερέτρια για το Ρίο όπου και θα δρομολογηθεί για όλη την "θερινή" περίοδο μέχρι την 31η Οκτωβρίου !!! Ακολούθως θα επιστρέψει και θα δρομολογηθεί και πάλι για την χειμερινή περίοδο στην γραμμή της Ερέτριας.

  3. #523
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Εχθές το Ιωάννης Σοφία Κ και το Ματούλα Κ λόγο καιρού είχαν πάει στην Πάτρα για να απαγκιάσουν και μετά επέστρεψαν στο Ρίο για τα δρομολόγια τους. Καλή συνέχεια.

  4. #524

    Προεπιλογή

    Ωραιοτάτη καρτ ποστάλ από το ebay. Στο Ρίο, κάπου στην δεκαετία '90, από αριστερά προς τα δεξιά βλέπουμε τα ΜΑΡΙΑ Π, ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ και ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ.

  5. #525
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιοτάτη καρτ ποστάλ από το ebay. Στο Ρίο, κάπου στην δεκαετία '90, από αριστερά προς τα δεξιά βλέπουμε τα ΜΑΡΙΑ Π, ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ και ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ.
    Νομιζω αγ. νικολαος οχι ευαγγελιστρια

  6. #526

    Προεπιλογή

    Όχι φίλε μου, σε καμία περίπτωση. Τέρμα δεξιά στην καρτ ποστάλ, βλέπουμε το ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ πέραν πάσης αμφιβολίας.

  7. #527
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε μου, σε καμία περίπτωση. Τέρμα δεξιά στην καρτ ποστάλ, βλέπουμε το ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ πέραν πάσης αμφιβολίας.
    Ευαγγελίστρια και ξέρω ψωμί !!!!!

  8. #528
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε μου, σε καμία περίπτωση. Τέρμα δεξιά στην καρτ ποστάλ, βλέπουμε το ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ πέραν πάσης αμφιβολίας.
    Old Rio (37).jpgδεν εστιασα και μου φανηκε για το μετασκευασμενο αγιο νικολαο



    (απο τη σελιδα old rio)

  9. #529

    Προεπιλογή Καλά κρατεί η ιστορική γραμμή.....

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει στο Ρίο σαν 4ο πλοίο (το ΘΕΟΤΟΚΟΣ) και από εβδομάδα θα φύγει και 5ο.
    Ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες του Παντελή. Τέσσερα λοιπόν θα είναι πλέον τα αμφίπλωρα στο Ρίο, ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΟΦΙΑ Κ, ΜΑΤΟΥΛΑ Κ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΘΕΟΤΟΚΟΣ, και όσο για το πέμπτο που ανέφερε ο Παντελής, από ότι μαθαίνω (με τις ανάλογες επιφυλάξεις βέβαια) θα είναι ένα εκ των ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X και ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XIV.

    Και ας μην ξεχνάμε και τις οκτώ (8) παντόφλες του "στενού", ΚΑΝΑΡΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α, ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ, ΜΕΛΙΝΑ ΙΙ, ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΝΗ, ΖΕΥΣ, ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ.

  10. #530
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Το καλοκαίρι... Γιατί τον χειμώνα με το ζόρι βγαίνουν οι βάρδιες... Ειδικά αν λείπει και κανένα για την ακινησία του...

Σελίδα 53 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 3435152535455 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας