Σελίδα 55 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 5455354555657 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 541 έως 550 από 580

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ρίου - Αντιρίου (Ferries in Rio - Antirio route)

  1. #541

    Προεπιλογή

    Σωτήρη μου σε ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις. Ωστόσο, όλα αυτά -τουλάχιστον προς το παρόν- είναι υποθετικά σενάρια...... Κατ' αρχάς, ακόμα και να επιστρέψουν τα πέντε αμφίπλωρα στην Σαλαμίνα, λογικά θα αντικατασταθούν από άλλα. Η γραμμή της Σαλαμίνας είναι υπερφορτωμένη από αμφίπλωρα, ας μην ξεχνάμε ότι πάει πάνω από χρόνος που δεν έχει πουληθεί κανένα στο εξωτερικό.

    Για το ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ, επίσης ας μην ξεχνάμε, ότι η γραμμή της Φανερωμένης είναι ήδη επίσης υπερφορτωμένη, με ΑΙΑΝΤΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΟΙΜΗΣΗΣ και τρία νεότευκτα φέρρυ, ΜΑΡΙΛΕΝΑ, ΑΛΚΥΩΝ, ΑΛΚΥΩΝ ΙΙ, συν και κανένα που πιθανόν θα ανέβει από την Ελαφόνησο για ξεχειμώνιασμα (ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ, ΚΑΤΩ ΝΗΣΙ).

    Τέλος, για ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ, ΜΕΛΙΝΑ ΙΙ και ΖΕΥΣ, ας περιμένουμε πρώτα να .....δούμε και κατόπιν συζητάμε. Σε κάθε περίπτωση πάντως το βλέπω από χλωμό έως και αδιανόητο να πέσει ξαφνικά ....περονόσπορος σε μία γραμμή που δουλεύει καλά και όλο τον χρόνο.

  2. #542

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί φίλε μου να έρθουν άλλα ferry για τη χειμερινή περίοδο, και για ποιό λόγο -αν δεν έρθουν- η γραμμή θα υπολειτουργεί μόνο με τέσσερα ??? Αυτήν την στιγμή στο Ρίο δουλεύουν δεκατρία (13) πλοία. Θα .....φύγουν τα εννέα (!!!) και θα μείνουν τέσσερα ??? Και που θα πάνε αυτά τα εννέα ???

    Πολύ με μπέρδεψες Δευτεριάτικα (και δεν έχω πιει και καφέ ακόμα !!!)


    Αρχικά, ξέρω ποσά είναι τα καράβια! Σχεδόν κάθε μέρα τα χρησιμοποιώ για να πάω για μάθημα στο Αντίρριο.
    Δεύτερον, ότι είδα στο excel έγραψα!
    Τρίτον, 2 χειμώνες (ίσως και παραπάνω) η γραμμή λειτουργεί μόνο με συμβατικά! Πέρυσι ήταν 7!
    Τέταρτον, δεν θα έγραφα κάτι, έτσι για να πω κι εγώ ότι κάτι έγραψα στο forum.
    Πέμπτον, να πίνεις κάφέ και μετά να κάνεις τις δουλειές σου! Όταν το πρωτο-διάβασα στράβωσα. Ήταν λες και μου έκανες επίθεση!
    Ευτυχώς που έγραψες "Πολύ με μπέρδεψες Δευτεριάτικα (και δεν έχω πιει και καφέ ακόμα !!!) " και το έσωσες κάπως!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nickos_p : 30-07-2018 στις 12:18

  3. #543

    Προεπιλογή

    Φίλε μου λυπάμαι, αλλά βλέπω πως λυμένο το 'χεις το ζωνάρι σου για καυγά, και δυστυχώς έκανες κακό ξεκίνημα στο φόρουμ. Καλό θα είναι να διαβάζεις προσεκτικότερα το τι γράφεται, και μέχρι να το κάνεις αυτό να σε βοηθήσω.

    Στην πρώτη πρόταση της απάντησης μου, απλά σε ρώτησα ποιός είναι ο λόγος για να γίνουν τα όσα ανέφερες. Διάβασε την πάλι και πες μου σε παρακαλώ που ...διέγνωσες την οποιαδήποτε επίθεση.
    Κατόπιν απλά ανέπτυξα έναν συλλογισμό, ότι δηλαδή στο Ρίο δουλεύουν δεκατρία πλοία, αν φύγουν τα εννέα θα μείνουν τα τέσσερα, και κατέληξα ρωτώντας που θα πάνε αυτά τα εννέα που θα φύγουν. Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση ούτε να σου επιτεθώ ούτε και να σου κάνω κάποιο μάθημα.

    Χαλάρωσε λοιπόν (πάρε βαθιές ανάσες), και απόλαυσε την συμμετοχή σου στο φόρουμ με σοβαρότητα και χωρίς διάθεση για καυγάδες.

    Πολύ φιλικά !!!

  4. #544
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Το ότι τα πλοία είναι δηλωμένα δεν πάει να πει ότι θα πάνε κ όλας στης γραμμές γιατί και το Παναγία παραβουνιωτησα ήταν δηλωμένο στα Στυρα αλλά κατέληξε στο Ριο απλά κρατάνε την θέση στη γραμμή μην στράβωσε κάτι ....το Θεοτόκος ηταν για τον Αγιοκαμπο

  5. #545

    Προεπιλογή

    Όπως τα λες είναι φίλε μου apost.

    Kαι το ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΑΒΟΥΝΙΩΤΙΣΣΑ ήταν δηλωμένο για τα Στύρα, και το ΘΕΟΤΟΚΟΣ για την Αιδηψό, και το ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΝΗ για τα Στύρα (το ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΙΙΙ που το αντικατέστησε εκεί ήταν δηλωμένο για την ...Αιδηψό), και τα ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΟΦΙΑ Κ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΑΤΟΥΛΑ Κ ήταν δηλωμένα στην γραμμή της Σαλαμίνας. Και αν πιάσουμε γενικότερα ποιά πλοία ήταν "δηλωμένα" σε όλες ανεξαιρέτως τις γραμμές..... θα χάσουμε το μέτρημα.

    Άσε που αν προσμετρήσουμε και τα όσα ακούγονται ως φήμες κατά καιρούς (και από εμένα) θα την χάσουμε τελείως την μπάλα. Για παράδειγμα και οι δύο μας πριν λίγο καιρό είχαμε ακούσει για πώληση του ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α, το ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ ήταν να πάει στην Αίγινα από το φετινό καλοκαίρι, για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XIV εγώ είχα αναφέρει φήμες ότι είχε πουληθεί στην Θάσο, και όσο για το ΖΕΥΣ είχε από καιρό ......ανεβεί στα Διαπόντια στην Κέρκυρα και μάλιστα με υπερογκώδη επιδότηση !!!!!

  6. #546

    Προεπιλογή

    1) 25/4/2018 (πρωί)
    2) 23/5/2018 (μεσημέρι)
    3) 25/4/2018

    rio.jpg20180425_094552.jpgantirrio.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nickos_p : 10-08-2018 στις 01:57

  7. #547

    Προεπιλογή

    Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες στις 7/2/2018
    Έδινα μάθημα εκείνη την ημέρα (Για όσους δε γνωρίζουν...στο Αντίρριο, βρίσκεται το τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας). Στη Πάτρα δε φύσαγε καθόλου και στο Ριο το ακριβώς αντίθετο. Είχε απαγορευτικό. Έφαγα το κρύο της αρκούδας στη στάση και μόλις έφτασα στο Αντίρριο, τα ferry boats ξεκίνησαν να εκτελούν τα δρομολόγια.



    20180207_151432.jpgparalia_antir.jpgantir_west_dock.jpgαντ.jpgtheo_el.jpg

  8. #548

  9. #549

    Προεπιλογή

    Κλειστή η γραμμή από τις 10:30 το βράδυ.

  10. #550
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Για 3η μέρα τα αμφίπλωρα είναι δεμένα στο λιμάνι της Πάτρα και απ' ότι μαθαίνω θα συνεχίσουν μέχρι το Σάββατο εκεί.....και βλέπουμε. Αγάντα.

    ΙΩΑΝΝΗΣ-ΣΟΦΙΑ-Κ-219-27-09-2018.jpg

Σελίδα 55 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 5455354555657 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας